Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про гномів
Казки на ніч Казки про їжачка Буля

Казка про гномів

Їжачок Буль ходив уже e другий клас. Одного разу він зрозумів, що хоче не тільки вчитися, а й працювати. Виконувати хоча б невелику діяльність і отримувати невелику оплату, але все-таки брати участь в житті Чарівного Лісу і допомагати. Він почав просити маму і тата знайти йому роботу. Казка про гномів розповість про те, як Буль допомагав малюкам.

Казка про гномів читати

Батьки Їжачка Буля довго відмовляли синові в тому, щоб він пішов працювати. Адже він ще сам був дитиною. Але потім мама Буля згадала про маленьке містечко гномів, який знаходилося біля Чарівного Лісу. Там всіляко вітали дітей в ролі працівників. Дітлахи могли зайняти посаду офіціанта, продавця круасанів, помічника вихователя в дитячому саду, листоноші, двірника або збирача полуниці. У містечку гномів можна було здобути освіту і навчитися водити поїзд для гномів або збирача іграшок на заводі. Діти з різних лісів приїжджали до гноміків, щоб не просто заробити гроші, а й відчути себе дорослим і відповідальним.

Їжачок Буль дуже зрадів можливості попрацювати. У містечку гномів його призначили помічником вихователя в дитячому саду. Буль грав з маленькими гномами в м'яч, ліпив пірамідки в пісочниці, допомагав наливати суп в тарілочки і годувати малюків. Нарешті настала тиха година і дітки лягли спати.

- Як же це важко, - сказав Буль, сажаясь на стілець. Він уклав всіх дітей спати і нарешті міг відпочити. - Ніколи не думав, що бути вихователем так важко. Я всю енергію віддав дітям.
- Сьогодні вони ще спокійні, - відповів Булю головний вихователь Том. - Але ти відмінно впорався! А тепер відпочинь сам. А я поки піду в магазин. Дітки сплять солодко, тому не хвилюйся. Але якщо раптом хтось прокинеться, уклади тихенько спати, щоб вони не розбудили інших.
- Добре! - зрозумів все Буль і витягнув ніжки на стільці.

Тільки Том пішов, як один з гномів прокинувся і пішов у туалет. Потім повернувся в ліжко і почав перевертатися, голосно щось бурчати під ніс.
- Засинай, - прошепотів Буль малюкові.
- Мені б допомогла заснути казка про гномів для дітей.
- Я не можу тобі читати, всі сплять. Ми можемо їх розбудити. Просто закрий очі і спи.
Раптово прокинувся другий гном поруч.
- Знову ти, Стів, заважаєш нам всім спати! Знову ти мене розбудив!
- Але прокинувся я через те, що ти голосно говорив уві сні, Педро!
- Неправда, я взагалі не розмовляю уві сні!
- Звідки ти знаєш, якщо ти спиш? Ніхто не може точно знати, чи говорить він уві сні, адже він спить!
Їжачок Буль зрозумів, якщо не припинити цю сварку, двоє гномів розбудять всіх дітей! Він скомандував:
- Швидко вставайте і підемо в ігрову кімнату!
Гномики пройшли за вихователем Булем.
- Розповідайте! Чому ви постійно сваритеся ?!
- Він перший почав! Колись ми були кращими друзями. Але потім я дав Педро свою машинку пограти, а він її не повернув. Я не очікував такого від нього.
- Але він сам сказав, що дарує мені цю машинку! Я зрадів і подарував машинку молодшому братові! А на наступний день Стів сказав, що подарунок потрібно повернути, не міг же я забрати у братика машинку.

- Але це колекційна машина! У мене колекція з 22 авто, якщо там не буде однієї, колекція неповна! І ці машинки подарував мені тато, який зараз не живе з нами.
- І я про те ж! У Стіва у будинку тисячі машинок, а у мого братика не однієї. Адже наші батьки не такі багаті. А Стів просить відібрати у брата його подарунок!
Буль зрозумів в чому проблема. Він по-дружньому сів навпроти хлопців і спробував зробити так, щоб вони поставили себе на місце один одного.
- Хлопці, я звичайний школяр. Але сьогодні я прожив життя вихователя дитячого садка і краще зрозумів всіх своїх вихователів і вчителів. Раджу і вам зробити те ж саме. Педро, уяви, що в тебе є багато-багато машин, ти їх дуже-дуже любиш! Так сильно, що вирішив зібрати всі машинки світу у себе вдома! Ти шукаєш їх в різних магазинах і інтернеті! Раптом тобі дарує цілу колекцію машинок твій тато! Ти за ним дуже сумуєш, він останнім часом не живе з тобою. Машинки нагадують тобі про його любові. І ось ти даєш пограти машинкою своєму найкращому другові, якого також любиш! Але він не віддає тобі машинку. Може бути ти і пояснив неточно, друг вирішив, що це подарунок. Але тобі так прикро, адже це улюблена машина, татів подарунок.
- Все так і є! Як ти добре пояснюєш, Буль! Поверни машинку, Педро! - закричав Стів.
- Почекай, Стів! Тепер твоя черга поставити себе на місце Педро! Уяви, що твої батьки бідні, у них немає грошей на іграшки ні для тебе, ні для твого улюбленого брата. Зате у твого кращого друга кожен день нова іграшка. Якось раз він дав тобі погратися з однією іграшкою. Для тебе це була справжня казка про гнома, ти зміг нарешті подарувати щось своєму братикові! Він дуже зрадів і не випускав з рук машинку. Ти був так вдячний своєму найкращому другові Стіву за подарунок! Адже це була не просто машинка, але і можливість побути кращим в світі братом! Але на наступний день Стів попросив повернути машинку, а ти дуже образився. Не міг же ти у малюка забрати подарунок.
- Так! Саме це я і відчував. - погодився Педро.
Тепер Педро і Стів дивилися один на одного винувато і з розумінням. Вперше вони зрозуміли не тільки себе, а й іншого гнома.
- Чому ж нам ніхто не пояснював цього раніше? - здивувався Стів. - Я й подумати не міг, що машинка була так важлива для тебе. Я думав, ти просто заздриш мені або хочеш образити.
- А я думав, що у тебе мільйон машин і ти скнара.
- А давай я подарую твоєму братові поїзд? А ще у мене є багато конструкторів. Та й взагалі, нехай прийде і вибере у мене вдома будь-які іграшки, я все-одно ними не граю. Ось тільки не з тих, які мені тато дарував.
- Добре, ми прийдемо в гості. І обов'язково повернемо тобі машинку, тепер я знаю, як дорога вона тобі.
Так Педро і Стів назавжди помирилися і пішли спати. А Їжачок Буль порадів тому, що виявився талановитим вихователем. Казка про гномів для дітей закінчилася. Вам сподобалася?

Автор - Маргарита Сурженко

Читайте інші казки про їжачка Буля тут , а тут замовляйте коробочки з побажаннями на ніч від Їжачка Буля! Солодких снів Вашій родині цієї ночі!

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

2 коментарі

Клацніть сюди

  • Маргарита, дуже дякую вам за ваші сучасні казки. Я кожну ніч читаю своїм донькам ваші казки. Деякі казки мене навіть змусили пустити сльозу (про драконів в лісі) деякі казки діти не можуть дослухати до кінця засинаючі на половині.

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати