Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про музику
Казки на ніч

Казка про музику

Мешканці одного стародавнього села вірили в те, що їм допомагає ліс. Саме ліс дарував їм дерева, з яких зроблені їхні хатини. Дерева допомагали розпалити багаття. Дерева рятували від вітру і дарували будинок для тварин, на яких можна полювати. Також мешканці села споконвіку вірили в те, що ліс міг іноді заснути. Адже кожному потрібен відпочинок. Тому іноді всемогутній ліс засинав, на село в цей момент звалювались випробування. Зливи або урагани, неврожай або стадо диких кабанів, хвороби або атака ворогів. Казка про музику розповість про те, як мешканцям села вдалося розбудити ліс.

Казка про музику коротка

У селі жив хлопчик Ікейя, який не вірив в легенду про ліс. Він вважав, що ліс не може допомагати, не може засинати, і його не можна розбудити музикою. Ікейя жив добре, їх сім'я була заможною, у них завжди був гарний врожай і плідна земля, біля якої текла річка. Але якось раз літо в селі видалося дуже спекотним, весь врожай згорів, і на зиму не вдалося залишити майже ніяких запасів.

- Ліс заснув! - сказали старійшини села. - Його потрібно розбудити!
- Як це нерозумно! - промовив хлопчик тихо про себе, адже боявся говорити таке на зборах вголос.
- Хто ж буде дути в ріг? - запитали старійшин.
- У ріг буде дути наймолодший на цих зборах юнак.

Цим юнаків виявився Ікейя. Йому необхідно було щодня ходити в ліс і голосно дмухати весь день в ріг, щоб розбудити ліс. Звуки рога повинні були бути гучними і чути його потрібно було всьому селу.

- Раз плюнути, - подумав Ікейя і навіть зрадів тому, що можна буде не допомагати батькам по господарству і стежити за молодшими братами і сестрами. Ікейя кожен день дув в ріг, але благодать не зглянулися на село. Осінь була дуже дощовою, мешканці села багато хворіли, мисливці приносили дуже малий врожай. Ікейя не дивувався, адже казка про музику з рогу для нього була смішною. Як ліс може прокинутися, якщо він не живий? Але одного разу у Ікейя захворіла мама. Дізнавшись про це, він дуже злякався.

- Мама, як я можу допомогти вилікувати тебе? - запитав Ікейя у лежачої на ложі мами.
- Продовжувати робити те, що ти робиш. Дуй в ріг.
- Але це не може тебе вилікувати!
- Це допоможе!

Ікейї було дуже сумно, що його мама вірить в нісенітниці. Тоді він пішов до старійшини, щоб попросити його про ліки і запитати, як вилікувати маму.

- Я вже більше місяця дую в ріг, але життя нашого села не покращується! Це безглуздо! Моїй мамі потрібні ліки! Як я можу допомогти їй !?
- Чи знаєш ти, що відчувають мешканці села, коли чують звук рога, в якого хтось дме?
- Що ж?
- Віру!
- Але віра не допоможе вилікувати мою маму!
- Віра однієї людини може і не допоможе. Але коли кожен мешканець села вірить в те, що ліс скоро прокинеться і настануть кращі часи, то він робить свою справу краще. Зневіра покидає їх серця. І люди продовжують з вірою ходити на полювання, з вірою вчитися читати, з вірою ремонтувати свої будинки і садити пшеницю. І віра кожного серця з'єднується в одну велику річку, що допомагає пройти випробування. Ти ж віриш, коли дмеш в ріг? Віриш, що разбудишь ліс?

Ікейя раптово усвідомив, що в легенді є частка істини, і що іноді єдине, чим ти можеш допомогти - вірити. Він побіг до лісу і почав дути в ріг ще сильніше. Казка про музику ожила і кожен мешканець села з почув звук рога, який в цю мить був ще сильніше. І кожен повірив у те, що сьогодні ліс точно прокинеться. І в цей момент один винахідник зрозумів, які зілля потрібно змішати для того, щоб перемогти недугу, що поширилася в селі. В цей же день кожен випив зілля, і вже через кілька днів люди почали видужувати. Мама Ікея теж одужала. А мисливці почали приносити з лісу все більший улов. Казка про музику підійшла до кінця. А ви у що вірите всім серцем?

Автор - Маргарита Сурженко

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати