Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про папугу Кєшу
Казки на ніч

Казка про папугу Кєшу

В країні злих папуг жив хлопчик Кєша. Він звик, що в його школі від однокласників можна чекати якихось злих сюрпризів. Папуги доповідали один на одного, говорили за спиною погані слова, не давали один одному списувати або ж підказували неправильно. Тому Кєша нікому не довіряв. Але коли папуга виріс, він полетів вчитися в іншу країну. Казка про папугу Кєшу розповість про те, як можна навчитися довіряти.

Казка про папугу читати онлайн

У новій країні Пальмандія Кєша навчався вранці, а вечорами вирішив працювати. Він влаштувався працювати офіціантом на березі океану. Його начальник відразу ж сказав:
- Все чайові дістаються тобі, Кєша!
- Добре! - відповів папуга, але чудово знав, начальник його обманює. Швидше за все чайові у Кєші заберуть. Тому в перший день всі зароблені гроші Кеша старанно ховав собі в штани. Увечері він чекав, що його обшукають охоронці на виході з кафе. Але цього не сталося.
На наступний день Кеша чекав скарг від клієнтів, але всі вони на подив посміхалися.
- Нічого не розумію! У цій країні папуги говорять одне, а потім стримують своє слово! Якась казка про папуг!

Пройшов цілий місяць, а Кеша все чекав підступних вчинків. Очікував, що йому не заплатять зарплату, що його оштрафують, що клієнти не заплатять за їжу або поскаржаться на нього. Але на подив папуги йому вчасно видали зарплату і навіть дали премію.
- Дивовижна добра країна Пальмандія! - сказав Кеша своєму начальнику папузі Грегорі. - У нашій країні все один одного обманювали, говорили злі слова один одному.
- Ти знаєш, зло поширюється як інфекція. - сказав у відповідь мудрий Грегорі. - З тобою вчинили по-поганому, ось і ти хочеш віддати іншому зло. Але принцип добра такий же! Тобі віддали добро, ним також хочеться ділитися. Лише ти, Кєша, робиш вибір, що віддавати іншому папузі.

Цілий рік Кеша навчався і працював в Пальмандіі і був дуже щасливий. Йому подобалося знаходиться в країні добра, де всі люблять один одного і бажають кращого. Але через рік Кєші потрібно було повертатися додому, адже його навчання закінчилося. Він дуже шкодував, що його казка про папугу добігає кінця. Кєша з жахом згадував, що в його рідній країні всі штовхаються, переганяють один одного в чергах, хамлять, намагаються обдурити.

Кєша повернувся додому і залетів в магазин, щоб купити подарунки родині. Він відкрив двері в супермаркет для іншого папуги і пропустив його вперед. Папуга дуже здивувався, але навіть не подякував Кєші. Але наш герой не засмутився.

- Тобі віддали добро, ним також хочеться ділитися. Лише ти робиш вибір, що віддавати іншому папузі. - згадав Кеша і вирішив віддавати всім добро. Цілий день в супермаркеті він був дуже ввічливий, говорив компліменти іншим, посміхався, допомагав грошима, купив морозиво маленьким попугайчатам. Всіх дивувала така поведінка, деякі дякували Кєші і посміхалися у відповідь. А одна дівчинка підійшла донього і сказала:
- Ще ніколи не бачила такого доброго папуги! Я тепер теж буду такою, як ти.

Після цього Кеша вирішив, що буде ділитися добром кожен день в своїй країні. Адже якщо з тобою поділилися злом, це зовсім не привід поширювати його далі по світу. Його можна розчинити в своїй любові і віддати іншим у вигляді добра.

Автор - Маргарита Сурженко

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати