Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про журавля
Казки на ніч

Казка про журавля

Журавель Мігель народився в країні Оптимістії. У цій країні був дуже неродючий грунт, часто траплялися землетруси або повені. Але мешканці Оптимістії завжди вірили в краще. Вони швидко відновлювалися після кожного лиха, що траплялося в їхній країні. Казка про журавля Мігеля розповість про те, як птах потрапив в сусідню країну і зміг наповнити там всіх своїм оптимізмом.

Казка про журавля для дітей

Одного разу в Оптимістію потрапив мандрівник. Він був здивований тим, наскільки красива і технологічна ця країна. Всюди росли красиві доглянуті дерева, що дають свіже повітря. У клубах цвіли квіти, які дарували місту неймовірний аромат і радували око. На кожній вуличці був безкоштовний інтернет, безкоштовний транспорт. Мешканці Оптимістії були дуже ввічливі і пропускали один одного на дорогах і в метро. Мандрівник був дуже здивований, побачивши стільки добрих сердець навколо. Він сів у парку на лавочці біля журавля Мігеля і запитав його:

- Хлопчик, твою країну благословили вищі сили і подарували їй стільки доброти і любові. Я ще ніколи не бачив таку країну. Тут всі допомагають один одному і посміхаються.
- Мій тато каже, що мешканці нашої країни благословили самі себе. Колись давно мандрівники в нашій країні говорили про те, що Бог прокляв наші землі. Адже всього кілька років тому тут був землетрус, який зруйнував все в країні.
- Звучить жахливо! За що ж вам таке покарання?
- Жителі Оптимістії ніколи не задавали таких питань. Ми просто об'єдналися і разом відбудували все заново. Для нас випробування життя – не покарання, а тимчасові проблеми, які можна вирішити.

Мандрівник був вражений тим, що такий юний хлопчик мислить так глибоко.
- Як же звуть тебе, хлопчик?
- Мігель!
- А я Джао Вонг. Це просто казка про журавля! Дуже радий знайомству з тобою Мігель! Як шкода, що в моїй країні думають зовсім не так, як у твоїй. Якщо ти коли-небудь захочеш приїхати і подивитися мою країну Песимістію, приїжджай, я завжди буду радий тобі!
- Із задоволенням! – сказав журавель.
Всього лише через два тижні у Мігеля настали канікули, і він скористався запрошенням Джао Вонга і поїхав погостювати в Пессимістію. На його подив, в цій країні були дуже красиві гори і море, поля і ліси. У Оптимістії дуже багато праці вкладали у вирощування одного дерева, адже пошта була кам'яною і неродючою. Але в Пессимістії природа була рясна і місцевим мешканцям не потрібно було працювати так багато, щоб оточити себе зеленими рослинами.

При цьому природа була дуже недоглянута. Скрізь лежали купи сміття, люди були злими і штовхалися. Казка про журавля перетворилася на сумну історію. На третій день подорожі Мігель отримав дуже сумну новину.
- Оптимістію зустрів новий ураган і затопив майже всю країну. Літаки більше не літають.

Журавель зрозумів, що йому доведеться залишитися в Пессимістії. Минали дні. Чим більше він жив там, тим більше ставав схожим на місцевих мешканців.

- Коли дивишся на них з боку, все очевидно. Вони неправі. Природа їм подарувала такі багатство, а вони злі і не цінують цих багатств. Але чим більше живеш тут, тим більше вбираєш їх мислення в себе. Чим більше тебе штовхають на вулицях, тим більше хочеться штовхатися теж. Чим більше сміття бачиш під ногами, тим менше бажання донести свою пляшку до урни. – одного разу поскаржився Мігель Джао Вонгу, у якого жив вже місяць.
- Ти завжди вибираєш, бути як всі або бути кращою версією себе. Адже ти стільки років жив в Оптимістії, ти бачив, що може бути по-іншому. Кому, як не тобі протистояти злу, яке ти зустрічаєш на своєму шляху.

Тоді казка про журавля для дітей знову наповнилася радістю. Мігель зрозумів, що повинен бути таким же, як і його батьки. Сприймати все, як тимчасову неприємність, рішення якої є. Журавель зрозумів, що йому дуже пощастило, він не постраждав під час урагану в його країні, адже був у Пессимістії. Йому пощастило, адже він народився в прекрасній країні у прекрасних батьків, і він сповнений мудрості. Йому пощастило, адже він може передати свої знання мешканцям країни Пессимистии. Журавель Мігель зрозумів, що він найщасливіший на планеті, і посмішка засяяла на його вустах.

Тоді він пішов на вулицю, і якщо його штовхали, він не штовхався у відповідь, а лише посміхався і пропускав інших. Він розмовляв з мешканцями Песимістії і розповідав їм про лиха своєї країни. І коли ті жахалися, Мігель продовжував розповідь про те, як оптимізм завжди перемагав і допоміг перетворити Оптимистию в процвітаюче місце щасливих і вдячних мешканців. Проживши ще місяць в Песимістії Мігель зрозумів, що зробив багато добра, поділившись своїми знаннями і досвідом. Він зробив Песимістію трохи кращим місцем і місцеві мешканці навіть замислились про те, щоб змінити назву своєї країни.

Автор - Маргарита Сурженко

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати