Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про обійми, як Їжачок Буль став лікарем душ
Cучасні казки на ніч Добрі казки на ніч Заспокійливі казки на ніч Казки на ніч Казки на ніч для дівчини Казки на ніч для хлопчика Казки на ніч з картинками Казки про їжачка Буля Улюблені казки на ніч Цікаві казки на ніч

Казка про обійми, як Їжачок Буль став лікарем душ

Їжачок Буль дуже втомлювався в школі. Всі його заняття відбувались новою для нього мовою, інформації було багато, а друзів мало. Але вдома він завжди знаходив підтримку, адже його мама була справжньою чарівницею і знала мову любові. Крім того, що вдома на Буля чекала смачна їжа, там його щодня чекали обіймашки. Мама обіймала Їжачка вранці і перед сном. Обіймав Буля і тато. Іноді до Буля приїздила бабуся і обіймала його ще частіше. Хоч іноді Їжачок вважав це немодним і дивним процесом, насправді він завжди відчував, що його настрій після обіймів покращується.

- Взагалі-то психологічний біль для людини такий же нестерпний, як і фізичний. А зараз увесь світ – це суцільний біль. – казав тато, який любив знаходити всьому наукові пояснення. – Обійми ж дозволяють допомагають вироблятись гормону ендорфіну, що знижує цей біль. При цьому гормон кортизол, через який ми стесуємо, навпаки знижується. Ще обійми сприяють викиду окситоцину, тому ми не відчуваємо самотність та ізольованість. Ось такий чудовий винахід еволюції!
- Це ти в Chat-GPT прочитав? – запитала мама Буля.
- Взагалі-то це наукова стаття. – відповів тато.
- Дуже цікаво. А я завжди знала про користь обіймів на інтуїтивному рівні! – посміхнулась мама та підійшла обійняти тата.

Буль побачив це і теж захотів обіймів, звісно батьки обійняли і його, а потім почали лоскотати. Тато нічого не читав про лоскотання, але напевно це теж достатньо корисно і допомагає з якимись там гормонами.

Казка про обійми, що можуть вилікувати

Але виявилось, що не всі мами та тата такі теплі та обіймальні. Друг Їжачка Буля Пацюк Педро часто сумував та хвилювався через все на світі. Сестра казала йому, що він занадто багато думає і бере все близько до серця. Але Педро нічого не міг зробити з своєю підвищеною тривожністю. Тож він майже плакав, якщо відповідав на заняттях неправильно, або якщо не отримував в школі останній шматок пирога, за яким стояв в черзі, або ж через забуту вдома спортивну форму. Їжачку завжди хотілось обійняти свого однокласника, адже він звик обійматись вдома. Але Буль розумів, що ніколи цього не зробить.

- Якщо я його обійму, всі подумають, що я гей. – думав про себе Буль і навіть найкращому другу Зайчику По ніколи б не зміг сказати про те, що хоче обійняти іншого хлопця, але соромиться. До того ж, Буль не бачив, щоб його тато колись обіймав інших чоловіків. Тож Їжачок зрозумів, що ніколи цього не зробить.

Через кілька тижнів в школі задали завдання написати про один день на місці вчителя. Їжачок уявлення не мав, вчителем якого предмета він би став, що б змінив та як би змушував його слухати. Він довго ламав голову над завданням і все ніяк не міг його почати. Дедлайн наближався, а Їжачок не написав ні слова. Повертаюсь зі школи, Буль побачив, що Педро сидить на лавочці та плаче.
- Педро! Що сталось? – запитав схвильований Буль
- Скло на окулярах тріснуло. Через це вдома буде справжній скандал. Як же я міг це допустити. – сказав Педро і ще сильніше заплакав.

Булю нічого не лишалось робити, як по-дружньому обійняти свого шкільного друга. Він зробив те, що сказало йому серце. Адже жодне слово не змогло б зробити більше. Обійнявши друга Буль раптом злякався, що Педро подумає про нього щось зовсім не те. Але побачивши Пацючка він зрозумів, що обійми його вилікували. Той перестав плакати і посміхнувся.
- Дякую за підтримку, друже! – відповів Педро, витираючи сльози.
- Давай проведу тебе додому? Без окулярів ти далеко не зайдеш. – запропонував Буль, адже справжні друзі підтримують не лише словом та обіймами, але й діями. Хоча Їжачку треба було якнайшвидше починати писати свій твір про вчителя, він пішов проводжати Пацючка додому.

Так Педро опинився вдома швидко і не постраждав без окуляв по дорозі. Там він побачив свою сестру, яка була дуже засмучена через те, що її улюблена сукня стала маленькою на неї.

- Я сподівалась вдягнути її на вечірку, але вона вже мала.
- Не сумуй, - сказав Педро та обійняв сестру.
- Чого це ти мене обіймаєш? Хочеш попросити мене, щоб я тобі з домашкою допомогла?
- Ні. Просто. Не хочу, щоб ти сумувала. Я ось в інтернеті прочитав про користь обіймів і виявилось, що ті, хто обіймається, хворіють рідше, мають кращу пам'ять та імунітет. Уявляєш? Може будемо частіше обійматись?
- З тобою, смердючка, я обійматись не буду!
Але у відповідь Педро підійшов та обійняв сестру знову. Вона звісно відштовхнула молодшого брата, але в той день на вечірці обійняла кожну зі своїх подруг. Так Їжачок Буль поширив обіймашки серед інших, сам того не усвідомлюючи. А ще того вечора до нього прийшла муза, і він нарешті написав цікавий твір про вчителя.

«Коли я виросту, я стану вчителем обіймів. Буду приходити до дітей в школу і вчити їх обійматись. Перед тим, які обіймати мало знайому людину, треба запитати її дозволу. А ось рідних треба обіймати постійно. Звісно,  якщо людина не в гуморі, краще не лізти до неї, не всі люблять, коли їх насильно лікують і торкаються до них. Але часто обійми все ж таки залишаються безкоштовними та найсильнішими душевними ліками. Перед заняттями та після них, я б казав своїм учням обійняти свого сусіда по парті і слідкував би, щоб жоден не залишився без обіймів».

Незалежне обмірковування або обговорення по темі:

1. Чи знаєш ти, що користь обіймів науково доведена?
2. Як часто ти обіймаєш інших?
3. Які твої найприємніші спогади, пов'язані з обіймами?
4. Кого б ти хотів зараз обійняти?

Автор - Маргарита Сурженко

Ілюстрації - ШІ

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати