Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про бактерії та Їжачка Буля
Казки на ніч Казки про їжачка Буля

Казка про бактерії та Їжачка Буля

Їжачку Булю в школі задали вивчити нову тему - «Бактерії». Але перед цим їжак прочитав в Інтернеті статтю про критичне мислення. Він дізнався, що всі факти можна спростовувати, перевіряти, слід постійно сумніватися в отриманій інформації. У соціальних мережах і групових чатах постійно поширюється занадто багато неперевіреної і неправдивої інформації. Тому цілком можливо, що і в підручнику написана не казка про бактерії, а цілковита неправда.

Казка про бактерії для дітей

Увечері додому прийшов тато і побачив, що Їжачок лежить на дивані і дивиться мультики.

- Буль, ти вже вивчив уроки? - запитав тато.
- Ні. Я думаю, вчені помиляються на рахунок бактерій.
- Що ти маєш на увазі?
- Я відкрив підручник, а там написано, що бактерії живуть скрізь. На овочах і фруктах, в землі, на вулкані і глибоко в океані. Там написано, що якщо взяти всі бактерії світу і скласти їх, то їх вага буде більше, ніж вага інших живих організмів! Я відразу зрозумів, це фейк!
- Але це довели вчені! Вони проводили дослідження.
- Татку, вчені постійно щось доводять, а потім спростовують свої докази. Я думаю, читати казку про бактерії для дітей мені немає сенсу. Краще подивлюся мультики.

Тато їжака хотів було заперечити, але у нього забуркотів живіт. Він вирішив спочатку повечеряти, а потім обговорити з сином користь навчання. За обідом Буль не захотів їсти овочевий салат.
- Не факт, що в салаті є вітаміни. Ми бактерій не бачимо, не бачимо і вітамінів. Як дізнатися, що вони існують? Навіщо ж тоді їсти овочі? Краще буду їсти м'ясо.
- Вчені проводили дослідження! - заперечила мама.
- Я не довіряю якимось уявним вченим.
- Добре, тоді довірся мені. Коли я їм овочі, я відчуваю себе бадьоро і активно! - сказала мама.
- Можливо, це самонавіювання! - заперечив Буль. - Добре я піду спати.
- А зуби почистити?
- Я не думаю, що їх насправді потрібно чистити так часто. Два рази на день. Навіщо? Можливо, так ми лише шкодимо зубну емаль.
- Тому що в роті живуть ті самі бактерії, про яких ти не хотів читати! - сказав тато. - А ти знаєш, що вони розмножуються діленням? Постійно діляться на два, потрапляючи в сприятливе середовище. І якщо ти не очистиш рот від бактерій зараз, під ранок їх буде ціла армія на зубах. Утворюється товстий жовтий наліт.
- Не вірю! - сказав Буль і пішов до своєї кімнати.

Їжачок швидко заснув у своєму затишному ліжечку. Прокинувшись, Буль побачив, що його ніжки стали зовсім крихітними. Все навколо було дуже маленьке. Їжачок не міг зрозуміти, де він знаходиться. Раптово від Буля відокремилася половина, і перед ним постала його копія. Ще один маленький Буль.
- Хто ти? - запитав він у самого себе.
- Я бактерія. Як і ти.
- Нічого собі! Не може бути! Я думав, що нас не існує!
- Як же це не існує! Ось же ми!
- Я думав, що я їжак.
- Ні! Їжак зараз спить. А ми у нього в роті. На його зубах. Тут добре, волого, тепло. Тому через двадцять хвилин, нас тут буде не два, а вже чотири. А потім вісім, а потім шістнадцять. Нам дуже пощастило, що зуби він вечері не почистив.
- Ми так не домовлялись. - перелякався Буль.

Розгублений Їжачок почухав свою нову крихітку бактеріальну потилицю і задумався, як же він може побороти цю навалу бактерій. У підручнику було написано про те, як з ними боротися, але він не дочитав про це. Тоді він вирішив, що йому потрібно просто втекти зі свого ж власного рота. Ось тільки Буль був такий крихітний, що рот для нього здавався цілої величезною країною і бігти звідти він міг дуже довго. За цей час встиг би поділитися ще сотні разів.

Раптово їжачок прокинувся.
- Ох, це був усього лише сон! Піду но я все-таки про всяк випадок почищу зуби!

Так як прокинувся Буль рано, він встиг не лише почистити зуби, але й прочитати з природознавства про бактерії і дізнався, що через них у дітей і дорослих виникають різні хвороби. Наприклад, туберкульоз. Щоб побороти величезну армію бактерій, потрібно пити антибіотики. Але іноді досить просто почистити зуби або руки. Також їжачок дізнався, що віруси - це не бактерії, вони набагато менше. Бактерії є найдавніші мешканці планети, адже вчені знайшли докази існування їх 3 мільярди років тому. Шкідливі бактерії вчені назвали мікробами.

Вранці перед уроком природознавства Буль обговорив нову цікавлюся тему зі своєю подругою.
- Невже ти вивчив все про бактерії? А як же наш протест проти системи? А як же критичне мислення? - запитала свинка Лара.
- Давай бути чесними, Лара. Це не критичне мислення, нам просто було ліньки вчитись.
- Система тебе зламала.
- Ну добре, щоб побороти систему, потрібно спочатку добре зрозуміти, у що система вірить. Для цього все ж таки варто вивчити тему.
- Все одно я дивуюсь тобі, Буль! Хіба все це не казка про бактерії в підручнику? Ти ж сам казав!
- Я ж не винен, що вчений Луї Пастер довів те, що ці бактерії все таки існують! Коли люди про них не знали, вони не мили руки і тому постійно хворіли. А потім люди почали дбати про гігієну і почали жити довше, хворіти менше!
- Але бактерій не видно!
- Але під мікроскопом їх все таки видно.
- Може мікроскоп теж бреше.
- Лара, ти знаєш, Пастер не просто зрозумів, що бактерії шкодять людині, він ще і щеплення вигадав. Пам'ятаєш, нам укол у руку робили? Щоб ми не хворіли? Так ось до того, як він придумав щеплення, люди хворіли набагато більше і частіше.

Лара подивилася на годинник. До уроку залишалося п'ять хвилин, і вона побігла читати в підручнику цікаву інформацію про бактерії.

Казка про бактерії підійшла до кінця! А ви почистили сьогодні зуби перед сном? Бажаємо вам на добраніч!
Автор - Маргарита Сурженко

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

4 коментарі

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати