Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про овочі
Cмішні казки на ніч Казки на ніч Казки на ніч для дівчини Короткі казки на ніч

Казка про овочі

На городі у Маши росло багато овочів. Капуста, буряк, морква, картопля, цибуля, помідори, огірки, зелень тягнулися до сонця і чекали вологи. Їх коріння вбирали дощ і воду, якою поливала овочі Маша або її бабуся. Щороку овочі на дачі у дівчинки виростали дружніми. Дівчинка вміла підслуховувати їхні розмови. Але в цьому році Маша на своє здивування почула, як морква і капуста сварилися, цибуля і картопля ображали одне одного, а огірки взагалі оголосили ігнор всім рослинам городу. Казка про овочі розповість про те, як Маша зробила всіх дружніми на грядці.

Казка про овочі для дітей

Маша з самого дитинства знала, що овочі дуже корисні для дітей і дорослих. У них знаходиться багато вітамінів. Овочі допомагають травленню, розвитку організму, покращують мислення і кровообіг. Щоліта рослини на її грядках виростали з маленьких зерняток в соковиті і яскраві, ароматні і смачні овочі. І всі знали про свою важливу місію - нагодувати людей і передати їм свої корисні речовини. Але казка про овочі закінчилася в той день, коли Маша почула сварки на городі.

- Ти дурна картопля випиваєш всю воду! І мені зовсім нічого не залишається! - лаялася петрушка на картоплю.
- Та кому ти потрібна! - грубо відповів кущ картоплі. - Я нагодую собою всю сім'ю. Мене можна смажити, варити, запікати, м'яти, нарізати в суп, салат, на деруни, на вареники. А ти то що?
- А з мене можна робити не тільки їжу, я ще й шкіру відбілювати!
- Хахаха! Потішила! - засміялася картопля.

Маша відразу зрозуміла, якщо не примирити їй рослини, вся їжа буде несмачною. Ну не може вийти смачною страва з негативної їжі. Але як же помирити мешканців грядок, якщо в її присутності вони замовкають і роблять вигляд, що не розуміють людської мови?

Дівчинка вирішила включити овочам любовні пісні. Почала з популярної музики - включила їм Billie Eilish та Adele, але ці пісні справили не найкраще враження на рослини.

- Вона знущається над нами? Включила музику, але ніг то у нас немає. Танцювати то ми не можемо, - почав скаржитися буряк.
- Я боюся цих пісень. Моїх побратимів носять на концерти подібних виконавців і кидають просто на сцену, - мало не заплакав помідор.
- Вже краще нехай тебе кидають в співаків, ніж їдять. Ти ж такий несмачний, - засміялася морква.
- Ти сиди там собі і не висовуйся! - відповів помідор морквині.

Тоді Маша зварила чарівне зілля з конопель і додала його в воду. Полила рослини. Чекала того, що вони стануть добрішими. Але овочі продовжували сваритися. Що ж може об'єднати мешканців грядки і помирити? Раптом Маша почула, як на сусідній ділянці бабуся дуже голосно кричала на своїх курей, а потім почала кричати на дідуся. Раніше на цій дачній ділянці жили добрі і мирні сусіди. А тепер оселилася зла бабуся.

- Ах ось у кого мої овочі навчилися скаржитися і лаятися, - нарешті все зрозуміла чарівниця. В цей же день вона покликала на дачу друзів, і вони спорудили паркан. Дружно і весело хлопці працювали весь день, а ввечері влаштували застілля. З жартами, сміхом, любов'ю, щедрістю, підтримкою і турботою.

- Ви у мене найкращі друзі! Спасибі, що допомогли побудувати паркан!
- Тобі спасибі, що запросила на природу! Які у тебе тут красиві грядки і апетитні овочі! - відповідали друзі Маші.

Так овочі змогли побачити, що спілкуватися можна по-іншому. Чемно, дружелюбно, привітно і красиво. А паркан назавжди приховав від рослин негативний приклад спілкування. Незабаром на грядках знову з'явилася казка про овочі, адже огірки і помідори, морква і цибуля, буряк і картопля були дуже дружні один до одного.
Автор - Маргарита Сурженко

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати