Казки для дітей » Казки про їжачка Буля » Історія про Їжачка Буля, який боявся йди до школи
Добрі казки на ніч Заспокійливі казки на ніч Казки на ніч Казки про їжачка Буля Улюблені казки на ніч

Історія про Їжачка Буля, який боявся йди до школи

Маленький Буль з раннього дитинства мріяв про школу. Багато його друзів вже ходили туди, тому малюку часто доводилося нудьгувати одному, чекаючи їх повернення із занять. У такі моменти він сильно хотів швидше вирости і теж піти вчитися. Школа йому здавалась захоплюючою пригодою, тим більше, що друзі часто розповідали веселі історії, що траплялися з ними під час занять. Їжачок Буль дуже любив слухати ці розповіді про школу та з нетерпінням чекав дня, коли він візьме в руки портфель і познайомиться зі своєю першою вчителькою.

Розповідь про школу: чого злякався їжачок

Такий день не змусив себе довго чекати. Одного разу мама їжачка сказала, що завтра він піде в школу. Буль був на сьомому небі від щастя. Наступного ранку він взяв великий букет для вчительки і поспішив в школу. Все для нього там було новим і незвичним, але Буль зовсім не боявся, він завмер в очікуванні цікавих пригод і веселих історій. Але зайшовши в клас, він побачив зовсім незнайомих йому хлопців, які спокійно сиділи за партами. Це його трішки збентежило, але все ж Їжачок чекав, що зайде вчителька і почнуться веселощі.
618553edd9a8d46dff42675e3f445e97
Яким же було його здивування, коли вчителька замість смішних оповідань почала пояснювати, що в школі потрібно поводитися тихо і спокійно. Діти повинні уважно слухати її завдання, читати, писати і малювати, а бігати і кричати їм забороняється. Це не сподобалося Булю, а коли вони почали списувати з дошки завдання, то він і зовсім розгубився. У маленького їжачка погано виходило, і він дуже боявся, що вчителька буде його лаяти. Крім того, Буль не до кінця зрозумів завдання, а перепитати соромився.
Після уроків їжачок повертався додому засмученим і наляканим. Школа виявилася зовсім не такою, як уявлялося. За вечерею він практично не розмовляв і дуже рано пішов спати. Цілу ніч його мучили жахи. Снилося, що мама забула забрати його зі школи, що в шафці для одягу ховається монстр і що він забув вивчити домашнє завдання. Вранці Буль прокинувся в сльозах.
- Я не хочу йти в школу! Я ще зовсім маленький. - Плакав їжачок, дивуючи маму. Їй було зовсім незрозуміло, чому так швидко змінилося ставлення малюка, який ще вчора радісно біг на заняття.
- Чому, Буль? Хіба тобі не цікаво отримувати нові знання і знайомитися з новими друзями?
- Ні, там зовсім не цікаво, а страшно. Не відпускай мене в школу, будь ласка, я хочу залишатися вдома, грати і читати веселі розповіді про школу для дітей. - На цих словах їжачок запнувся. Адже дійсно, такі історії були його улюбленими. Він так мріяв про школу, а тепер її боїться. Від цієї невідповідності йому стало дуже гірко. Малюк встромився носом в подушку і заплакав.
Але розумна мама все зрозуміла без слів: її їжачок боявся не школи, а нового способу життя.
- Любий, не потрібно плакати. Бояться нового і невідомого цілком природно. Навіть дорослі відчувають себе ніяково, потрапляючи в незвичні умови.
Почувши, це Буль трохи заспокоївся:
- Мене не будуть лаяти за те, що у мене не все виходить?
- Звичайно ні. Помилятися може кожен. Для цього ти і пішов в школу – щоб вчитися. Не бійся питати про все, що тобі не зрозуміло, і у тебе обов'язково все вийде!
- А якщо я принесу погану оцінку, ти не перестанеш мене любити?
- Ну що за дурниці! Адже ми з татом любимо тебе не за якісь заслуги, а просто за те, що ти наш малюк. До того ж, хтось краще знає математику, а у когось добре виходить писати твори. Головне в школі не оцінки, а нові знання та досвід! А ще там ти зможеш знайти нових друзів!
81aacbb2ea908c868f0391a41e188722
Буль дуже зрадів розмові з мамою, знову захотів йти в школу, але про всяк випадок вирішив уточнити ще одне питання:
- А бігати і стрибати зовсім-зовсім не можна, так?
Мама посміхнулася:
- Можна, але тільки на перервах. А на заняттях потрібно уважно слухати вчительку, щоб не пропустити нічого цікавого. Адже ти ж хочеш дізнатися, чому змінюються пори року?
- Хочу-Хочу!
Наступного дня їжачок біг до школи ще швидше. Він більше не боявся і розумів, наскільки важливо відверто говорити з батьками про свої переживання. А ще на нього чекала весела і смішна історія, причому навіть не одна. А ви любите ходити в школу?
Автор - Маргарита Сурженко
Хочете зробити їжака своїми руками? Пропонуємо кілька ідей для веселого родинного вечора.
48d6830090062f26febeb865e6d46e1fbc82f7a3e05546cb12f4e24001a7ef18119b67684a1e8cc5fcf60a639b8ff893

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати