Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про свободу: продовження пригод Цибульки Агати
Cмішні казки на ніч Cучасні казки на ніч Добрі казки на ніч Казки на ніч Казки на ніч з картинками Короткі казки на ніч Цікаві казки на ніч

Казка про свободу: продовження пригод Цибульки Агати

В першій частині казки Цибулька Агата не потрапила до борщику. З кухні її взяла до своєї кімнати маленька людина та почала бавитись нею, немов лялькою. Коли ж людинка вийшла з кімнати, Агата звідти втекла у відчинене вікно.

- Ти втекла, бо ти вільна авантюристка та любиш подорожувати? – запитав Агату у лісі Грибочок, який все ще сидів у землі та тримався за нього корінням.
- Ти втекла, бо фрілансерка і хочеш знайти в дикому лісі натхнення? - захоплено запитали чорниці, що висіли на кущах.

Якщо чесно, Цибулька втекла, бо в кімнаті у маленької людини їй було дуже незатишно. Інші іграшки були обурені, що їх господарка ігнорує їх та грається з овочем. Барбі сприйняла це, як особисту образу. Вона була дуже гарна, мала дуже багато одягу та взуття, навіть цілий будинок та Кена, але її господарка гралась з цибулиною, розчісувала її зелений стручок волосся, саджала цибульку у крісло, а потім навіть привела її до Барбі в будинок і всадила разом пити чай.
- Я твоя нова сусідка! – сказала Цибулька до Барбі голосом маленької людини, яка нею грала.
- Якщо хочеш, ти можеш тепер жити в моєму будинку! Я можу віддати тобі своє ліжко! – відповіла Барбі голосом людинки.
Але варто було маленькій людинці вийти з кімнати, Барбі заговорила своїм голосом.
- Віддати тобі своє ліжко? Овочу з городу моє ліжко? Що нашій господарці в голову прийшло? Ніколи не віддам тобі своє ліжко! Тобі тут не місце!
- Заспокойся, - сказав плюшевий ведмедик, що сидів на комоді, - Вона скоро забуде про цибулю, як забувала про кожного з нас.
- Я не можу просто чекати! – сказала Барбі і подивилась на Цибульку. – Ти маєш піти!

Агата не мала, що відповісти. З нею за останню годину сталось занадто багато пригод. Лише годину тому вона була на городі, потім вважала, що стане борщем, а тепер нею граються, немов живою, люблять і віддають їх ліжко, аж потім починають булити та аб'юзити. Занадто стрімке духовне зростання. Тож Цибулька зробила глибокий вдих і видих.
- Я можу допомогти тобі з втечею, - дуже загадково сказав маленький пупсик, який був схожий на немовля і сидів у маленькому дитячому візочку.
- Пупс буде роздавати поради? – засміявся ведмедик.
- Хочу зауважити, що хоч на вигляд я, як немовля, я сиджу в цій кімнаті довше за вас всіх. Я справжній мудрець та гуру! І саме мені наша господарка читала казку Колобка. І знаєте що? Ця казка була пророча! – загадково сказав Пупс і подивився на цибульку. – Вона тут не випадково! Я маю передати цибулі свою та колобкову мудрість. Я чекав цього моменту все життя!

Цибулька все ще не могла почати говорити. Але почала думати, що можливо все це лише сон.

- В казці, яку мені читали, існувала така сама кругла істота без ніг. І вона так само змогла втекти у відкрите вікно, не маючи ніг, а маючи лише одне велике бажання свободи. Все, що тобі потрібно зробити, цибуля, це повірити в себе та захотіти бути вільною!
- Якщо чесно, - нарешті озвалась Цибулька, - я б хотіла назад до свого городу і цибулинок, хотіла б пустити коріння в землю та попити водички. А свобода..Я навіть не докінця розумію, що це.
- Ти просто не знаєш, як це класно, бути вільною! – сказала Барбі. - Але ти почни бути вільною і там розберешся!
- То можеш втечеш разом з нею? – засміявся Пупс-мудрець. Барбі нахмурила очі та ображено подивилась на нього, а він продовжував. – На жаль, шановна пані Цубуля, ти вже не можеш повернутись до городу. Твій зв'язок з землею розірвано. Ти маєш прийняти свободу. Так сказано в цій Книзі Буття.

Сказавши це, пупс показав на казку про Колобка. Тож Агаті не залишалось нічого іншого, як повторити долю тіста і викотитись у вікно за зустріч свободі. На її щастя, зовсім скоро вона опинилась у лісі. Там хоч і було трохи страшно, але подобалось більше, ніж серед пластикових іграшок, їх суперечок та намагання виграти, хто з них кращий та вартий більшої любові господарки.

В лісі Агата була серед своїх рідних рослин та відчувала енергію природи. Єдине, що її відрізняло від інших рослин у лісі – це можливість рухатись. Так Агата зустріла грибочок та чорницю. Вона не захотіла брехати їм про те, що вона вільний художник та цибулька світу, і вся планета – її рідний дім і тому вона постійно подорожує. Колобок зовсім не був її наставником та гуру. Агата сказала правду про свою втечу, а підсумовуючи додала.

- Взагалі-то я була б не проти зараз бути у шлунку людини, яка колись посіяла мене зернятком на городі. Я б дала тій людині силу і вітаміни. А тепер, я маю свободу, але що з нею робити не знаю. Хіба ми – овочі взагалі маємо право на свободу, адже ми не знаємо, що з нею робити?
- Ну у кожного життя унікальне. Якщо ти вже маєш свободу, така твоя доля. – сказав Грибочок.

Тож Агата покотилась далі по лісу в пошуках пригод та з намаганями прийняти свою долю. Вона намагалась зрозуміти, що ж їй робити далі зі своєю свободою. Агата навіть не помітила, що увесь цей час за нею слідував Кен. Він теж вирішив стати вільним та надихнувся прикладом Колобка і Цибульки.

Наша дитяча казка про пригоди Цибульки закінчилась. Читайте продовження мандрівки Агати та Кена у лісі тут. А якщо на сьогодні читання вже закінчені, то бажаю вам солодких та спокійних снів.

Незалежне обмірковування або обговорення по темі:

1. Чому Барбі була налаштована проти Цибульки?
2. Які якості характеру тобі подобаються у Цибульці, а які ні?
3. Чи любиш ти борщик? Вмієш його готувати? Який інгрідієнт ти не любиш в цій страві, а який любиш?

Маргарита Сурженко

Ілюстрації – ШІ

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати