Казки для дітей » Народні казки » Казка про Ріпку
Народні казки

Казка про Ріпку

Ріпка - народна казка для дітей, яку читали ще нашим бабусям і дідусям. У казці присутня важлива мораль - разом всією родиною будь-яка справа вирішується легшає. Не варто недооцінювати допомогу наймолодших - іноді вона найцінніша.

Казка про ріпку читати

Посадив Дід Ріпку в землю і сказав:

- Рости, Ріпка, велика-превелика. 

Минув час, дивиться Дід - Ріпка виросла велика-превелика. Закотив Дід рукава і почав тягнути Ріпку з землі. Тягне-потягне, витягнути не може.

Сидить Ріпка в Землі, як пень. Розвів Дід рукам і покликав на допомогу Бабцю.

- Іди сюди, Бабка, не лінуйся! Витягнути Репку допоможи! 

Прийшла Бабка, поправила хустку на голові, взялася за Діда. Тягнуть-потягнуть Ріпку, а витягнути не можуть. Сидить Ріпка в Землі, як пень.

Нічого робити, покликала Бабка Онуку:

- Іди сюди, Онучка, не лінуйся! Витягнути Ріпку з землі допоможи! 

Прийшла Онучка, коси поправила, схопилася за Бабцю, Бабця за Діда, Дід за ріпку. Тягнуть-потягнуть Репку, витягнути не можуть. Сидить Ріпка в Землі, як пень. Нічого робити, покликала Онучка Жучку:

- Біжи сюди, Жучка, не лінуйся! Витягнути Репку з землі допоможи!

Прибігла Жучка, хвостом махає. Взялася за Онуку, Онучка за Бабку, Бабка за Діда, Дід за ріпку. Тягнуть-потягнуть, витягнути не можуть. Сидить Ріпка в Землі, як пень.
Нічого робити, покликала Жучка Кішку.

- Швидше сюди, Кішка! Витягнути Ріпку з землі допоможи!

Кішка прибігла, вусиками покрутила, схопилася за Жучку, Жучка за Онуку, Онучка за Бабку, Бабка за Діда, Дід за Ріпку. Тягнуть-потягнуть, витягнути не можуть. Сидить Ріпка в Землі, як пень.
Нічого робити, покликала Кішка Мишку.

- Біжи сюди, Мишка! Витягнути Ріпку з землі допоможи!

Прибігла мишка, лапки потерла, схопилася за Кішку, Кішка за Жучку, Жучка за Онуку, Онучка за Бабку, Бабка за Діда, Дід за Ріпку. Тягнуть-потягнуть, тягнуть-потягнуть! Витягли ріпку!

Казка про ріпку для дітей була опублікована в 1863 році. Іван Франко переклав «Репку» на українську мову в 1891 рік. Також цей народний твір було переведено на багато інших мов, в тому числі англійську, французьку, німецьку та іврит. Проста, коротка і цікава, з великою кількістю повторів, яскравих образів і повчальною мораллю. Ріпка є однією з найпопулярніших народних казок для дітей.

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати