Казки для дітей » Виховання дітей » Казка як засіб розвитку: чи зробить вона вашу дитину геніальною?
Виховання дітей

Казка як засіб розвитку: чи зробить вона вашу дитину геніальною?

Кожні люблячі батьки мріють, щоб їхні діти були розумними, а якщо пощастить, то навіть геніальними. Виявляється, це досить легко забезпечити – необхідно попросити поради у справжніх геніїв, а тоді чітко дотримуватися інструкції. Одного разу Альберт Ейнштейн сказав: «Якщо ви хочете, щоб ваші діти були розумними, читайте їм казки. Якщо ви хочете, щоб вони були ще розумнішими, читайте їм ще більше казок». Таким чином, можна зробити висновок, що якщо ви націлились на ранній розвиток, казок забагато не буває. Але давайте спершу з’ясуємо, як саме впливає їхнє читання на ваших малят.

Казки для розвитку мовлення: 5 важливих порад для батьків

Дитинство складно, або й взагалі неможливо уявити без казок. Ці коротенькі цікаві історії про драконів, принцес, добрих чарівників та неймовірні пригоди хоробрих лицарів просто обожнюють усі діти, починаючи від найменших і закінчуючи школярами, які вже не просять маму почитати книжку, а поринають у чарівний світ казки самостійно.
Виявляється, читання казок – це не лише розвага та цікаве проведення часу, але й величезна користь. Науковці, педагоги та психологи раннього розвитку довели, що діти, яким часто читали або розповідали казки, значно відрізняються від своїх однолітків. Зокрема, вони:
- починають швидше говорити;
- не мають проблем з правильною побудовою речень;
- вміють краще висловлювати свої думки словами;
- мають більший словниковий запас;
- відзначаються вищою концентрацією уваги;
- мають розвинену уяву та є більш самостійними.
Причина таких відмінностей проста: слухаючи казки, дитина в цікавий та не обтяжуючий спосіб вчиться основному навику, який необхідний в сучасному суспільстві – спілкуванню, розвиває свою фантазію, освоює закони моралі, а також отримує необхідні знання про навколишній світ.
Таким чином, казки – це унікальний та дуже легкий спосіб виховати дитину доброю, чуйною та розумною. Їх можна порівняти з універсальним тренажером, який допомагає тренувати різні здібності, залежно віку дитини. Наприклад, малюки до двохрічного віку, просто вчаться слухати та концентрувати увагу. Діти у віці 3-4 років за допомогою казки розуміють різницю між добром та злом, отримують цінні знання та вчаться розвивати зв'язне мовлення, пробуючи переказати казку самостійно. Дошкільнята сприймають світ вже серйозніше, тому на прикладі казок вони намагаються шукати вихід із складних ситуацій, наслідуючи улхюблених героїв. Крім того, в цьому віці діти починають складати казки самостійно або придумують продовження або нові кінцівки для улюблених історій. Це тренує як уяву, так і зв'язне мовлення.


Для того щоб використати всю чарівну силу казок та допомогти дитині стати справжнім генієм, батькам варто скористатися наступними цінними порадами:
1. Якщо вас цікавить успішний розвиток мовлення, читання казки повинне стати регулярним заняттям, своєрідним щоденним ритуалом, на який з нетерпінням чекатимуть дітлахи. Для цього краще вибрати час, коли ніхто нікуди не поспішає, наприклад, перед сном.
2. Не лише читайте дитині казку, але й заохочуйте її до повного осмислення. У цьому вам допоможуть запитання, відповіді на які відтворюватимуть короткий зміст казки. Це сприятиме не тільки розвитку мовлення, але й тренуванню пам'яті. Також корисно просити дитину переказати щойно почуту історію.
3. Дуже корисно після прочитання казки обговорити її, спитати дитину, чому сталося так, а не інакше і як би вона повелася на місці головних героїв. У такий спосіб ви навчите дитину висловлювати власну думку.
4. Наступним кроком повинне стати тренування фантазії та розвиток навиків спілкування: запропонуйте дитині придумати альтернативну кінцівку до улюбленої казки. Для цього прочитайте лише початок та разом закінчіть історію або ж пофантазуйте про продовження пригод після класичної кінцівки.
5. Після освоєння вище описаних прийомів можна переходити до найскладнішого та найцікавішого водночас: створювати власні казки. Це додасть дитині впевненості та дозволить уявити себе справжнім письменником.
Позитивні наслідки дотримання цих нескладних порад ви побачите дуже швидко. Тому не відкладайте читання казки вашій дитині на завтра. Знайдіть цікаву історію на нашому сайті та розпочніть виховання генія уже сьогодні.

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати