Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про сороку з TikTok та Їжачка Буля
Казки на ніч Казки про їжачка Буля

Казка про сороку з TikTok та Їжачка Буля

Їжачку Булю в школі задали важливий проект. Йому потрібно було за місяць вивчити всі про свою майбутню професію і зробити презентацію, в якій слід пояснити всі плюси обраного справи. Їжачок довго ламав голову над тим, яку професію почати вивчати. Він був ще малий і не знав, чим хоче займатися, коли виросте. Казка про сороку розповість про те, як Буль посварився з однокласницею через різні погляду на майбутнє.

Казка про сороку-блогера

Їжачок довго ходив з боку в бік по кухні, поки його не зупинив тато.
- Що трапилося?
- Нам задали завдання про професії, але я поки не знаю, ким хочу стати, коли виросту. Але нам потрібно вже зараз цілий місяць вивчати особливості якоїсь спеціальності і зробити презентацію про неї.
- Давай подумаємо, ким же ти можеш стати. Можливо, космонавтом?
- Ні, це складно. Можливо, блогером?
- Або космонавтом?
- Або офіціантом?
- Або космонавтом?
- Ну, тато!
- Чому б ні? Тільки уяви! Ти будеш літати по космосу, ходити по інших планетах, побачиш Землю здалеку! Допоможеш тисячам людей полетіти у відпустку не в Туреччину, а на Марс! Як цікаво!
- Навіть не знаю ... Можливо, все-таки блогером? Вони багато заробляють, і їм не потрібно нікуди летіти.
- Блогер ти будеш тільки через мій труп! Це найдурніший в світі заробіток! Погоджуйся бути космонавтом!

Їжачок Буль все-одно не міг придумати нічого оригінального. Тому погодився вивчати всі тонкощі професії космонавта. Він днями і ночами сидів в енциклопедії, дивився ролики на YouTube і читав книги про космос. Він читав книгу навіть в шкільній їдальні. Одного разу, до нього підійшла сорока.
- Допоможи зняти мене з подружкою на телефон. - попросила вона.

Їжачок взяв телефон і почав знімати те, як сорока і її подруга їдять суп. Їм було дуже весело, і вони насміялися втрьох.

- У тебе вийшло відмінно! Не у кожного так добре виходить знімати ролики! Можеш допомогти нам ще сьогодні познімати ролики? - запитала сорока після того, як вони закінчили і вона подивилася результат.
- Не можу. Мені потрібно читати про космос. Вам теж раджу поменше роликів для TikTok знімати, а почати готувати ваш проект.
- Але TikTok - це і є мій проект. Я хочу стати блогером-тіктокером, коли виросту!
- І твої батьки дозволили тобі займатися цією нісенітницею?
- Вони не вважають це дурницею! Моє життя - це казка про сороку! Я роблю те, що мені подобається і мене дивляться інші.
- Ось я хочу стати космонавтом. Це дійсно потрібна професія. Я зможу відправляти людей в космос!
- А я роблю життя людей веселим тут на Землі.
- Я доведу тобі те, що моя професія важливіше! Ось побачиш мою презентацію в кінці і все зрозумієш! - відповів Їжачок Буль.

Казка про сороку тривала. Поки Буль читав нудні для нього книги, Сорока сміялася, танцювала, стрибала і раділа життю під модні пісні. В її TikTok ставало все більше лайків і переглядів. Їжачок вже на пам'ять вивчив всі планети Сонячної системи і особливості будівництва ракет. Сорока ходила з подружками в ліс і кіно, проводила багато часу в телефоні, а Буль весь час присвячував вивченню космонавтики. Нарешті настав день здачі проектів.

Казка про сороку: читати чим закінчилася історія

Їжачок показував свій проект і доводив, що космонавтика набагато важливіше інших професій. Вчителька поставила йому найвищу оцінку. І Буль був дуже радий. Він з гордістю сів на місце і відчував, що переміг. Тепер йому залишилося лише спостерігати, як Сороці поставлять двійку, адже блогерство - це дурниця, а не професія. Зараз казка про Сороку закінчиться, і вона спуститься з небес на землю.

Сорока вийшла до дошки і почала презентацію. Вона показала свої відео з TikTok.
- Блогери дають людям корисні поради, але головне - вони смішать і надихають. Коли я виросту, я хочу продовжувати робити маленькі короткі відео, які змусять людину посміхнутися. В сумний день людині буде світліше на душі через моїх відео.
- Дуже добре! Сідай! Тобі я теж ставлю вищу оцінку.
- Що? - обурився з місця Буль. - За що ви їй ставите вищу оцінку? Адже в порівнянні з космонавтикою, блогерство - це нісенітниця!
- Буль, я не задавала знайти найважливішу для людства професію. Я задавала завдання - знайти свою професію. Будь-яка професія дуже важлива. Головне, щоб вона робила тебе щасливим і допомагала суспільству. Сорока довела, що її професія допоможе суспільству, а ще по ній видно, що весь місяць вона насолоджувалася своїм блогерством!
- Так, Буль! А чи був ти щасливий в свій космонавтиці? - запитала Сорока.
Буль сумно опустив очі.
- Не дуже. Чесно кажучи, ці Нептун, Центавра і чорні діри мене дуже сильно дістали. Ненавиджу їх. Це тато мені сказав їх вивчати. Ех, краще б я теж блогером був.

Весь клас засміявся.
- Космонавти нам теж дуже потрібні. Але блогери також важливі. Просто твоя професія вимагає тривалої і серйозної підготовки. Вона викликає величезну повагу. При цьому не варто знецінювати блогерів. Якщо за ними стежать мільйони людей, значить вони також роблять щось важливе.

З тих пір Буль не відмовлявся знімати Сороку на телефон, він чесно зізнався і собі, і оточуючим, що TikTok не так вже й поганий. А космос йому зовсім не цікавий. Навіть не дивлячись на те, що його тато так сильно хотів зробити з нього космонавта.

Казка про сороку підійшла до кінця. Бажаємо вам на добраніч!

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

4 коментарі

Клацніть сюди

 • Доброго часу дня.
  Читав моєму сину на тому тижні казку про їжачка блогера.
  Хотів би подякувати за новий погляд на викладення казок, і осучаснення їх, підняття важливих проблем і підготовку маленького слухача, до дорослого життя.
  Єдине що мені не сподобалось, це те, (конкретно казка про тіктокера) що тато настоював на тому, що є неправильно з точки зору казки.
  Я вважаю, що батьки для дітей, це ідеал, батьки можуть помилятись, але не можуть бути злими, чи недолугими, чи неправими.
  Я вважаю, що в кінці казки батько мав би погодитись з іншим баченням пооблеми. Тоді він залишається джерелом до якого можна звернутись в будь якому питані. Він не може знати всіх відповідей, але точно повинен знати де шукати відповідь. Дякую.
  Вцілому ви прекрасний портал казок.

 • Дуже круто що для наших сучасних дітей є сучасні казки з класним змістом та метою. Дякую ❤️ Вам

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати