Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про сукню та дві душі
Казки на ніч Казки на ніч для дівчини

Казка про сукню та дві душі

Душа стояла перед Творцем, і він поставив їй одне питання:

- Ким ти хочеш народитися: людиною в далекому селі або красивою модною сукнею в дорогому бутіку?
- Але хіба у сукні може бути душа?
- Існують сукні, які творять справжні генії, вкладаючи туди свою любов. Такі сукні дійсно мають душу. Але це плаття завжди буде річчю.
- Річчю, але в дорогому бутіку, а значить в красивому місті? Вибір очевидний! Це ж справжня казка про сукню! Я хочу бути красивою дорогою сукнею!

Творець відправив душу в сукню. Наступна душа залетіла до нього і вибрала життя в далекому селі.

- Ти справді обрала село? - запитала на виході перша душа другу. - Тобі ніколи не бачити нормального життя. Я ж буду виблискувати на балах, побачу гарне місто, і мене будуть оточувати кращі люди світу цього!
- Але ти будеш річчю. Вже краще народитися людиною, ніж бути річчю. - відповіла друга душа і пішла, не бажаючи підтримувати розмову з хвальком.

Казка про плаття для дітей

Душі почали свою подорож. Перша народилася в самому Лос-Анжелесі. Місті кращих творчих душ, музикантів, акторів, бізнесменів. Всі вони притягувалися туди на світло творчості і успіху. Сукню створював геніальний дизайнер. Він працював над нею ночами і дуже ​​переймався за кожну деталь сукні. Вона було простою, але неймовірно стильною. Кольору стиглої вишні, довгою з розрізом на нозі, відкритою спиною, з атласної приємної тілу тканини. Суконька чекала, коли ж її хтось купить.

Тим часом інша душа народилася в далекому селі України. Її батьки були неосвіченими і грубі. Вони давали дитині коров'яче молоко, від чого у неї постійно болів животик, душа плакала і їй було погано.

Сукня раділа тому, що її оточує краса. Нарешті плаття купила красива струнка акторка.

- Ти чудова в цьому вбранні! Воно підкреслює всю твою жіночність! - сказав дизайнер дівчині.
- Купую! - відповіла вона.

Акторка одягнула сукню через тиждень на прем'єру фільму свого чоловіка. Він був знаменитим продюсером. Вишукана суконька пройшла по червоній доріжці, побачила знаменитих акторів і моделей.
- Як же я щаслива! - думало плаття.
В кінці вечора акторка відправила плаття в шафу. Минали місяці. Дівчина брала з шафи джинси і футболки, іноді одягала інші сукні, іноді вішала нові речі.
- А як же я? Я таке гарне плаття! - горювала душа.
- Тебе ж вже надягали. Фотографи тебе сфотографували на червоній дорожці. - спокійно пояснювала сукні ситуацію майка з блискучим камінням, що висіла у шафі кілька років. - Другий раз перед камерами акторки суконь не показують. Швидше за все вона більше ніколи не одягне.
- Не може бути! Я ж так красива! Я сукня з душою! Таких не багато! Мій батько вклав в мене стільки любові, стільки уваги до деталей! Вона ще вдягне мене!

Проходили роки, а плаття весіло в шафі. Тим часом інша душа росла і раділа життю. Вона гуляла в лісі і біля річки, старанно вчила уроки і спілкувалася з хлопцями з двору. Чомусь душу дуже тягнуло кудись за океан, і вона вирішила будь що вивчитися і вступити до коледжу. Хоча у її батьків було мало грошей, вона діставала книги з бібліотеки, постійно читала і вчила.
Минуло ще кілька років. Нарешті плаття дістали з шафи. Вже доросла акторка приміряла його на своє старіюче тіло, сукня не тішила її, а лише нагадало про молоді роки.  Душа за цей час зовсім зневірилася і її світло згасло, та й фігура володарки сукні змінилась.
- Віддам ка я цю сукню своїй подрузі. - вирішила жінка.
Так плаття переїхало з Лос-Анджелеса в маленьке американське нікому не відоме містечко. Нова господиня надягнула плаття, хоч воно було в пору, вона уявлення не мала, куди зможе його носити таке елегантке та чудове вбрання, адже зазвичай ходила лише в офіс та магазини, любила кросівки та джинси. Тому нова господарка відправила сукню в шафу.

Минуло ще 10 років. Друга душа, що жила в тілі дівчинки з України, нарешті потрапила в Лос-Анджелес, про що так давно мріяла. Адже вона так багато вчилася і виграла стипендію на навчання в коледжі. А плаття з шафи в той день зробили ганчіркою для підлоги. Цілий місяць ним мили підлоги і плаття страждало від смутку, у нього навіть не було сил говорити. Останні слова, які сказала ганчірка перед тим, як її викинули:
- У наступному житті я буду ким завгодно, але не річчю.
Автор - Маргарита Сурженко

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати