Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про Дідів Морозів: незвичайні змагання
Казки на ніч Новорічні казки

Казка про Дідів Морозів: незвичайні змагання

Одного разу на Північний полюс в хатину Діда Мороза прийшов дивний лист. Чому дивний? Та тому, що в ньому не було жодних прохань принести подарунок на Новий рік. «Що ж це за казка про Діда Мороза без подарунків», - здивувався сивочолий добрий дідусь, але читав далі. Як виявилося, це був лист-запрошення приїхати на змагання Дідів Морозів, що відбудуться уже завтра.
Обуренню нашого улюбленого дідуся не було меж! По-перше, які ж можуть бути змагання Дідів Морозів, якщо він і є той один-єдиний Дід Мороз на світі, який живе на Північному полюсі, любить дітей та кожного Нового року приносить їм подарунки під ялинку! А по-друге, хто ж повідомляє про змагання за день до їх початку!
Та незважаючи на обурення, Дід Мороз таки вирішив поїхати і подивитися, що й до чого. Тому він передав усі свої справи онучці – Снігурочці, переконався, що вдома достатньо харчів, запріг свої чарівні сани та поїхав на змагання.

Казка про Діда Мороза: читати про те, хто ж приносить дітям подарунки

Дорога з Північного полюсу була неблизькою, до того ж весь час панувала могутня Віхола, що ще більше ускладнювало подорож Діда Мороза. Саме тому він прибув на змагання останнім: в бланку реєстрації в організаторів залишився лише один рядочок – розрахований якраз на нього. Зареєструвавшись, Дід Мороз довідався, що лист-запрошення йому надіслали вчасно – мало не місяць тому. Як виявилось пошта на Північному Полюсі працює не надто Добре. Дід Мороз навіть засмутився: це ж означає, що існує ймовірність, що не всі листи чемних діток приходять до нього вчасно, тому через таку прикру помилку хтось може лишитись без подарунка.
Добрий дідусь задумався, як можна зарадити такій несправедливості, адже казки про Діда Мороза для дітей обов’язково повинні збуватися незалежно від жодних обставин. Але саме в цей момент оголосили про початок змагань, тому він змушений був перерватися.
Диву Дідуся Мороза не було меж: учасників приїхало дуже багато! Як виявилося, практично в кожній країні є свій «дід мороз» - особа, яка розносить дітям подарунки на свята. В Америці це Санта Клаус, а в Франції – Пер Ноель. Фінляндського «діда мороза» звуть Йоулупуккі, а італійського – Баббо Натале. В Монголії подарунки розносить Увлін Увгун, у Вірменії – Дзмер Папі, а в Нідерландах – Сінтерклаас. Також на змаганнях були присутні грузинський Товліс Бабуа, польський Святий Миколай, англійський Батечко Різдво та багато інших.


Подія обіцяла бути цікавою, тому учасники з нетерпінням чекали на перше завдання, щоб визначити, хто ж з них стане головним Дідом Морозом. Ось тут і виникла проблема: організатори не могли придумати таких критеріїв оцінки, які були б справедливими. Хтось пропонував визначити найдовшу бороду, але бороди мали далеко не всі учасники. Більше того, серед «дідів морозів» також були присутні і леді – італійська Бефана та африканська Баба Жара.
Крім того, в кожній країні існували також і свої традиції дарування подарунків: комусь під ялинку, комусь під подушку, а комусь і в шкарпетку! Єдиним спільним для всіх учасників було те, що вони понад усе любили дітей та приносили не лише подарунки, але й віру у добро. І в цьому кожен з них був найкращим!
Після довгих роздумів організатори таки визначили найкращого Діда Мороза. Ним стали всі добрі чарівники, присутні на змаганнях. Саме тому подію швиденько перейменувати зі змагань на конференцію Дідів Морозів, на якій усі колеги могли вирішувати спільні проблеми та ділитися своїм досвідом. Зокрема, наш рідний Дід Мороз розповів про ймовірні проблеми з доставкою листів на що йому порадили створити дітям можливість надсилати прохання про подарунки також і електронною поштою.
Відтепер на Північному полюсі є інтернет, а новорічні дива стали ще ближчими до кожного, як і чарівна казка про Діда Мороза. Слухати батьків, до речі, і надалі залишається обов’язковим правилом для одержання подарунка, незалежно від того, яким способом ви надсилаєте лист. Тому будьте чемні і пам’ятайте, що попереду ще Старий Новий рік – хороший шанс отримати додатковий подарунок під ялинку від доброго Дідуся Мороза.

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати