Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про квіти
Казки на ніч

Казка про квіти

Жила була на світі одна квіточка на ім'я Гортензія. Насіння цієї гарної квіточки занесло далеко від клумби, і вона росла серед інших рослин. Її оточували як прості кульбаби, так і горді нарциси, а ще ромашки, троянди і хризантеми. Але навколо не було жодної подібної їй гортензії. Казка про квіти розповість про те, як рости серед не таких як ти і знайти себе серед інших.

Казка про квіти для дітей

Гортензія дуже любила тишу, але також обожнювала і вітер, який змушував траву навколо рухатись. Вітер був диригентом для дерев, і після кожного його дотику вони співали пісні шелестом листя. Квіточка обожнювала сонячні промені, але також їй подобалися хмаринки. Особливо, коли вони дарували їй краплі дощу. Все їй подобалося навколо: бджілки і мурахи, черв'ячки і зайчики. Якось раз біля квіточки проповзав вуж:
- Гортензія, поговори зі мною, - сказав хитрий вуж. А квіточка дуже здивувалася, адже ще ніколи ніхто з нею не розмовляв. Вона навіть не здогадувалася про те, що вміє говорити.
- Привіт, - промовила вона своє перше в житті слово.
- Чому ти не розмовляєш з іншими квітами?
- Я навіть не знала, що можу.
- Можеш, - лукаво сказав вуж й поповз. А квіточка почала прислухатися до інших квітів і вперше почула в шелесті слова. І в цей же момент відчула всередині смуток. Адже слова були образливими.
- Гортензія пахне жахливо, абсолютно не так, як я. - промовила троянда.
- А ще вона дуже висока, - підхопила кульбаба. - Псує всю красу нашої галявини.
- А мені от не подобаються її пелюстки. Маленькі і зібрані в одну купку – сказав нарцис.

Почувши ці слова, Гортензія дуже засмутилася. Вона і не підозрювала, що виглядає так жахливо. З того моменту її життя перетворилося на жах. Іноді вона бачила, як бджілка сідала на іншу квітку і розуміла, це все через її каліцтва. Вона відштовхує комах своїм жахливим виглядом. А коли бджілки сідали на її пелюстки, Гортензія вважала - це з жалості. І скоро бджілки покидали квіточку, що було дуже логічно для неї. Хто ж зможе довго сидіти на такій високій і непривабливій рослині?

- Ох, краще б не чула цих слів. Краще б не зустрічала вужа. - говорила сама собі квіточка. І майже кожен день її тягнуло послухати розмови квітів знову і знову, щоб засмутитися ще більше. Сама ж говорити Гортензія боялася.
Якось раз до неї підлетів метелик і порадив все ж заговорити з сусідніми кольорами, а не лише мовчки підслуховувати:
- Заговори з ними і посміхнися ім. Це вмить розчине їх отруту. І вони розглянуть твою красу.
Так квіточка і зробила. Вона посміхнулася квітам і привіталася з ними. Побажала гарного дня. З тих пір вона більше не чула поганих розмов про себе. Але все одно вважала себе дуже негарною.

Казка про квіти коротка: як Гортензія зустріла рідні душі

Якось раз Гортензія прокинулася і за звичкою почала прислухатися до розмов квітів, а потім раптом побачила жовте листя. Невже скоро осінь? Невже вона скоро зів'яне? І більше ніколи не побачить схід сонця, не відчує краплі роси на своїх пелюстках, не подарує бджілкам пилок, а метеликам свій аромат. Невже свої дні вона хоче витратити на підслуховування розмов кульбаб з нарцисами, щоб почути там щось про себе. Навіщо їй все це? І з тих пір інші квіти перипинили для неї існувати. Їх слова знову були нерозбірливими і змішувалися з шелестом дерев. Гортензія милувалася красою природи і цінувала кожну мить свого існування. Вона цвіла так красиво, що в один день її побачила дівчинка і закохалася в красу квітки.
Коли дитина підбігла до Гортензії, квіточка вирішила, це її остання мить. Зараз її зірвуть. Так іноді буває з квітами. Вони в'януть не від старості, їх життя забирає хтось вище. Просто так. Або ж з якоїсь невідомої причини. Можливо вона була занадто некрасивою? І її вирішили викинути з галявини. Але раптом Гортензія почула незвичайні слова:
- Яка гарна квітка, мама йди сюди! Як називається цей рожева квітка?
- Це - гортензія, - сказав приємний жіночий голос. Через сонце людей не було видно. - У нас в саду цвітуть такі ж.
- А давай цю викопаємо і пересадимо в наш сад. Вона ж така гарна, їй тут сумно одній серед галявини.
- Клич свою сестру і пересаджуйте разом, мої улюблені садівники, - промовила мама дівчинки. Вона була рада тому, що її донька знайшла корисне завдання. Через півгодини Гортензія була вже в саду, а поруч з нею цвіли такі ж як вона квіти. Красиві, яскраві, ароматні.
- Невже і я така ж гарна, як і ви? – промовила Гонтензія до квітів, що росли навколо.
- Так, люба, - посміхнулися їй садові гортензії.

Раптом на квіточку полилася вода.
- Як дивно. Адже хмаринок немає! - злякалася Гортензія.
- Так буває, коли тебе люблять і піклуються про тебе, - посміхнулися їй садові квіти. - Тоді тебе поливають щодня просто для того, щоб ти цвіла і пахла.
І Гортензія посміхнулася. Як же було чудово, що в кінці літа, в останні дні свого існування, вона потрапила в такий гарний сад і зрозуміла, як вона виглядає. А ще більше її радувало те, що вона бачила інше життя в дикому полі. Це подарувало їй можливість цінувати більше її нове життя в садку.

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати