Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про море
Казки на ніч

Казка про море

Біля моря жило двоє рибалок - Григорій і Михайло. Григорій обожнював море, кожен день дбайливо брав канат, одв'язував від пристані і йшов ловити рибу. Він був дуже радий сонячним дням і намагався прокинутися до світанку, щоб зустріти його в морі, побачити красу ранкових фарб, що розливаються на хвилях. Михайло ненавидів воду. Він вважав, що ловити рибу - жалюгідне заняття для дорослого чоловіка. Адже успішні люди давно їздять на машинах і купують рибу в супермаркетах, він ненавидів свій човен, кожен свій день і сусіда Григорія теж терпіти не міг. Казка про море розповість про те, як рибалки знайшли золоту рибку.

Казка про море для дітей

Одного разу рибалки зустріли один одного в морі вранці. У них довго нічого не клювало, Михайло за звичкою почав лаяти весь світ за це. А Григорій помітив:

- Просто день такий. Бувають дні, коли багато риби, буває немає її зовсім.
- Світ несправедливий і жадібний, нічого не дає нам. Світ жорстокий.
- Чому ж тоді вчора море дало тобі великий улов? Хіба вчора у тебе була не справжня казка про море?
- На ринку мою рибу купили дуже дешево, грошей не вистачило на всі мої потреби. А сьогодні риби і зовсім не буде.
- Хотів би, щоб ти переконався і побачив в тому, що світ піклуватися про тебе і щедрий до тебе.

Григорій засмутився через те, що Михайло знову скаржився на море і зосередився на рибалці. Він хотів довести сусідові свою правоту, але розумів, це неможливо, адже кожен вірить в те, у що хоче вірити. У цей момент Михайло витягнув з води золоту рибку. Рибка була дуже красива і вміла розмовляти.

- Я виконаю будь-яке твоє бажання, рибалка, якщо ти відпустиш мене.
- Не вірю тобі. Ти мене обдуриш. Краще продам тебе на ринку.
- Я кажу правду!
- Не вірю!
Григорій повірив рибку, він зрозумів, що такий шанс трапляється з людиною раз в сто років і був дуже здивований тому, що Михайло не хоче опустити рибу.
- Повір їй! - спробував він умовити сусіда.
- Всі обманюють.
- Хіба ти раніше зустрічав рибку, яка говорить?
- Ні, але якщо вона говорить, вона обдурить.
- Але що тобі варто взяти і перевірити, раптом не обманює.

Михайло буркнув і відпустив рибку без надії. Вона знову з'явилася з води і запитала, яке бажання є у рибалки.

- Я хочу дорогий наймодніший телефон! - сказав Михайло.
Рибка виконала бажання Михайла, він побачив на човні найдорожчий і модний телефон.
- Нічого собі! - зрадів Михайло і почав фотографувати море і човен. - Тепер я буду популярним в Інстраграмі!

Казка про море читати онлайн

Михайло весь день фотографував і грав на телефоні. Григорій був радий за сусіда, адже думав, що тепер той нарешті повірить в те, що світ щедрий на подарунки. Але наступного ранку він побачив, що Михайло знову дуже злий.

- У Інстраграмі ніхто мене не лайкає, а їсти ввечері нічого було, а ти кажеш світ щедрий і піклується. Нічого подібного!
Рибка знову випірнула з води і запитала, яке ще є бажання у рибалки.
- Хочу машину дуже дорогу і красиву!
У цей момент на березі з'явилася чорна красива машина останньої моделі. Михайло зрадів і поплив на берег, кинувши риболовлю. Весь день він їздив по місту і хвалився машиною, фотографував її і викладав фотографії в Інстраграм. На наступний день він був ще більш злим.

- Довелося продати телефон, щоб було чим заправити машину! Але потім у неї спустило колесо, а грошей не було! Увечері їсти не було чого. Золота риба зіпсувала все моє життя, перетворила казку про море в жах.

І знову рибка з'явилась з морських хвиль і запитала, яке останнє третє бажання є у Михайла. Він попросив мільйон доларів. І рибка виконала бажання. У будинку рибалки з'явилося багато-багато грошей. Григорій порадів за сусіда і понадіявся, що тепер той буде щасливий і полюбить світ.

- Я можу виконати одне твоє бажання! - раптово сказала рибка Григорію, який не очікував цього. - Ти умовив друга випустити мене.
- Але я вже щасливий. Я лише хотів би ніколи не сумувати, продовжувати бачити цю красу сонячного світанку і продовжувати цінувати те, що у мене є.

Рибка виконала бажання Григорія, і він побачив на березі дуже красиву дівчину, яка посміхалася йому і махала рукою. Але Григорій не кинув риболовлю і не помчав до неї, хоч вона і кликала його. Він наловив багато риби, пішов на ринок і продав її. На отримані гроші купив найкрасивіший букет квітів і золоті сережки. Тільки тоді він підійшов до дуже красивої і розумної дівчиною на березі моря. Незабаром вони одружилися. Якщо до Григорія і приходила на хвилину зневіра, промениста щаслива дівчина кожен раз підтримувала його і надихала. Тому він починав знову бачити усюди красу та цінувати те, що має. Незабаром вони купили собі великий будинок, і у них народилася дитина. А Михайло швидко витратив усі свої гроші і залишився самотній, він продовжив бути переконаним в тому, що світ жорстокий і несправедливий в нього.

Сподобалася казка про море?

Автор - Маргарита Сурженко

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

2 коментарі

Клацніть сюди

  • Дякую Вам за чудові казки,я мама трьох синочків щовечора ми засинаємо під Ваші казочки вони чудові і не тільки дітям повчальні але і маму надихають😘🥰😍🤩🥰

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати