Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про Щуку і Окуня
Казки на ніч

Казка про Щуку і Окуня

В одній водоймі жила стара Щука. Вона була така стара, що вже ніхто не пам'ятав, коли і як ця зубаста хижачка потрапила сюди. Щука встигла змінити вже кілька рядів зубів, адже всім відомо, що у цього виду риб після того, як зношується один ряд зубів, його замінює наступний. От би і людям, як щукам, вміти замість втрачених зубів замінювати їх новими, як би вони були щасливі, і позбулися багатьох проблем зі стоматологами! Але, казка про Щуку, читати яку вам буде цікаво, зовсім не про це. У ній ми розповімо про те, як Щука захищала своє потомство від Окуня.

Як починалася казка про Щуку і Окуня

Коли Щука була маленькою, їй діставалося від нахабних окунів, які поїдали ікру інших риб і не давали спокійно жити іншим мешканцям водойми. Але, коли наша хижачка підросла і стала найбільшою рибою в окрузі, то вже окуні змушені були тікати і ховатися від неї. Щука полювала не тільки на окунів, а й інших риб – плотву, лящів, підлящиків, густерів. Та не цуралася вона і жаб, і раків. Хижачка могла затягнути під воду качку або кулика, а також, білку, щура або мишу, що випадково опинялися на поверхні водойми. Всі боялися нашої Щуки, і ніхто не хотів псувати з нею стосунків.
Але, коли Щука була молодою, вона ніяк не могла вивести потомство. Варто було їй відкласти ікру, як підлий Окунь тут же поїдав ікринки і не давав шансів з'явитися молодим щучкам. Молода мама намагалася вберегти своє потомство, вона день і ніч охороняла ікринки. Але, варто було Щуці задрімати, як Окунь блискавично налітав на водорості, до яких прикріплювалися ікринки, і поїдав майбутніх щучок.

Казка про щуку для дітей: щасливий кінець


Зневірена Щука вже не знала, що й робити з підлим Окунем, якого вона не могла зловити, настільки хитрим і спритним він був. І кожен нерест, як ніби в відплату за своїх з'їдених Щукою побратимів, Окунь поїдав ікринки, і нові щучки не з'являвся на світ. Тоді молода Щука вирішила звернутися за порадою до старої і дуже мудрою Щуки, у якої кожен нерест з'являлося величезне потомство. І мудра риба дала нашій Щуці таку пораду: нереститися потрібно, як тільки розтане лід, ікринки ледь прикріплювати до водоростей, тоді вони швидко відклеються, розлетяться по водоймищу, і Окунь не зможе швидко поїдати майбутніх щучок.
Молода риба послухалась цієї поради, і наша Казка про Щуку для дітей мала щасливий кінець. Ранньою весною Щука відправлялася на нерест. Її супроводжували Самці, вони оточували Щуку з усіх боків, коли та пливла з ікрою на заливні луки, вода в яких швидко прогрівається, і ікринки швидше дозрівали. Щука з Самцями охороняли ікринки два дні, а потім ті відклеювалися від водоростей і розліталися по водоймі. Як не старався Окунь з'їсти ікринки, він не міг їх відразу знайти на мулистому дні, та й Щука з самцями не дрімала, вони вчасно проганяли ворога.
Ось так щасливо і закінчилася Казка про Щуку. Радісна мама тепер завжди мала велике потомство. У її діток було багато корму, щучки виростали здоровими і сильними. А для кожної мами це найголовніше – щоб її дітки росли здоровими і щасливими. Злий же Окунь, коли зрозумів, що йому не вдасться нашкодити нашій Щуці, переселився в сусідню водойму.

Автор - Астра Ло

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати