Все частіше до психологів надходять запити батьків про те, що дитина не хоче навчитися. Що робити в такій ситуації? Діти не тільки виявляють млявість по відношенню до школи, вони не хочуть грати в ігри на вулиці, займатися творчістю, проявляти ініціативу, займатися спортом. Деяких не здивуєш навіть подорожами і новими іграшками. Спочатку багато психологів стверджували, що дитина нічого не хоче робити в разі народження в багатій родині. Часто розпещені діти настільки втомлюються, що захищаються від світу апатією і «млявістю», знаходячи інтерес тільки в своєму гаджеті. Але виявляється, подібна тенденція є не тільки в заможних родинах.
Що робити, якщо дитина не хоче вчитися?
Психологи говорять про те, що «мляві» діти існували завжди. Зараз в епоху розвивальних гуртків і успішного успіху їх безініціативність видно сильніше на тлі цілеспрямованих батьків.
1. Раніше дитина залучалася до діяльністі з пелюшок. Вже в дитсадівському віці йому потрібно було няньчити молодших братів або сестер, допомагати батькам в полі. Зараз навіть в підлітковому віці дітям складно знайти роботу, хоча енергії предостатньо. Доводиться направляти свою активність в знайомі мозку дії - грати на планшеті або в комп'ютерні ігри.
2.Обов'язком сучасних дітей є не робота - а відвідування школи з великим інтересом. Але через низькі заробітні плати і відсутності мотивації і знань, вчителі викладають нудно. На тлі захоплюючих відео, їхні промови викликають лише позіхання, і дитина не хоче вчитися. Що робити, якщо увага розсіюється і слухати вчителя не виходить довше п'яти хвилин? Звичайно, рятувати мозок листуванням в гаджеті або соціальними мережами.
3. Слід пам'ятати, що ми живемо в епоху споживання. Сьогодні індустрія заохочує дефіцит уваги, рекламу роблять коротку, емоційну, яскраву. Учитель і його застарілі методи викладати не можуть конкурувати з іграми на телефоні. Але замість розуміння дитини, батьки тільки лаються і задаються питаннями про те, що робити, якщо дитина не хоче вчитися? Бити палицею, забрати гаджет, порівнювати з сусідським хлопчиком?
4. Багато батьків бояться майбутнього, адже не знають, який навик знадобитися їх дитині. Тому вони намагаються нафарширувати чадо відразу всім. У гімназії вісім уроків, включаючи китайську мову, фінанси і філософію Стародавньої Греції - нехай вчить відразу все, буде розумніше, буде успішніше, зможе монітизувати свої знання. Але дитячий мозок в паніці від такого навантаження, тому дитина не хоче вчитися. Що робити, щоб уникнути батьківського супер турботи? Ховатися в апатію, депресію, інтернет.
Дитина не хоче вчитися: що робити - поради
1. Світ змінився, батьки не можуть контролювати його зміну , але можуть знизити свою тривожність і перестати бігти за поїздом, що швидко їде, в спробах впихнути в дитину все і відразу. Краще пояснювати чаду, в якому світі він живе, і які виклики його можуть чекати.
2. Якщо дитина не хоче вчитися, можливо, у нього дуже велике навантаження або ж навпаки, він дуже залежний від розваг. Розберіться, що істинно в вашому випадку. Вчити домашнє завдання до ночі - не є нормою. Сидіти все вихідні в телефоні - також не їсти норма. Постарайтеся вибудувати графік гармонійно, щоб мозок міг і отримувати нові знання, і розслаблятися з гаджетом.
3. Не забороняйте інтернет. Зараз все знаходиться в віртуальному світі - ігри, друзі, новини, навіть заробіток. Відрізаючи чадо від інтернету, ви не лише будете підсилювати його бажання володіти забороненим плодом і підсилите дистанцію у відносинах, додавши ненависті до вас.
4. Спробуйте конкурувати з рекламою і навчати також цікаво. Англійську можна вчити, дивлячись улюблені мультики англійською. В навчання вводити ігровий формат. Якщо вас турбує те, що дитина не хоче вчитися, що робити поради не допомагають, просто розслабтеся і запитайте, що викликає інтерес у чада. Може плавання? Може шахи? Серце дитини підкаже, в якому напрямку лежить його щастя. Довіртеся вашій дитині.
Повірте, діти від природи допитливі, вам варто лише активувати в своїй дитині це налаштування. Для цього просто скиньте його завантаженість, якщо така є. Створіть невеликий дефіцит задоволень, якщо дитина залежна від гаджетів. Відчуйте напрямки, що викликають інтерес і розвивайте дитини в цьому напрямку. І не забувайте читати цікаві казки для дитини на ніч, щоб на прикладах героїв він навчався проходити важливий шлях в житті гідно і з перемогою.
✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️
Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!
Коментувати