Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про метелика
Казки на ніч

Казка про метелика

Метелики люблять літати, танцювати в повітрі, нюхати аромати квітів. Вони знають, що їх життя коротке. Тому насолоджуються кожною секундою свого життя і дуже цінують свободу. Казка про метелика Лілі розповість про те, як прекрасне літаюче створення потрапило в полон до павука і втратило свободу.

Казка про метелика для дітей

Лілі дуже любила свободу і життя. Кожен день з першим променям сонця вона розкривала свої крильця і ​​летіла на квіти. З помаранчевого на білий, з білого на червоний, а потім високо-високо, далеко-далеко. Подруги часто лаяли Лілі за її сміливість.

- Ти відлітаєш занадто далеко від будинку. Може стемніти, і ти не встигнеш повернутися.
- Але якщо я не буду літати далеко, як же я побачу нові квіти і нові галявини?
- Всі квіти однакові!
- Ні! Кожна квітка унікальна, і я хочу досліджувати все-все-все!

Одного разу Лілі вирішила полетіти в темний ліс. Там вона сховалася від спекотного сонця, знайшла кущ з ягідками і сіла на нього. Але раптово, коли хотіла полетіти з куща, зрозуміла, що застрягла. Її лапка заплуталася в павутині. Лілі кликала на допомогу, але її ніхто не чув. Їй вперше стало страшно, але вона продовжувала намагатися вибратися. Раптово Лілі почула чийсь голос і зраділа, що зараз її врятують.

- Який гарний метелик! - сказав павук.
- Павук! Відпусти мене! - благала Лілі.
- По-твоєму я створюю тут цю павутину для того, щоб відпустити потім свою здобич? Я кілька днів розставляв своє павутиння на цьому привабливому кущі ягід, щоб зловити красивого метелика. Тепер ти назавжди будеш зі мною!

Лілі заплакала. Павук почав закручувати її павутинням ще сильніше, щоб Лілі не вирвався. Казка про метелика перетворилася в справжнє жахіття. Але тоді наша героїня зрозуміла, що у неї завжди є вибір - здатися або боротися далі за свою свободу. Лілі почала сильно махати крилами вперед і назад. Павук лише сміявся з її жалюгідних спроб. Але метелик все інтенсивніше розхитувала павутину і сильніше махала, намагаючись вирватися. Потім вона почала махати і ніжками, і всім тулубом. Зрештою павутина розхиталася так сильно, що Лілі змогла вирватися і полетіти.

Щосили метелик мчала додому, а на рідній галявині розплакалася і все ще тремтіла від страху.

- А ми тобі казали, не можна далеко летіти! - сказали в один голос її подруги.

З тих пір казка про метелика перетворилася для Лілі в спокійні тихі будні. Як і інші її подруги вона літала дуже низько і близько до будинку. Вона вивчила кожну квіточку і травинку. З сумом дивилася вдалину, уявляючи яких нових красот позбавляє себе.
- Ми - вільні комахи, можемо летіти куди завгодно. Але страх нашого досвіду позбавляє нас крил і свободи. Ми літаємо навколо одних і тих же дурнуватих квітів. - сказала одного разу подругам Лілі.
- Знову ти за своє! Проте тут безпечно! Квітка не нападатиме на тебе!

Раптово Лілі злетіла високо і знову потеліла далеко пританцьовуючи. Вона поборола страх свого досвіду, але все-таки в цей раз літала більш обережно.

- Ну як можу я позбавити себе цієї свободи - літати туди, куди мені хочеться? - запитала метелик сонечко, яку зустріла далеко від будинку.
- Ти завжди робиш вибір - на користь стабільності чи свободи. Будь-який вибір правильний, головне, щоб цей вибір робив тебе щасливою і був дійсно твій!

Так метелик Лілі зрозуміла, що в той день вона зробила себе щасливою, подарувавши собі можливість знову літати туди, куди кликало її серце. Казка про метелика, читати онлайн, яку ви могли у нас на сайті, закінчилася.

Автор - Маргарита Сурженко

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати