Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про вовка
Казки на ніч

Казка про вовка

Всі в лісі знали про те, що вовк - злий і грубий звір. Він ганяв зайців, ображав білочок, відбирав гриби у їжачків. Вовк часто грабував рибалок, які ловили рибу в ополонці або лякав дітей, які гуляють по полю і збирають квіти. Казка про вовка розповість про те, як Тані вдалося змінити злого звіра за допомогою звичайної мандаринки.

Казка про вовка читати

Якось раз взимку маленька, але розумна дівчинка Таня пішла кататися на ковзанах на замерзле озеро в лісі. Батьки забороняли Тані ходити в ліс. Але дівчинка дуже хотіла навчитися кататися на ковзанах так, як фігуристки, і виступити потім на Олімпійських іграх. Озеро замерзло повністю, на ньому нікого не було, можна було кататися весь день. Таня сказала батькам, що буде у подружки. А сама відточувала свою майстерність на льоду.
Сівши відпочити після довгого тренування, Таня випила гарячого чаю і з'їла мандаринку. Раптом вона почула, що позаду до неї хтось підкрався. Таня озирнулася і побачила вовка:
- Ха-ха, ось я тебе і спіймав, дівчинка! - промовив вовк і голосно завив на весь ліс.
Але Таня не злякалася і не втекла. Хоча, звичайно, її серце пішло в п'яти і було дуже страшно. Але вона зрозуміла, вовк нічого їй не зробить. Якби хотів зробити, то вже б зробив. А так він скоріше за все просто вирішив її налякати. Ось тільки навіщо?

- Вовк, а хочеш мандаринку?
- Уууууу - ще голосніше завив вовк. Але Таня тепер ще менше боялася звіра.
- Що таке мандаринка? - запитав вовк, зрозумівши, що його виття не діє на дівчинку.
- Це такий смачний фрукт. Найпрекрасніше в ньому те, що ним можна ділитися! Мандаринка ще смачніша, якщо половинку віддати іншому. - Таня простягнула вовку мандаринку, і поки він її розглядав, швидко втекла з лісу.
Вовк був зворушений спочатку. Адже з ним ще ніхто і ніколи не ділився. У нього не було друзів. Він не знав, як це приємно, коли хтось дає йому щось просто так. Але потім звір зрозумів, дівчинка дала йому мандаринку просто, щоб швидко втекти додому.
Вдома вовк довго крутив у лапах мандаринку і навіть не знав, як її почистити. А потім зайшов в гості до лисиці.
- Сестричка, хочеш поділюся з тобою мандаринкою? - запитав вовк.
Лисиця була дуже хитрою. Вона вже вигадала, як відібрати у братика фрукт для себе. Лисиця була впевнена, вовк хоче, щоб вона почистила йому мандаринку і потім з'їсть все сам. Але раптово вовк запропонував поділитися. Це було дуже не схоже на цього старого волоцюгу. Від подиву лисиця мало не зомліла. На її очах вовк сам почистив мандаринку і віддав їй половину.
Лисиця з'їла смачний фрукт і вирішила спекти пиріг. Шматок пирога вона віднесла вовку. Звір дуже зрадів.
Через тиждень Таня знову прийшла кататися на льоду. Її успіхи були набагато краще, вона вже вміла робити стрибки в повітрі. Відпочиваючи, дівчинка знову зустріла сірого вовка.
- Спасибі тобі. Ти собі не уявляєш, що накоїла твоя мандаринка. Я поділився з лисицею, а вона поділилася зі мною пирогом. Я поділився пирогом з зайцем, а він віддав мені моркву. Раніше я забирав у всіх все силою. А виявляється можна просто так отримувати від звірів подарунки. Просто перед цим потрібно поділитися з ними першим.
- Я ж казала, мандаринка - це найпрекрасніший фрукт на Землі.
Казка про вовка для дітей підійшла до кінця. А ви любите ділитися? Коли їсте мандаринку, кому віддаєте половинку?
Автор: Маргарита Сурженко

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати