Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про козла
Казки на ніч

Казка про козла

Жив був козел. З самого народження всі говорили йому про те, що він не виправдовує сподівань. Козел постійно розчаровував маму і тата. Він звик жити з думками про те, що є тягарем для кожного, з ким йому потрібно взаємодіяти. Всередині йому було дуже прикро через невдачі, які він приносить, тому поводився козел з усіма погано. Ну навіщо намагатися вселяти комусь, що ти милий козлик, якщо ти справжній козел і обов'язково розчаруєш, обдуриш, принесеш невдачу? Казка про козла Стьопу розповість про те, як змінити своє мислення і життя.

Казка про козла читати для дітей

Козел Стьопа пішов працювати в поле збирати кавуни. Він знав, що не зможе в житті досягнути більшого, навіть кавуни у нього збирати виходило погано. Платили на цій роботі мало, тому козел кожен день крав з поля кавун. Він би забирав з собою більше, але донести було складно. Якось раз Стьопа взяв собі цілих три кавуна, але щоб винести їх непомітно з поля, він вирішив дочекатися вечора і темряви. Коли нарешті всі пішли з роботи і сонце зайшло, Стьопа спокійно закинув собі на спину три кавуна і пішов на автобус. Але виявилося, що всі автобуси вже пішли. Казка про козла перетворилася в жах.
- Мені доведеться йти до міста пішки! Який жах! - розсердився козел.
Він пішов до міста пішки, але раптом побачив, як кінячка тягне віз з людиною, яка спала. На возі було багато вантажу, але Стьопа швидко заліз туди теж. Йому вдалося не розбудити людину. Він дуже радів тому, що не доведеться йти пішки. Але конячці було дуже складно тягнути на собі величезного козла.
- Як добре, що вона мене не бачить, - думав про себе козел. - Так вже скоро і до міста доїдемо.

Він бачив, що конячка загинається, але все-одно не хотів злазити.
- Ох, більше не можу. - раптово сказала конячка і зупинилася. - Може зкинешь хоча б один кавун з воза?
- Ти що весь цей час знала, що я їду з вами?
- Ну, звичайно, знала!
- А чому мовчала?
- А що можна було говорити щось?
Стьопа зрозумів, що конячка зовсім дурненька, і заявив:
- Я не викину кавуни, їдь далі.
- Добре, - підкорилася вона.
Козел подумав про те, що конячка зовсім дурна. Адже вона могла б скинути його з себе, могла б розбудити людину, щоб та скинула, могла б зажадати собі в оплату всі три кавуна, а вона мовчки виконала його наказ. Доїхавши до міста, коняка сказала:
- Була рада підвезти тебе, зайчик.
- Ти що зовсім з глузду з'їхала? Який я тобі зайчик? Я - козел!
- Та ні ж, який же ти козел! Ти зайчик!
Стьопа був в шоці. Він повів себе так нахабно і погано, але конячка чомусь побачила в ньому зайчика. Йому вперше було приємно те, що хтось не почав лаяти його, ображатися або кричати. На наступний день він вирішив довести, що він козел, тому взяв з собой цілих чотири кавуни і знову заскочив на воза. Конячка знову погодилася тягнути все на собі і знову всю дорогу називала Стьопу зайцем. Цілий тиждень козел возив на ній кавуни. А потім відчув себе благородним зайцем та вирішив подарувати конячці квіти. Вона була дуже вдячна і всю дорогу йому дякувала. А на наступний день Стьопа запропонував:
- А давай сьогодні я повезу тебе, ти ж, напевно, так втомилася!
- Давай. Незвично, але складно тобі відмовити.
- А знаєш, ти теж не конячка, а мила зайчиха. Везти тебе не так вже й тяжко, навіть дуже приємно.
- Та НУ!
- А я ось козел.
- Ніякий ти не козел, що ти! Для мене ти справжній лев.
- Я ж був зайцем?
- Але сьогодні перетворився на лева, адже запропонував мене підвезти, тягнеш наш віз на собі. Заєць би не впорався.
- А я думав, якщо ти з народження козел, то це на все життя.
- Ну ні, звичайно. Я ж ось з конячки в зайчиху перетворилася.

Дізнавшись, що козел може перетворитися в будь-яку тварину, Стьопа змінив свою професію. Він вирішив бути бізнесменом і кожен день проживати життя лева, іноді бувати биком, іноді хамелеоном, іноді жирафом, а іноді орлом. А ще він подарував конячці обручку, і вона погодилася бути його дружиною. З тих пір вона жодного разу не возила на собі нічого важкого, вона стала граціозною ланню і почала викладати йогу для тварин.

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати