Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про кита
Казки на ніч

Казка про кита

Жив в океані кит. Він звик до свого улюбленого дому, простору, чистої води. Але з кожним роком в океані кита ставало все холодніше. На Землі починався льодовиковий період, вода замерзала і перетворювалася в лід. Безліч риб покинули води в пошуках кращого життя і більш теплого океану. Наша казка про кита розповість про те, як вдалось врятуватись нашому герою.

Вигадати казку про кита

Кіт не звертав увагу на холод, адже його захищав великий шар жиру. Вода здавалася йому приємною, він не розумів, чому безліч риб покинуло рідну домівку. Але одного разу, вистрибуючи вгору з води, кит побачив перший у своєму житті льодовик. Той повільно просувався з Півночі на Південь. Тоді кит зрозумів, що його вода стає льодом, а місця для плавання все менше.

- У тебе не вийде виплисти з цього океану, - сказав киту пінгвін. - Скоро вся ця площа буде наша! Ти запізнився. Ти занадто великий, щоб пройти між гігантськими льодовиками, як інші рибки.

Наш герой нічого не відповів, але він точно знав, що не здасться так легко. Кит ще раз обплив всі місця, в яких виріс. Попрощався з рідним океаном, з дном і водоростями, камінням і коралами. А після відправився на південь. Океан виявився дійсно небезпечним. З одного боку в ньому з'явилося багато льодовиків, які утворили між собою тісні проходи. Але для кита вони були занадто малі. Доводилося плисти в обхід. Але іншою небеспекою була сильна течія - вона збивала кита зі шляху. Ночами було дуже прохолодно, навіть жир не грів. Казка про кита перевратілась у жахіття.

- Як же я втомився, - промовив сам собі кит. - Я навіть не знаю, чи в правильному напрямці пливу. Як шкода, що я так довго зволікав, що не поплив з океану в той же день, коли риби покинули його.

- Ніколи не здавайся, син мій. - раптом почув наш герой голос його батька, який давно помер. - Пливи до кінця і рятуйся!

Цей голос надав киту сили, він в новою енергією почав прокладати собі шлях вперед. Вже через кілька днів кит був недалеко від екватора. Там було дуже тепло і просторо, океан був чистим і дуже красивим. З тих пір кит живе біля Шрі Ланки і часто виринає з-під води вгору, робить фонтан з води. А все це для того, щоб нагадати всім живим істотам - не потрібно здаватися, потрібно йти вперед. Сподобалася казка про кита для дітей?

Замовляйте чарівні коробочки з побажаннями перед сном за святковими цінами тут!

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати