Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про золоту рибку для дітей
Казки на ніч

Казка про золоту рибку для дітей

Пропонуємо вам почитати нову казку про золоту рибку, яка жила у школяра Діми. Діма давно просив батьків купити йому якась тварину. Він обожнював собачок і кішечок, але батьки були категорично проти. Діма сподівався хоча б на хом'ячка або папужку. Але навіть цих тварин мама і тато не дозволяли заводити. Казка про золоту рибку розповість про пригоди Діми.

Казка про золоту рибку онлайн

- Але чому мені не можна кошеня чи собачку?
- Тому що потім мені доведеться гуляти з ними і прибирати за ними вдома.
- Але бодай хом'ячок!
- У тебе вже був хом'ячок, ти обіцяв прибирати за ним, але в підсумку прибирала я.
- Але в цей раз я обіцяю прибирати за кішечкою або собачкою.
- Ще якось раз бабуся просила тебе годувати її кішечку тиждень. І що сталося?
- Але у мене було багато уроків.
- Але це були літні канікули.
- Але в цей раз я правда буду доглядати за твариною.
- А пам'ятаєш, як я просила тебе поливати квіти будинку, коли ми з татом поїхали на дачу? Квіти засохли!
- Ну мам! Це в минулому я виріс і змінився!
- Ні!
- Ну хоча б золоту рибку! Давай заведемо рибку. Адже за нею зовсім легко доглядати. І якщо я буду хорошим господарем і доведу, що змінився, ми заведемо кота або собачку.

Мама і тато довго радилися. За словами Дмитра, на них чекала казка про золоту рибку, але батьки боялися, що син зверне на доріжку безвідповідальності. Але все-таки вони піддалися на його вмовляння і дозволили купити рибку. Разом з тим треба було купити акваріум, очищувач води, корм і багато інших аксесуарів для рибки. Діма прийняв важливе рішення піклуватися про свого нового вихованця, чого б йому це не коштувало. Він виявляв до неї неймовірну турботу. Він щодня годував її, чистив акваріум і навіть почав розмовляти з Мартою. Саме так Діма назвав хвостату.

Батьки були приємно здивовані.

- Б'юся об заклад, через тиждень його запал спаде. - сміявся тато. Але пройшов цілий місяць, а Діма все також дбав про золоту рибку. Після школа хлопчик відразу ж починав спілкуватися з рибкою, давай їй їжу і навіть показував свій шкільний щоденник.

Діма навіть не підозрював, що його рибка не проста, а чарівна і вона могла виконувати бажання. Найчастіше рибки не виконують бажання людей, адже ті не розмовляють з ними. Люди зазвичай хочуть з'їсти рибку або ж мучать її в акваріумі. Але Марта щодня закохувалася в свого господаря Діму, адже той не просто годував її, але довго дивився, спілкувався і навіть ім'я подарував. Рибка довго намагалася сказати людською мовою про те, що вона чарівна. Одного вечора вона все ж таки заговорила:
- Я готова виконати три твоїх бажання!
- Не може бути! Чарівна рибка!
- Так і є.
- Але я навіть не знаю, які бажання загадати. Зазвичай казки про золоту рибку для дітей закінчуються погано.
- А ти добре подумай.
- Ну добре! Хочу, щоб з математики у мене була вища оцінка!
- Нехай буде так!
На наступний день Діма прийшов в школу і побачив, що вчителька математики в кабінеті сидить інша.
- Марія Степанівна захворіла! Тепер я буду вас вчити. А ось і ваші контрольні роботи.
Діма був дуже щасливий. Адже він дійсно отримав вищу оцінку! Але під час уроку школярі почали помічати щось неладне. Нова вчителька постійно помилялася і здавалося, зовсім не знає математику. Коли хтось вирішував приклади на дошці, вчителька посміхалася і хвалила, хоча відмінники помічали там помилки. Діма ж був здоволений з такого розкладу речей. Увечері він розповів про нову вчительку батькам.
- Уявляєте як чудово! Тепер у мене буду високі оцінки з математики!
- Яка різниця, які оцінки! Головне, те, що у тебе в голові! - сказав тато і дуже розлютився на дурну вчительку. Діма пошкодував, що розповів батькам про неї, адже вони захотіли поскаржитися директору.

- Марта, моє бажання збулося! Ти дійсно чарівна. Ось тільки я хвилююся за Марію Степанівну. Чи сильно вона захворіла?
- Пробач, але ми не можемо виконувати бажання так просто, не завдаючи шкоди іншим. Щоб ти щось отримав, довелося щось забрати у вчительки.
- Що?
- Здоров'я!
- Вона ж має скоро вилікуватися?
- Не думаю. Швидше за все вона вже ніколи не вилікується. Але ти ж сам хотів хороших оцінок!
- Марта! Як же так! Тоді друге моє бажання - хочу, щоб Марія Степанівка швидше вилікувалася!
- Нехай буде так!

Продовження казки про золоту рибку для дітей

З третім бажанням Діма не поспішав. Він взагалі вирішив його не використовувати. Боявся комусь нашкодити. З тих пір він все менше розмовляв з рибкою, адже побоювався її нібито відьми. Але більше вчив математику. Батьки помітили це.
- Здається, котика чи песика в цій сім'ї не буде ніколи! - засміялася мама, витираючи пил з акваріума.
- Я ще не готовий до тварин. Мені треба вчити уроки! - сказав Діма і заглибився в підручники. Він вирішив, що хороші оцінки з математики зможе отримати без допомоги рибки, а самотужки.
- Здається, наш син і справді подорослішав, - сказала мама татові.
Одного разу Діма все ж зважився згадати рибці бажання.
- Марта, Дай мені сили змінити в моєму житті те, що я можу змінити, дай мужність і душевний спокій прийняти те, що змінити не в моїй владі, і дай мені мудрість відрізнити одне від іншого.
- Нехай буде так! - сказала Марта.
Автор - Маргарита Сурженко

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати