Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про ведмедя і маленького Ведмедика
Казки на ніч

Казка про ведмедя і маленького Ведмедика

У величезному дрімучому лісі жив великий ведмідь на ім'я Борис. Якось спекотним літом захотілося йому викупатися в річці. Вийшов Борис з лісу, зирк – а на березі річки стоїть машина, намет. Люди ловлять рибу і розвели вогнище, щоб зварити юшку. Пахне юшка, дуже хочеться ведмедеві хоч спробувати ароматного блюда. А підходити до людей боїться. Раптом бачить – сидить біля намету маленький плюшевий Ведмедик. Кличе Борис Михайлика до себе і говорить: "Давай знайомитися! Адже ми з тобою обоє ведмеді". "Давай", – відповідає Ведмедик. І розповів, що живе він у хлопчика Паші. Казка про ведмедів онлайн, яку почув малюк, наштовхнула його на думку завести власного Ведмедика.

Казка про ведмедя: читати

Ось і купила Пашина бабуся онукові на день народження плюшеву іграшку, яку назвали Михайликом. Паша дуже любить свого Ведмедика, усюди бере його з собою, вночі спить з ним в обнімку. Ось і на річку привіз з собою, посадив під наметом в холодку, щоб йому сонечко в голову не пекло, а сам пішов купатися. Тільки набридло Михайликові таке життя – обіймашки, сюсюкання. Скільки можна, не маленький він вже. Хочеться справжнього життя – дорослого. Ось, як у ведмедя Бори.

Борис сказав, що може узяти Михайлика з собою в ліс, буде він там жити, як справжній ведмідь. Тільки повинен він за це принести вуху. Поки люди купалися в річці, побіг Ведмедик, узяв казанок з юшкою і приніс його ведмедеві Борі. Сподобалася тому юшка, сказав, що в житті ще не їв такого смачного блюда. І пішли вони разом в ліс, вперед, до дорослого життя.
- « -
А хлопчик Паша, накупавшись, вийшов на берег і відразу ж побіг до свого улюбленого Ведмедика. Тільки немає того ніде. Усією сім'єю шукали плюшевого улюбленця, поки не стемніло. Але знайти так і не змогли. Дуже засмутився хлопчик Паша, плакав всю дорогу і довго не міг забути свого Ведмедика. А бабусі сказав, що не подобається йому більше казка про ведмедя, читати її він не хоче, поки не знайдеться Михайлик. Хлопчик вірив, що Ведмедик до нього ще повернеться, тому що ніхто на світі не любив його так, як Паша.
- « -
Ну, а Михайлик тим часом жив в дрімучому лісі. Доросле життя виявилося не таким вже принадним. Воно, як політична казка про ведмедя, було повне небезпечних несподіванок. Треба було не попадатися на очі злому і вічно голодному Вовкові. Хитра Лисичка задумала пошити з плюшевої шубки Михайлика собі модне пальто, і постійно заманювала того в різні пастки. А ведмідь Борис, наївшись смачної юшки, перестав цікавитися маленьким Ведмедиком. Добре, хоч прихистив у себе у барлозі.
Проте життя у будинку Бориса теж не було таким вже солодким. Ведмідь він був ледачий, ремонтувати своє житло не хотів – і дах у нього протікав, і сходинки на ганку хиталися. У будинку меблі старі розвалені, в холодильнику вічно порожньо. Безгосподарним ведмедем був Борис, про себе не особливо піклувався, а про інших – і поготів.
Зовсім безрадісним було б життя Ведмедика, якби не з'явився у нього друг Зайчик. Разом вони шукали смачні ягоди і травичку, разом ховалися від Вовка і Лисиці. Дуже хотів би Михайлик жити із Зайчиком, але у того була тісна норка, батьки, бабуся з дідусем і багато братиків і сестричок.
- « -
Настала осінь. Ще гірше стало Ведмедикові. Дощ, холод, у барлозі у ведмедя Борі з даху крапає. Та ще і повідомив Борис Михайликові, що скоро він ляже спати на усю зиму, а двері у барліг зачинить. Так що тому треба буде або у барлозі просидіти усю зиму, або шукати собі нове житло. Зовсім зажурився Ведмедик, не знав він, що ж робити?
І згадалося йому щасливе життя у хлопчика Паші, в теплі і ситості, де його усі любили. Колись біг Ведмедик від любові і турботи, а тепер зрозумів, яким він був легковажним. Адже не так вже багато на цьому світі є тих, хто нас любить, хто про нас піклується, кому ми по-справжньому потрібні.
Ви, напевно, засмутилися, тривожитесь за маленького плюшевого Ведмедика? Не треба, наша казка про ведмедя закінчиться щасливо. У останній день, коли ще був відкритий барліг Бориса, пішов Ведмедик в ліс, насолодитися чистим повітрям і осіннім сонечком, та грибів собі в зиму зібрати. Йде він по лісу, гриби збирає. І раптом чує: "Ау-ау"!. Люди десь поруч. Відвик Ведмедик від людей, та і не знає, хороші це люди або погані. Розсунув обережно гілки, виглянув з куща – і раптом ніс до носа зіткнувся з хлопчиком Пашею. Як Паша зрадів, як Михайлик зрадів – це неможливо описати. Обійняв Паша Ведмедика і цілий день не випускав з рук.

А тому було так приємно, що його хтось любить, що за ним скучали, що його чекали. І подумав Ведмедик, яким же він раніше був невдячним, що не цінував свого щастя. І жив Михайлик у Паші довго і щасливо. А ледачий ведмідь Боровши навіть не помітив пропажі Ведмедика. Улігся він у барлозі, законопатив двері, та так і спав до весни. Ну, а навесні і не згадав про Михайлика.
Ведмедик же, коли Паша брав його покататися на санчатах або лижах, поїхати з ліс збирати перші проліски або на річку вудити рибу, не відходив від хлопчика ні на крок. Він дуже боявся загубитися. Та і Паша увесь час дивився, щоб плюшевий друг був поруч. А ще у них з'явилася таємниця. Коли сім'я виїжджала в ліс, Паша з Михайликом зустрічалися там із Зайчиком. Вони разом грали, бігали, пустували. І їм було дуже весело!

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати