Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про зубну фею
Казки на ніч

Казка про зубну фею

Фея Вікторія працювала зубної феєю вже п'ять років. Вона дуже любила свою роботу. Фея знала, як складно діткам втрачати свої зубки. Іноді це боляче, іноді некрасиво. Поки корінний зуб виросте, дівчаткам і хлопчикам доводиться страждати під час кусання шматочка бургера або яблука. Тому Вікторія була дуже задоволена хоча б трошки підняти настрій діткам і покласти під їх подушку солодощі або гроші. Казка про зубну фею розповість про те, як одного разу Лінда і Марк зуміли ошукати нашу добру героїню.

Казка про зубну фею для дітей читати

Лінді було одинадцять років і всі її молочні зуби вже давно випали. Вона щодня перераховувала свої кишенькові гроші. Одного разу її брат Марк побачив це. Йому було всього сім років.

- Знову перераховуєш свої гроші? Їх так багато!
- Так. Ти ж знаєш, я збираю на дорогі фарби і мольберт. Я хочу стати великою художницею.
- Якщо ти хочеш бути такою великою, чому б не малювати в альбомі?
- Ось же ти дурненький! Великі художники малюють на справжніх мольбертах, справжніми фарбами для професіоналів, справжніми пензликами для професіоналів. Я сподівалася, що після новорічних свят мені вистачить на фарби. Але всі родичі дарували мені подарунки і майже ніхто гроші. Цукерки, ковзани, рукавички, ляльку, навушники. Навіщо мені все це? Тільки тітка надіслала мені десять доларів. Але це занадто мало. І мені все-одно не вистачить на набір справжнього художника.
- Ха-ха! Не бути тобі художницею! Інша справа - я. Дивись сюди, - Марк відкрив рот.
- Що я повинна побачити?
- Зуб! Бачиш, хитається один? А тут другий. Та й цьому залишилося недовго. Значить скоро мене чекає казка про зубну фею! Чарівниця завжди дарує мені гроші! А у тебе всі зуби вже випали. Ха-ха!
- Так не чесно! - обурилася Лінда. - Тобі все-одно гроші ні до чого. Ти ж не збираєшся бути художником. Давай ти мені віддаси гроші, а я тобі цукерки?
- Ну ні! Не віддам, не віддам.
- Ну і не треба. Можливо, твої зуби ще рік випадати не будуть.

Але чи то випадково, чи то через диво, у Марка випав зуб вже наступного дня.

Звичайно, хлопчисько відразу ж прибіг до сестри в кімнату, почав стрибати у неї на ліжку і дражнитися. Лінду це розлютило не на жарт. Вона спробувала наздогнати брата і забрати його зуб собі. Тоді б і гроші від феї дісталися їй. Але Марк був такий спритний, що наздогнати його було дуже складно. Нарешті дітей зупинив тато.
- Досить скаженіти.
- Так не чесно! Я збираюся бути художницею і малювати картини! А гроші від феї отримає він! А він ще навіть в магазин сам піти не може!
- Але який зв'язок між грошима та малюванням картин? Малюй вже зараз. - сказав тато.
- Ні, мені потрібен мольберт. Як у справжніх художників.
- Але справжні художники могли малювати і на шматку серветки, і на сірому папері, і на скелі, і на піску.
- А мені потрібен мольберт! - Лінда побігла в свою кімнату.

Марк на наступний день з самого ранку прибіг до сестри і показав їй свої двадцять доларів. Але Лінда вже не гналася за хвальком. Вона просто гірко заплакала в подушку. Чи то від образи, чи то від заздрості, чи то від безсилля. Марку стало дуже шкода сестру, і він зрозумів, що зробив їй боляче. Тоді він обійняв її і попросив прощення.

- Не плач будь ласка. Як мені зробити так, щоб ти не плакала? Хочеш віддам тобі гроші?
Лінда витерла сльози і відповіла:
- Хочу!
- Ось тримай.
- Але це не все! Мені все-одно не вистачить грошей на те, щоб стати великою художницею. Давай гроші від наступного зуба ти теж віддаси мені? Коли він випаде?
- Скоро. А ти більше не будеш плакати?
- Не буду.

Наступний зуб у Марка випав через тиждень. І від знову віддав гроші сестрі. Але Лінді і цього було мало. Вона чекала, коли ж у брата випаде ще один зуб. Але той все ніяк не випадав, адже йому було ще рано.

Казка про зубну фею онлайн: продовження

- Ось тобі горішки, - сказала Лінда, простягнувши братові пакет в твердими горіхами.
- Але я вже не можу їх гризти.
- Повинні ж ми якось роздобути твій зуб. Може вирвемо його?
- Це ж боляче! - злякався Марк.
- Ну що ж нам робити, якщо безглуздий зуб не випадає?
- Можливо, ти поки помалюєш в альбомі? І відчепишся від моїх зубів?

Лінда схрестила руки і задумалась. Нарешті її осяяло! Вона почала щось швидко гуглити і вже через хвилину показала фотографію з Гугла своєму братикові.
- А якщо нам зробити зуб з паперу і покласти його під подушку? Дивись, виглядає, як справжній! Але зроблений з паперу та клею!
Марк знизав плечима, а Лінда побігла за альбомом. Вона довго ліпила з мокрого паперу зуб, фарбувала його фарбою і коректором. Вийшов зуб, дуже схожий на справжній. Лінда поклала його під подушку Марка і стала чекати ранку.

***

Фея Вікторія здивувалася. У одного хлопчика за тиждень випав вже третій зуб. Вона знизала плечима і поклала йому гроші під подушку. Але вже на наступний день, пролітаючи вночі повз, вона була шокована ще більше! Четвертий зуб лежав під подушкою! Не може бути! Вона уважно подивилася на сплячого хлопчика. Шкода, що не можна було зазирнути йому в рот. Хлопчик мило спав в піжамі з ведмедиками. Феї нічого не залишалося робити, як покласти йому ще одну купюру під подушку.

На наступний день фея знайшла під подушкою цілих два зуба! Від подиву вона мало не пискнула. З тих пір вона постійно знаходила під подушкою у хлопчика зуби - три, п'ять, а одного разу цілих десять.

Нарешті гроші у Вікторії закінчилися, і вона полетіла в банк фей в Чарівній країні.

- Щось ви зарано! - сказав їй банкір Єдиноріг.
- Ви не уявляєте, що трапилося. У одного бідного хлопчика стався зубопад. Ще ніколи такого не бачила. Але у нього цілий тиждень під подушками зуби і не по одному! Вчора я знайшла цілих десять зубів. Уявляєте, як цей хлопчик страждає. Така втрата, така втрата.

Від подиву Єдиноріг навіть зняв окуляри.
- Покажіть но мені ці зуби. - попросив він.

Фея простягнула зуби, і Єдиноріг відразу все зрозумів. Він кинув зуби в стакан з водою і папірці почали розгортатися, а фарба розчинятися.

Фея схопилася руками за щоки.
- Вікторія, ну що ж Ви така неуважна. Хлопчисько вас обвів навколо пальця. І тепер інші дітки залишаться без своїх подарунків під подушкою.
- Що ж робити?
- Є у мене одна ідея. - сказав Єдиноріг і витягнув з секретної щухлядки ще двадцять доларів, призначених для дуже балованих діток.

На наступний ранок Марк прокинувся і швидко зазирнув під подушку. Там він знайшов чергову двадцятидоларову купюру.

- Здається, скоро ми станемо мільйонерами! - сказав хлопчик, відкриваючи двері до сестри. Лінда побачила гроші і посміхнулася. Вона схопила двадцять доларів і поклала їх у свій гаманець з іншими грошима. Дістала звідти один долар, і дала його Марку.
- Тримай твій відсоток.
- Такий маленький відсоток. Подушка моя.
- А схема моя.
- А віддуватися потім буду я.
- Годі тобі. Що думаєш можеш статися?
- Ну раптом фея здогадається про все. І прийде вночі, вкраде мене або відлупцює мені битою.

Лінда засміялася. У цей момент її гаманець зашипів. Дівчинка злякано схопила гаманець і відкрила його. Але остання двадцатидолларовая купюра вже розплавилася і перетворилася в смолу, залила решту грошей.
- О ні! Все зіпсовано! Мої заощадження! Все зникло!

Лінда спробувала врятувати хоча б частину грошей, але у неї не вийшло. А Марк міцно стиснув свій долар і побіг до себе в кімнату з криками:
- Фея простііііі-і-і-і-і! Це все її ідея!
Вікторія сиділа на гілці дерева і спостерігала за всім у вікно. Вона була задоволена своїм покаранням. Лінда ж весь день сумувала, а потім дістала альбом. Але тепер їй вже не хотілося виривати з нього листи і робити зуби. Вона нарешті зрозуміла, щоб бути художницею, потрібно просто почати малювати. Не обов'язково на дорогому мольберті дорогими фарбами. Можна і в звичайному шкільному альбомі. Лінда весь вечір малювала і пізніше принесла малюнок братові.

- Уго, як красиво! Це фея?
- Так. Це наша фея. Розумна і красива.
- Ти що її бачила?
- Ні, але я так відчуваю. А ще я її поважаю. Хитро вона нас провчила, так?
- Хіба тобі не шкода грошей?
- Ні. Якби не вона, я б досі думала про гроші. А тепер я зрозуміла, що я можу бути художницею кожен раз, коли беру в руки пензлик і малюю. Так що я вдячна феї. Поклади будь ласка цей малюнок і мій лист з вибаченнями під подушку. Фея має зрозуміти, що увесь цей план належав не тобі, а мені. Сподіваюся,  прийме мої вибачення.

Фея знайшла послання від Лінди і посміхнулася. Вона була дуже рада тому, що ця історія закінчилася добре. А батьки подарували Лінді довгоочікуваний мольберт і фарби вже через місяць, адже вони переконалися, що у неї справжній талант і прагнення його розвивати.

Казка про фею підійшла до кінця. Вам сподобалось?

Автор - Маргарита Сурженко

Сподобалася казка про зубну фею? Ви можете фінансово підтримати проект nochdobra.com за цим посиланням. Тоді ми зможемо писати для вас ще більше сучасних казок.

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати