Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про тролів
Казки на ніч

Казка про тролів

Троль Генріх був королем у своїй країні. Його всі шанували і любили, поважали і схиляли голови перед ним. Він завжди знав, що більш гарний, розумний, щасливіший, ніж інші тролі. Королівство Генріха квітнуло, від народження всі люди жили в достатку й радості. Але одного разу фортуна відвернулася від тролів. Річка в королівстві почала пересихати, а риба в ній поступово зникла. Через сильну спеку і відсутність води почалася посуха, і був зібраний зовсім мізерний врожай. Натовпи тролів приходили до Генріха за порадою. Але король був спокійний, як слон. Він знав, що все повинно налагодитися без його участі. Адже Генріх найщасливіший, в його королівстві не може бути по-іншому.
Казка про тролів розповість про те, хто ж такий справжній король свого королівства.

- Скоро все налагодитися, - говорив король, коли у нього просили поради
- Але що нам робити? - запитували розгублені тролі
- Просто зберігайте спокій

Казка про тролів: читати онлайн

Але з кожним днем ​​ставало все гірше. Прийшла осінь, закінчилися фрукти і овочі. Вперше в історії королівства тролям довелося заощаджувати і перейматися за своє майбутнє. Вперше в історії серед натовпу почало наростати невдоволення Генріхом.
- Люди все більше і більше не задоволені станом речей. - одного разу сказав королю його помічник Карл.
- Скоро все налагодитися. Я демонструю приклад спокою й умиротворення. Люди повинні брати з мене приклад.
- Але людям потрібні дії. У моменти щастя людям потрібно насолоджуватися спокоєм. Але в моменти лиха потрібно щось зробити. Адже річка не почне текти сама по собі. Не почне наповнюватись рибою сама по собі.

Генріх вперше в житті засумнівався в собі. Але швидко заспокоївся. Адже він був найкрасивішим і щасливим. У його житті не могло бути бід і нещасть.
Але з настанням зими натовп тролів вже не таїв розчарування і злості.
- Якщо ти наш король - виріши наші проблеми. Якщо не вирішуєш наші проблеми - ти не наш король.
Генріх був шокований тим, що люди засумнівалися в його унікальності і особливості.
- Карл, чому люди такі жорстокі? Я був їм потрібен в моменти, коли все було добре. А тепер вони відмовляються від мене?
- Але король - це не той, хто називає себе таким. Чи не той, кого назвали так батьки або люди. Це той, хто вирішує проблеми і несе відповідальність.

Генріх зрозумів, що повинен врятувати людей від посухи і тоді вони знову його полюблять. Але як це зробити, він поняття не мав. Адже звик тільки радіти життю і любити себе.
Проте Карл завжди вмів служити своєму королю і вирішувати будь-які завдання. Казка про тролів була можлива тільки завдяки щоденній праці Карла. Він зрозумів, що і тепер повинен рятувати свій народ. Хоча на вулиці було холодно, хоробрий троль відправився в похід до океану. Дорога туди була далека, океан знаходився в тридев'ятому царстві.
Три місяці Карл йшов до океану, щоб попросити у нього води і дощу. Багато труднощів йому зустрілося на шляху. І нарешті до весни троль дійшов до могутнього океану достатку.

- О, океан, як можу я заслужити свого благословення? Твоїх вод в нашу річку?
- Якщо ти дійшов сюди, ти вже все заслужив. Мені не потрібні докази. Іди в свою країну назад, коли повернешся, я надішлю вам дощ достатку.
Карл йшов назад ще три місяці, знемагаючи від втоми і тяжкості випробувань. А коли дійшов, він приніс в країну дощ. З дощем повернулася риба та врожай на полях. Генріх зібрав усіх на площі, щоб відкрити шампанське і почати святкування. Але побачивши його, ніхто не плескав. Коли ж тролі побачили Карла, вони почали радіти і славити його.
- Ось наш король, - кричали тролі.
З тих пір Карл був визнаний справжнім королем тролів, а Генріх втік в ліс, адже не міг пережити того, що він більше не король. Довести ж зворотне він був занадто слабкий.

Казка про тролів підійшла до кінця. Бажаємо вам на добраніч і казкових снів. Бажаєте, щоб чари жило в вашому домі ще 30 днів? Замовляйте коробочки з короткими казками-побажаннями перед сном вже сьогодні за спеціальною акційною ціною.

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати