Один за одним психологи підтверджують важливість розвитку емоціонального інтелекту у дитини. Футурологи прогнозують зникнення 70% професій у майбутньому. Важливим навиком для людини буде вміння ладити в колективи, домовлятись і адаптуватися до нових професій. Рівень IQ перестає бути важливим при прийомі на роботу, все частіше роботодавці оцінюють і EQ. Як же прискорити розвиток емоційного інтелекту у дітей дошкільного віку?
Способи розвитку емоційного інтелекту
1.Важливо бути щирими з дітьми і говорити те, що ви відчуваєте. Якщо ви стримуючи злість, говорите про те, що вам не шкода улюблені парфуми, дитина росте з подвійною системою координат. Одна частина дитячого мозку сприймає невербально інформацію, калібрує агрессіію мами, б'є на сполох. Інша частина мозку чує про те, що все добре. Щирість ставить крапку в багах дитячого мозку. Відчуваючи смуток, злість, образу, скажіть про це дитині, але ні в якому разі не переходьте на особистості. "Я дійсно дуже засмучена, адже я дуже любила ці парфуми. Я розумію, ти не винен в цьому, я рада, що ти не порізався об скло. Але тепер мені буде трохи сумно деякий час через цю втрату". При цьому не забувайте говорити і про позитивні почуття. "Я так рада, що ми провели цей день разом, було так весело кататися з тобою на роликах!", "Я питаюсь тим, що ти сам проїхав на велосипеді так багато! Відчувала гордість і радість за тебе ось тут в серці ".
2. Пограйте в гру "Вгадай емоцію". Відчуйте смуток, радість, гнів, щастя, байдужість, умиротворення. Після кожної емоції попросіть дитину вгадати ваш стан. Потім помінятися ролями.
3. Запитуйте малюка про те, що він відчуває - прекрасний спосіб розвитку емоційного інтелекту. Психологи стверджують, після дитячого саду набагато корисніше питати не те, чим годували, а про те, що відчувала дитина. Що йому сподобалося найбільше - грати на вулиці або вчити букви, що малюк відчуває по відношення до свого кращого друга і вихователя.
4.Не соромте за емоції. Найбільш негативні для розвитку людини емоції - сором і страх. Вони формуються і вкорінюються в дитинстві. Дитина може бути запальна, батьки можуть нав'язати малюкові сором по відношенню до своєї злості. Або ж навпаки можна присоромити малюка за його замкнутість, лише поглиблюючи невпевненість в своїх силах. Фразу "Ось Ваня був сміливіше і проїхався з гірки, а ти стояв, як пень переляканий, але ж гірка була зовсім маленька!" Краще замінити на "Розумію твій страх, на твоєму місці міг би будь-хто злякатися, робити щось вперше страшно навіть мені ". Фразу "Ти поводився огидно в гостях" замініть "Ти маєш право за агресію і ревнощі, але я в гостях не можу приділяти всю увагу лише тобі, мені було сумно, коли твоя злість вийшла з-під контролю".
Якщо ви згадали про те, що вже вели себе з дитиною не по правилом психологів, видихніть. Подібні помилки робить більшість батьків. Ваша дитина має право на злість, а ви маєте право на помилки. Головне, навчитися на помилках, а не перетворювати їх у сценарій, який крихітка потім відтворить вже зі своїми дітьми.
Чому потрібно розвивати емоційний інтелект?
Все відчутніше значимість досягнень і успіху в суспільстві падає. Новою лінійкою для вимірювання правильності обраного шляху є щастя. Розвиток емоційного інтелекту допомагає дитині відчувати, де і з ким він буде щасливий, приймати правильні рішення. Також емоційний інтелект допомагає:
- усвідомлювати самого себе;
- жити усвідомленим життям;
- вибудовувати кращі комунікації з людьми;
- відчувати інших людей;
- брати відповідальність на себе.
Давно не в моді потурання вчителям і вихователям у дитячому садку. Сьогодні найважливіше завдання батьків - берегти емоційне здоров'я своєї дитини, вибудовувати з ним відносини з довірою, бути на боці з сином або донькою і підтримувати.
✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️
Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!
Коментувати