Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про зубну щітку, що втікла від хлопчика Данила
Казки на ніч Казки на ніч для хлопчика Цікаві казки на ніч

Казка про зубну щітку, що втікла від хлопчика Данила

Хлопчик Данило був дуже впертим і не любив, коли хтось нав'язував йому свою волю. Іноді це доходило до смішних випадків. Наприклад, якщо батьки постійно просили його почистити зуби вранці, хлопчик міг спеціально проігнорувати їх прохання, щоб показати свій характер. Тата й маму це дуже дратувало, вони ще суворіше наказували почистити зуби, адже без цього в роті міг утворитися карієс. Але тоді і Данило ще драматичніше відмовлявся користуватися зубною щіткою. Одного разу він навіть викинув її у вікно. Казка про зубну щітку розповість про те, як Данило зрозумів важливість чистоти своїх зубів.

Казка про зубну щітку дітям

Зубна щітка була в повному шоці. Щойно вона стояла в стаканчику поруч з іншими щітками, а тепер їй довелося лежати на асфальті посеред вулиці. Але вона була не з тих, хто скаржиться на своє життя. Під сонечком на свіжому повітрі щітка подумала, як цікаво її життя.

- Дивно, але ж зазвичай щітки з магазину відправляються в ванну. Зовсім не бачать світ навколо. У кращому випадку їх звозять в готель Туреччини. Але там вони не побачать море або гір. Простоять в турецькій ванній всю відпустку. А мені пощастило полежати під сонцем, побачити крони дерев, подихати повітрям. Як же тут красиво.

Звичайно, невеликі хвилі хвилювання наздоганяли зубну щітку. Думки про те, що її не будуть шукати і доведеться їй пролежати так все життя, приходили в голову. Думки про злого пса або смердючого бомжа теж лякали. Але щітка швидко відганяла ці страшилки з голови. Навіщо себе накручувати, зараз то їй прекрасно лежиться, небо красиве, хмаринки красиві.

Чи то позитивний настрій допоміг, чи то доля, але здійснилася маленька казка про зубну щітку. Папа Данила вийшов на вулицю і підібрав її. На подив, він не викинув щітку, а помив з милом і поставив сушитися на вікно. Зубна щітка була сповнена вдячності до цієї доброї людини і вирішила йому допомогти.

- А що, якщо я навчу його сина чистити зуби. - подумала щітка. Тієї ж ночі щітка намовила своїх колег по стаканчику - щітки мами і тата Данила.
- Я сховаюсь за умивальником, а коли вони куплять нові щітки, ви повинні умовити їх приєднатися до мене. Наступні щітки теж! Так Данило нарешті зрозуміє, як важливо чистити зуби. Адже без нас йому буде погано!

План всім сподобався. Вночі щітка втекла за умивальник і стала чекати ранку.
- Знову ти свої жарти влаштовуєш! Куди ти сховав щітку! - закричав тато на весь будинок, прокинувшись.
- Я не ховав нічого!
У той же день Данила покарали і заборонили йому дивитися мультики. Вже вдень в стаканчику з'явилася його нова щітка. Але щітки мами і тата Данила була настільки талановитими при умовлянні, що вже до вечора нова зубна щітка теж втекла і сховалася за умивальником. Папа був у нестямі від люті, коли ввечері побачив пропажу.
- Ти знущаєшся! Місяць без морозива за такі витівки!
- Так я не чіпав ці щітки! - говорив правду Данило, але, знаючи його характер, йому ніхто не вірив.

Так відбувалося чотири дні. Зрештою батьки просто здалися і перестали купувати синові щітки, а під умивальником зібралася їх колекція - зелена, жовта, три синіх, три білих і помаранчева. Там вони вели філософські дебати про сенс життя, призначення людини і те, чого чекає людство в майбутньому.

А у Данила тим часом активно розмножувалися бактерії в роті. Не дивно, адже він принципово не чистив зуби, образившись на батьків. Раніше у Данила ніколи нічого не боліло, тому він дуже злякався і здивувався. По-перше, до нього вперше дійшло, що батьки мали рацію. Виявляється, вони не просто так постійно капали йому на мізки і змушували чистити зуби. Виявляється, це дійсно потрібно. По-друге, хлопчикові було не по собі від пропаж. Неначе вищі сили вирішили його покарати і забирали у нього те, що він не цінує. А раптом, якщо він і далі буде таким впертим, у нього заберуть будинок або улюблених батьків? Данило дуже злякався і заплакав. Він прибіг до батьків, обняв маму, попросив пробачення у тата і пообіцяв чистити зуби два рази в день.

- Наш план спрацював! - сказала задоволена собою зубна щітка.
- Що тепер будемо робити, колеги? Адже ми так і не виконали нашу місію, не працювали жодного дня. Але просидіти все життя за умивальником - перспектива так собі. - сказала жовта щітка.
- Я не вірю в місію. Життя дане для задоволень. Ну і що, що ми жодного дня не працювали. Хтось працює місяць, хтось три, кого-то використовують три роки, а потім ще і взуття чистять. А ми можемо спокійно відправитись в подорож, і отримати задоволення від життя. - сказала зелена щітка.

Всім сподобалася ця ідея і ціла зграя зубних щіток вирушили в подорож до моря. Так як ні в однієї з щіток ніг не було, шлях був дуже довгим, але дуже цікавим. А Данило з тих пір жодного разу не підвів і досі чистить зуби два рази в день без нагадувань, ретельно і довго. Зуби у нього білі і здорові.

Казка про зубну щітку закінчилася! Бажаємо вам здорових посмішок!

Автор - Маргарита Сурженко

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати