Казки для дітей » Виховання дітей » Дитина не хоче навчатись: що робити?
Виховання дітей

Дитина не хоче навчатись: що робити?

Все частіше до психологів надходять запити батьків про те, що дитина не хоче навчитися. Що робити в такій ситуації? Діти не тільки виявляють млявість по відношенню до школи, вони не хочуть грати в ігри на вулиці, займатися творчістю, проявляти ініціативу, займатися спортом. Деяких не здивуєш навіть подорожами і новими іграшками. Спочатку багато психологів стверджували, що дитина нічого не хоче робити в разі народження в багатій родині. Часто розпещені діти настільки втомлюються, що захищаються від світу апатією і «млявістю», знаходячи інтерес тільки в своєму гаджеті. Але виявляється, подібна тенденція є не тільки в заможних родинах.

Що робити, якщо дитина не хоче вчитися?

Психологи говорять про те, що «мляві» діти існували завжди. Зараз в епоху розвивальних гуртків і успішного успіху їх безініціативність видно сильніше на тлі цілеспрямованих батьків.

1. Раніше дитина залучалася до діяльністі з пелюшок. Вже в дитсадівському віці йому потрібно було няньчити молодших братів або сестер, допомагати батькам в полі. Зараз навіть в підлітковому віці дітям складно знайти роботу, хоча енергії предостатньо. Доводиться направляти свою активність в знайомі мозку дії - грати на планшеті або в комп'ютерні ігри.

2.Обов'язком сучасних дітей є не робота - а відвідування школи з великим інтересом. Але через низькі заробітні плати і відсутності мотивації і знань, вчителі викладають нудно. На тлі захоплюючих відео, їхні промови викликають лише позіхання, і дитина не хоче вчитися. Що робити, якщо увага розсіюється і слухати вчителя не виходить довше п'яти хвилин? Звичайно, рятувати мозок листуванням в гаджеті або соціальними мережами.

3. Слід пам'ятати, що ми живемо в епоху споживання. Сьогодні індустрія заохочує дефіцит уваги, рекламу роблять коротку, емоційну, яскраву. Учитель і його застарілі методи викладати не можуть конкурувати з іграми на телефоні. Але замість розуміння дитини, батьки тільки лаються і задаються питаннями про те, що робити, якщо дитина не хоче вчитися? Бити палицею, забрати гаджет, порівнювати з сусідським хлопчиком?

4. Багато батьків бояться майбутнього, адже не знають, який навик знадобитися їх дитині. Тому вони намагаються нафарширувати чадо відразу всім. У гімназії вісім уроків, включаючи китайську мову, фінанси і філософію Стародавньої Греції - нехай вчить відразу все, буде розумніше, буде успішніше, зможе монітизувати свої знання. Але дитячий мозок в паніці від такого навантаження, тому дитина не хоче вчитися. Що робити, щоб уникнути батьківського супер турботи? Ховатися в апатію, депресію, інтернет.

Дитина не хоче вчитися: що робити - поради

1. Світ змінився, батьки не можуть контролювати його зміну , але можуть знизити свою тривожність і перестати бігти за поїздом, що швидко їде, в спробах впихнути в дитину все і відразу. Краще пояснювати чаду, в якому світі він живе, і які виклики його можуть чекати.

2. Якщо дитина не хоче вчитися, можливо, у нього дуже велике навантаження або ж навпаки, він дуже залежний від розваг. Розберіться, що істинно в вашому випадку. Вчити домашнє завдання до ночі - не є нормою. Сидіти все вихідні в телефоні - також не їсти норма. Постарайтеся вибудувати графік гармонійно, щоб мозок міг і отримувати нові знання, і розслаблятися з гаджетом.

3. Не забороняйте інтернет. Зараз все знаходиться в віртуальному світі - ігри, друзі, новини, навіть заробіток. Відрізаючи чадо від інтернету, ви не лише будете підсилювати його бажання володіти забороненим плодом і підсилите дистанцію у відносинах, додавши ненависті до вас.

4. Спробуйте конкурувати з рекламою і навчати також цікаво. Англійську можна вчити, дивлячись улюблені мультики англійською. В навчання вводити ігровий формат. Якщо вас турбує те, що дитина не хоче вчитися, що робити поради не допомагають, просто розслабтеся і запитайте, що викликає інтерес у чада. Може плавання? Може шахи? Серце дитини підкаже, в якому напрямку лежить його щастя. Довіртеся вашій дитині.

Повірте, діти від природи допитливі, вам варто лише активувати в своїй дитині це налаштування. Для цього просто скиньте його завантаженість, якщо така є. Створіть невеликий дефіцит задоволень, якщо дитина залежна від гаджетів. Відчуйте напрямки, що викликають інтерес і розвивайте дитини в цьому напрямку. І не забувайте читати цікаві казки для дитини на ніч, щоб на прикладах героїв він навчався проходити важливий шлях в житті гідно і з перемогою.

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати