Казки для дітей » Виховання дітей » Сенс казки "Колобок"
Виховання дітей

Сенс казки "Колобок"

«Колобка» читають батьки дітям десятиліттями. Це проста і коротка казка для малюків, яку передавали з покоління в покоління. Веселого круглого Колобка малюють в перших дитячих книжках, театралізовують в дитячому саду та читають на уроках в школі. Але який же сенс казки «Колобок»? Які підсвідомі сценарії передають батьки дітям з цим літературним народним твором?

Який сенс казки Колобок?

Не існує однієї правильної відповіді на це питання. Найпростіше пояснення сенсу казки "Колобок" - навчити дітей бути пильними і не довіряти кожному доброзичливому незнайомцю на своєму шляху. Зустрівши кількох добродушних людей (зайця, ведмедя), не варто відразу ж довірливо ставитися і до третього (лисиця). Адже ніколи не знаєш, хто з незнайомців дійсно бажає добра, а хто хитрий і небезпечний. Також не варто виріти у кожне хороше слово. Лисиця не просто попросила сісти їй на носик, вона похвалила вміння Колобка співати. Той так зрадів, що хтось оцінив його талант, що втратив пильність. То ж варто бути уважним до тих, хто говорить багато компліментів.

Повчальним є приклад втечі з дому. Колобок був ще маленьким і не знав, що його чекає на свободі. Але виявився дуже самовпевненим і безтурботним. Йти з дому без дозволу батьків небезпечно.

Фахівці знаходять і інші більш глибокі сенси казки Колобок. Наприклад, деякі називають головного героя метафорою сонця. Дорогу, по якій котився Колобок, називають небом. У стародавні часи у людей не було карт і компаса, вони орієнтувалися по зірках і сонцю. Колобок - перше знайомство з небесним тілом, а також застереження для дітей про те, що сонце якось зійде за горизонтом.

Ще один сенс Колобка - Місяць, який убуває і зникає повністю. У деяких варіантах казки про Колобка звірів набагато більше, кожен з них відкушував частину від борошняного веселого мандрівника. В результаті від нього нічого не залишалося.

Дізнавшись, про що казка Колобок, ви можете розповісти дитині про прихований сенс. Але спочатку запитайте у малюка, як він зрозумів твір. Попросіть переказати казку, пояснити причини поведінки героїв, запитати, щоб робила дитина на місці Колобка. Читати альтернативний варіант цієї народної казки можна тут.

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати