Казки для дітей » Казки на ніч » Переказ турецької казки Ашик Кериб: версія Лермонтова
Казки на ніч

Переказ турецької казки Ашик Кериб: версія Лермонтова

Відомий твір Лермонтова під назвою «Ашик Кериб» є літературно обробленою версією східної народної казки, яку він почув, перебуваючи на засланні на Кавказі. Ця дивовижна історія про вічну любов і торжество добра настільки вразила поета, що він вирішив донести її до більш широкої аудиторії. Саме завдяки такому рішенню малюки-чотирикласники можуть сьогодні насолоджуватися східною мудрістю і красивим сюжетом, адже ця відома історія входить до шкільної програми. Якщо ви ще не встигли прочитати її повну версію, не варто засмучуватися, адже переказ казки Ашик Кериб дозволить вам ознайомитися з сюжетом, головними героями і основною ідеєю твору.

0

Короткий переказ казки Ашик Кериб

Сюжет казки зав'язується навколо романтичних відносин двох молодих людей: красуні-дочки багатого купця Магуль-Мегери і талановитого, але дуже бідного співака Ашик-Кериба. Він заробляє собі на життя вуличними піснями.

Одного разу Ашик-Кериб співав на весіллі, на якій була присутня Магуль-Мегера. Ніжна, як газель, дівчина відразу сподобалася юному хлопцеві, але він навіть не міг мріяти про взаємність, адже розумів в наскільки різних світах вони живуть. Вона - єдина і улюблена дочка багатія, а у нього немає нічого, крім дивовижного таланту і доброго серця.

Але все ж, через деякий час співак таки наважився розповісти про свої почуття. Це сталося біля виноградника, де Магуль-Мегера одного разу прогулювалася з подругами. Яким же було його здивування, коли красуня не лише відповіла взаємністю, але ще й запевнила, що її батько дасть їм достатньо грошей для безбідного існування.

Юнак зрадів, але його східна гідність не дозволила погодитися на такі умови, адже за законами саме чоловік повинен забезпечувати сім'ю. Тому він, пообіцявши дівчині вірність і любов, відправився на пошуки багатства.

Ашик-Кериб довго мандрував, але надбати великий маєток у нього не виходило: грошей ледь вистачало на забезпечення мінімальних потреб. Та все ж надія на краще його не покидала: в моменти, коли хотілося розчаруватися і зневіритися, він згадував свою кохану  та її обіцянку чекати хлопця 7 років. Згідно домовленості по закінченні цього терміну дівчина вийде заміж за багатого, але нелюбого Куршуд-бека.

І ось одного разу щастя посміхнулося нашому герою: великий паша почув його спів та запросив до свого палацу. Саме завдяки цьому юнакові вдалося розбагатіти і навіть випадково забути про свою обіцянку. Та винахідлива Магуль-Мегера придумала як нагадати про себе: послала одного купця на пошуки господаря золотої тарелі.

Згадавши все Ашик-Кериб негайно повертається до коханої, встигаючи до завершення обумовленого терміну. Кінець цієї поетичної казки-легенди добрий і щасливий, причому не лише для позитивних, але і для негативних героїв, тому після її прочитання стає дуже світло і радісно на душі.

2

Переказ казки Ашик Кериб: 4 клас вивчає східну мудрість

Таким чином, основу сюжету складає любов і цілеспрямованість головних героїв, які сміливо і відважно долають усі перешкоди на шляху до щастя. Здається, що в цьому і полягає сенс твору і головна ідея, яку автор захотів донести своєму читачеві. Однак, також варто відмітити і сховану в казці глибоку східну мудрість. Поет торкається не лише теми вірності, але також пише і про перемогу добра та справедливості.

Особливу увагу слід звернути на розв'язку твору: брат Куршуд-бека збирається напасти з кинджалом на закоханих, але покинутий наречений спиняє його, кажучи, що жодна людина не в змозі змінити те, що передбачено їй долею. Однак, як можна зробити висновок, прочитавши короткий переказ казки Ашик Кериб, не можна просто чекати склавши руки на зміни до кращого. Потрібно брати на себе відповідальність за майбутнє та боротися за своє щастя, залишаючись при цьому доброю і чесною людиною.

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати