Казки для дітей » Казки про їжачка Буля » Казка про зло: Буль і Змія
Казки на ніч Казки про їжачка Буля

Казка про зло: Буль і Змія

Мама і тато завжди говорили Їжакові Булю про те, що потрібно багато вчитися і працювати. Батьки були дуже працьовитими і намагались показувати найкращий приклад синові. У школі вони добре вчили всі предмети, потім багато працювали на роботі. Мама Їжачка постійно крутилася на кухні, готувала смачну яєчню або вівсянку вранці, на обід варила суп і борщ, на вечерю готувала салат або вареники. Татко постійно працював або ремонтував щось в будинку, лагодив машину, поливав газон. Їжачок Буль добре знав, казка про зло - це лінь, яка приходить і змушує тебе весь день лежати в ліжку. До своєї мрії дійде тільки працьовитий Їжачок. Але в один день, коли мама і тато Буля поїхали на відпочинок, сталося щось жахливе. До їжакові приползла лінива змія і вкусила його.

Казка про зло для дітей

Батьки Буля поїхали в місто всього на три дні. Їжачок знав, йому потрібно виконувати важливі обов'язки: застелити ліжко, почистити зуби, зробити зарядку, приготувати сніданок. Потім поїсти і відразу ж помити посуд, витерти пил, підмести в кухні. Потім слід полити квіти і газон. Мама попросила Їжачка також помити плитку в кухні, а тато попросив пофарбувати паркан. Виконавши всі завдання батьків, Їжачок дуже втомився. Але на відпочинок не було часу. Адже Булю також потрібно було вивчити уроки, прочитати казку про зло і добро, написати її короткий переказ.

Майже без сил Їжачок приповз на кухню, щоб перекусити. Суп довелося варити самостійно. Після цього дуже хотілося подрімати, але Буль побачив, що паркан пофарбований нерівно і поспішив все виправити. Без сил Їжачок приліг на траву і ненадовго заснув. Уві сні до нього прийшла зла лінива змія і вкусила його. Їжачок в жаху прокинувся і озирнувся. Нікого не було навколо, але його лапка боліла. Їжачок подивився на лапку і побачив, що вона напухла. Довелося йти на кухню, кульгаючи. Сил готувати не було, замість вареників, Їжачок перекусив звичайним бутербродом.
- Жахливо, жахливо. Лінива змія заразила мене лінню. Замість того, щоб готувати, я їм шкідливі бутерброди на вечерю. Жахливо, жахливо, - їжачок панікував і був дуже злий на змію. Потім він приповз в ліжко і ліг спати. Його дуже мучило сумління, адже замість роботи, їжачок лежав. Мама і тато ніколи б вляглись у ліжко відразу після вечері, а у Їжачка не було сил навіть на читання.
Вранці казка про зло тривала, адже Буль не міг багато ходити. Він не зробив зарядку і не полив квіти, а поснідав звичайним йогуртом і бананом. До Буля в гості прийшла свинка Ло.
- Їжачок, чому ти такий сумний? - запитала Ло.
- Ти не уявляєш! У мене навіть немає пирога, щоб пригостити тебе, моя дорога гостя.
- Але я не люблю пироги. Я люблю цукерки і банани.
- Гостей потрібно пригощати пирогами! А у мене болить нога. Це все через змію. Вона вкусила мене вчора і заразила лінню. Тепер мені нічого не хочеться робити. Ця змія дуже зла.
- Ледача змія? Не може бути! Я теж вчора її бачила в лісі. Але вона здалася мені дуже милою. Плавна, граціозна, схожа на пітона, красива така. І язичок гарний такий, тоненький. З чого ти взяв, що вона зла? Мені вона здалася дуже доброю.
- Хіба може її лінь бути добром?
- А чому б і ні?
- Я через неї сьогодні не полив квіти.
- Хіба вони зів'яли? Цвітуть і пахнуть.
- Так, але ... Але ще я не приготував яєчню, а їв йогурт.
- Хіба йогурт був несмачним?
- Давно не їв нічого смачнішого. Але ще через ліні я не приготував тобі пиріг.
- Я ж казала, я не люблю пироги.
- А ще не зробив уроки, не витер пил, не виправ одяг.
- Але в школу тільки завтра, пилу не видно, в шафі багато іншого одягу. Не розумію, чому ж ти злишся на цю красиву змію.
Їжачок замислився, адже змія і справді була не такою вже й злою. Ло пішла додому, а Буль ще весь день лежав у ліжку. Потім не поспішаючи він сів на балкон та почав милуватись гарними хмарами та травою. Буль зрозумів, що віддавав енергію всьому навколо, але не мав часу на себе і майже не відпочивав. Виходить Змія й справді була не злою? Виявляється, ввечері по телевізору можна було подивитися цікаві передачі. А якщо спати вдень, сняться красиві сни. А якщо прислухатися до шелесту листя за вікном, можна відчути, як мурашки пробігають по тілу. І ще їжачок дізнався, що за його вікном співають птахи. Він відчув сонячні промені на своєму обличчі, коли ввечері вийшов на вулицю. Помітив, що бджілки літають дуже красиво по одній, а мурахи повзають одна за одною.

Вранці Їжачок відчував в собі багато сили і був дуже радий тому, що змія його вкусила. Вона показала йому зовсім інший світ і дала можливість набратися сили. Тепер він снідав йогуртом, адже він для нього був смачніше яєчні. А домашні завдання він виконав швидше, ніж зазвичай, адже голова після відпочинку працювала набагато краще.
- Спасибі тобі, Лінива Змія. Ти була зовсім не зла! - прошепотів Буль собі перед сном. І в шелесті листя почув шипляче «Будь ласка».
Автор - Маргарита Сурженко

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати