Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про рибку
Казки на ніч

Казка про рибку

Рибка Соня жила в морській гавані біля піщаного острова. У неї була велика сім'я - бабуся і дідусь, мама і тато, три сестрички і два братика. Соня дуже любила свою родину. Іноді вона не цінувала своїх родичів. Могла накричати на брата, посваритися з сестрою, не розмовляти з мамою і татом. Але потім Соня обов'язково мирилася з усіма членами сім'ї. Казка про рибку Соню почнеться з того, що одного разу малечу в море віднесе ураган. Чи зможе рибка дістатися додому, і що їй допоможе на її шляху?

Казка про рибку читати

Посеред ночі Соня прокинулася і зрозуміла, що почався ураган. Папа поплив до доньки і сказав, що потрібно терміново ховатися глибоко в пісок, чекати, поки хвилі вщухнуть. Всією родиною вони опустилися на саме дно і сховалися в водоростях під піском. Але Соню все одно підхопила стихія, і сильна морська течія віднесла далеко у море. Рибка бачила, як тато намагався наздогнати її, але водна стихія була сильніше. Соня закрила очі.
Коли рибка відкрила очі, вже настав день. Вода була спокійною, хвилі тихими. Соня озирнулась навколо і зрозуміла, від піщаного острова її віднесло далеко. Потрібно було повернутися назад, але хто захоче допомагати такій маленькій і незначній персоні, як вона?
Тому рибка вирішила, потрібно брехати іншим рибкам про себе. Тоді вона швидше досягне мети. Соня побачила рибу, яка була більше неї в 3-4 рази. Помаранчева, смугаста риба мчала на Схід - саме туди потрібно було Соні.
- Шановна, шановна, - звернулася до риби Соня своїм тоненьким голоском. - Чи можете ви мені допомогти?
- Чим саме, дитя? - промовила рибка і зупинилася.
- Я модель і поспішаю на показ мод. Мені дуже терміново потрібно на Схід. Я дуже значуща персона.
- Звичайно, чіпляйся плавником за мій плавник. Я допоможу тобі! - сказала помаранчева риба, і вони поплили. Соня дуже раділа тому, що вона вигадала про себе таку легенду. І була рада отримати допомогу риби. Але не встигнувши відплисти далеко, її рятівниця почала задавати багато запитань.
- Модельна кар'єра - це ж казка про рибку! Як же пощастило тобі! Розкажи, коли ти почала брати участь в показах мод?
- Через три місяці після мого народження.
- Хм. Невже в моделі беруть з такого раннього віку?
- Ну ... - Соня забарилася. - Або трохи пізніше. Не пам'ятаю.
- А де ж ти вчилася?
- У школі моделей. Біля материка в Сході.
- Не знала, що там є школи моделей, - знову засумнівалася помаранчева риба. А після стала задавати все більше і більше питань. І з кожним разом легенда Соні була все більш неправдоподібною. Нарешті риба зрозуміла, що Соня обманює. Вона зупинилася і скинула брехунку зі свого плавця.
Соня залишилася одна і була дуже засмучена. Та скоро вона побачила ще одну рибу, яка пливла на Схід. Фіолетова, тоненька, але дуже швидка.

- Чекайте, чекайте! - сказала Соня рибі.
- Що ви хотіли? Мене звуть риба Фіолет, а Вас?
- Я Сонетта! Співачка зі Сходу! І я спізнююся на важливий благодійний концерт. Не могли б ви допомогти мені?
- Звичайно! - сказав Фіолет, і вони вирушили в дорогу. Вже через п'ять хвилин риба попросила заспівати пісню, Соня розгубилася, і її вивели на чисту воду.
Вона знову залишилася одна посеред моря. Довго ще Соня вигадувала різні історії про себе, щоб зрадити собі значущості та здаватися кимось, ким вона не є насправді. Але кожен раз її викривали, а після цього залишали одну. Незабаром всі риби знали про те, що Соні не можна довіряти. Чутки про неї поширилися дуже швидко.
Уже вечоріло, і рибка боялася залишитися в море вночі одна. Але в цей момент до неї підплив дельфін. Гарний, плавний, привітний дельфін привітався першим.
- Привіт, рибка. Хіба це не ти брешеш всім на своєму шляху?
- Привіт, дельфін. Напевно, саме я. Хто розповів тобі про мене?
- Всі риби перешіптуються про це. Всіх цікавить, навіщо ти брешеш, хто ж ти насправді. Адже зазвичай брешуть ті, кому є приховувати щось погане. Що ж поганого приховуєш ти?
- Нічого поганого! Нічого. Просто я загубилася, моя сім'я на Сході. Але все риби виглядають такими діловими, мені здавалося, якщо я скажу правду, ніхто мені не допоможе.
- Яка дурість! Щирість - кращий спосіб змусити інших допомагати тобі. Якщо розумієш, що хтось бреше, довіра відразу зникає. А ось правду завжди можна зрозуміти і прийняти. Давай я допоможу тобі дістатися на Схід до сім'ї!
Так рибка Соня потрапила додому. Тато і мама дуже хвилювалися за дочку і шукали її увесь день. Коли вона приплила додому, вся сім'я була дуже щаслива і вдячна дельфіну.
Казка про рибку закінчилася. А ви коли-небудь брехали? Навіщо?

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати