Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про тата
Казки на ніч

Казка про тата

Михайлик та Стьопа не тільки вчилися в одному класі, але також були кращими друзями. Вони сиділи за однією партою, разом грали на перервах, були в одній команді на фізкультурі. У них були схожі смаки на ігри, вони обожнювали розмальовки про Майнкрафт, кататися на скейті і морозиво. Але одного разу друзі мало не посварилися, коли почали суперечку про свої родини. Казка про тата розповість про це докладніше.

Казка про тата читати

Після уроків Миша і Стьопа пішли погуляти в ліс недалеко від школи.
- Ми були в цьому лісі з батьком і мамою на вихідних. Збирали гриби. - сказав Мишко.
- Щастить же тобі! Свого тата я майже не бачу. Він постійно на роботі.
- Ну це не так і погано. - заперечив Мишко. - Проте твій тато заробляє багато грошей і може купити тобі класний телефон і ноутбук.
- Я б краще обійшовся без телефону і ноутбука. Натомість проводив з ним разом багато часу.
- Це тобі тільки здається так. Я зі своїм татом багато часу проводжу і що? Він постійно опікується, вчить забивати цвяхи, змушує прибирати вдома, лається за погані оцінки. А сам постійно сидить і дивиться телевізор. Без нього було б спокійніше, мама ось добріша і не така вимоглива.
- Але твій тато любить тебе, і ти йому не байдужа. А мій тато навіть казку на ніч не може почитати. - сказавши це Стьопа кинув в Михайлика шишку, яку тримав в руках.

Шишка потрапила прямо Михайлику в лоб. Він розсердився, теж взяв шишку з землі і метнув її в хлопця. Друзі почали війну. Ось тільки раніше вони грали, а зараз билися по-справжньому, сердячись один на одного. З кожним кидком Стьопа висловлював своє обурення і думав, як можна так не цінувати те, що тато Михася завжди поруч. А Михайлик в свою чергу злився на те, що друг його зовсім не розуміє. Нарешті Стьопа згріб в руки багато голок і шишок, набрав в руки, підбіг до Михася і засунув все йому за комір. Михайлик був дуже злий! Він вдарив хлопця кулаком в щелепу. У Стьопи з рота пішла кров.

Повернулися хлопці додому в той день пізно.
- Стьопа, що трапилося? - злякано запитала його мама.
- Нічого. З Михасем побилися.
- З твоїм кращим другом?
- Він більше мені не друг! - закричав хлопчик.

Стривожена мама зателефонувала мамі Михайлика. Жінки довго говорили про дітей і намагалися вигадати план їх примирення. Нарешті вони вирішили організувати пікнік двома сім'ями і там помирити двох друзів. На вихідних дві сім'ї зібралися всі в тому ж лісі. Татусі робили шашлики, мами балакали, а хлопчики сиділи на протилежних кінцях килимка і не розмовляли один з одним.

- Михась! Мерщій, принеси мені дров! - скомандував тато хлопчика. Мишко закотив очі і пішов збирати дрова. Але вже через секунду чоловік додав завдання і для Стьопи. - А ти чого сидиш? Ну ка допомагай! Нам потрібно багато дров.

Стьопа здивувався, що з ним так авторитарно розмовляють і пішов збирати дрова. Коли він приніс дрова, чоловіку ті не сподобалися:
- Ну що за гілки тонкі. Нам потрібні хороші колоди, щоб вугілля вийшли гарними.

Стьопа ще більше здивувався. Він знову пішов збирати дрова. Побачивши Стьопу, запитав:
- І часто твій батько так командує?
- Постійно! Кожен день! Він же не працює.
- Тепер я зрозумів, про що ти говорив. Я б не зміг кожен день виконувати його команди.
- Ага. Йому постійно все не так. Проте твій тато може просто взяти і купити дрова. Справжня казка про тата. І ніяких тобі завдань в лісі.

Коли шашлики були готові, всі зібралися навколо імпровізованого столу. Тільки тато Стьопи постійно відволікався, адже листувався з кимось по телефону.
- Любий, давай вже поїмо, а потім закінчиш свою переписку, - сказала мама Стьопи.
- Не можу! Контракт з китайцями. Зачекайте ще хвилинку.
- Але шашлики остигають.
- Тоді починайте без мене.
- І так завжди, - шепнув Стьопа на вухо Михайликові. Миша співчутливо подивився на друга. В той день хлопчики помирилися, адже зрозуміли, що немає ідеальних татусів. В кінці вечора, коли шашлики були з'їдені, хлопчики вже грали в догонялки і сміялися.
- Ну ось! Як добре, що ви помирилися! - сказала мама Михайлика. - Може все-таки розповісте, чому сварилися?
- Розповімо! - сказав Стьопа. - Ми сварилися через тата. Я вважав, що тато Михася молодець, адже він постійно приділяє йому увагу. А Мишко вважав, що мій тато краще, адже багато працює. Сьогодні ми зрозуміли, що ...

- Що ми обидва погані тата, - засміявся тато Мишка.
Всі засміялися.
- Ні ... - ніяково промовив Стьопа.
- Ви маєте рацію, діти. Ідеальних батьків немає. - сказав тато Стьопи. - І немає межі досконалості. Обіцяю, на наступних шашликах, я залишу свій телефон вдома і буду більше уваги приділяти вам. Домовилися?
- Ура! - застрибав радісний Стьопа.
- А мені що доведеться знайти роботу? - здивовано запитав тато Міші.
- Тоді від радості застрибали я. - засміялася мама Михайлика.
- Ну добре!
- Обіцяєш? - спитав Мишко.
- Обіцяю!

Казка про тата для дітей підійшла до кінця. Бажаємо вам на добраніч!

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати