Казки про фею та кота

Казка про добро: як фея Марі каталась в метро

Одного разу фея Марі вирішила проїхатись на метро. Хоча у кожної феї є чарівні крила, що переносять їх на великі відстані за мить, фіолетова мешканка казкової країни захотіла подивитись на людей під землею. Їй було дуже цікаво, про що думають люди, на яких не світить сонце. До того ж феї потрібно були кудись подіти час, адже чарівна паличка в той день швидко розрядилась, добро в ній закінчилось і виконувати мрії діток вона не могла. Тепер паличка була зовсім не чарівна, скоріше нагадувала указку вчительки або гілку дерева. Марі поклала паличку біля серця. Як тільки хтось з діток зробить добро, фея неодмінно відчує це серцем і паличка наповниться чарівним світлом.

Казка про добро: як чарівна паличка Марі засяяла світлом

В метро до Марі прийшла цікава ідея. Чи не поїхати б їй до Бредлі – милого котика, якого вона зустріла тиждень тому. Це був перший кіт, який побачив її і заговорив з нею, тому дуже здивував. Поки метро прямувало до потрібної станції, Марі роздивлялась людей. Вони були переважно сумні. Хтось читав, і фея бачила як в їх мозку активізуються процеси мислення. Чи знаєте ви, що від кожної прочитаної книжки ваш мозок змінюється, а ви стаєте розумнішими? Люди не вміють бачити цього, але феї ясно бачать та відчувають, як в головах під час читання відбуваються електричні заряди. Немов блискавки в небі. Але все це в голові. Мозок дуже любить, коли його активізують і він працює. А феї надзвичайно захоплюються спогляданням блискавок в голові, адже самі ці дітки і електронні заряди в їх голові зможуть у майбутньому рухати планету вперед.

0a0aeeb7cd7d201dfe48c90c93048727Хтось у метро слухав музику. Фея бачила, як люди відлітають думками в свої мрії під час слухання музики. Вони дивилась фільми в голові, або ж накладати слова пісень на історії свого життя. І від цього їм було легше або веселіше. Музика давала зрозуміти людям, вони не єдині в своїх пережитих емоціях суму та радості. Це було дивовижно. Хоча у людей нема крил, вони вміють літати в своїх мріях. І феї дуже подобалось спостерігати за цим.

Багато людей просто відключало мозок і він відпочивав. Марі тішилась і за цих людей, адже вони берегли свою енергію і вона вірила, колись вони таки використають її для добрих справ, щоб вона могла потім повернути їм їх добро.

А потім фея побачила дивовижне явище. Вона сиділа в метро біля хлопчика і він тримав у руках кульки. Звичайні кульки, які йому подарували в магазині. Він дуже радів цьому подарунку і розумів, тепер ці три яскраві кульки належать виключно йому. Блакитна, рожева і жовта. Це були не просто кульки – це була неймовірна радість. Хлопець міцно тримав їх біля серця. А на наступній станції метро до вагону зайшла жінка з дівчинкою, яка сіла прямісінько біля хлопчика.

193926_1416328766Дівчинка розвернула голову і увесь час дивилась на кульки хлопчика. Мені було надзвичайно цікаво, як відреагує на цей погляд господар яскравих кульок. Ви б поділились ними? Це ж ваші кульки. Їх подували вам. Їх можна буде покласти в своїй кімнаті. Кидати до стелі. Або просто дивитись, як вони повільно здуваються. Все це хлопчик уявив і міцно обіймав кульки.

- Які гарні кульки, - провила дівчинка. Але хлопчик не зважав.

- Це мії. – лише сказав він на всякий випадок, щоб дівчинка не почала про них мріяти. Але дівчинка лише посміхнулась.

- Я знаю. – промовила дівчинка і з захопленням продовжила їх розглядати. А потім відвела погляд і почала розглядати шапки інших людей. Шапочки її того дня дивували не менше. Сірі, рожеві, чорні, червоні, в’язані, тканинні, міхові. На вулиці було прохолодно, тому шапочки на людях були різні і дуже цікаві.

fonstola-ru-81951Хлопчик хвилинку просидів мовчки, аж раптом простягнув одну кульку дівчинці.

- Це тобі, - провив він і посміхнувся. Ніби нарешті зміг відповісти взаємністю на її посмішку.

Очі дівчинки засяяли і вона дуже зраділа. А в цей момент сила палички феї знову збільшилась. Тепер вона могла повернути добро до хлопчика.

Марі уявила, що володар кульок не поділися ними. Що було б? Нічого. Кульки б лежали в його кімнаті, можливо, їх віднесло б вітром в небо ще до того, як вони потрапили до нього додому. Або ж вони лопнула б. Налетіли на кактус і нема їх. Але хлопчик вчинив дуже розумно. Він подарував культу від щирого серця для того, щоб і у дівчинки був ще один привід для посмішки. Але так він ще і запалив чарівну паличку феї. Казка про добро стала реальністю в метро того дня.

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 7 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати