Казки для дітей » Виховання дітей » Ментальна арифметика: секрет популярності японської методики усного рахунку
Виховання дітей

Ментальна арифметика: секрет популярності японської методики усного рахунку

Найбільш вигідні інвестиції — це інвестиції у знання. Цього відомого принципу, сформульованого ще Бенджаміном Франкліном, сьогодні дотримуються чимало сучасних батьків, які прагнуть змалку виховати свою дитину справжнім генієм та створити їй умови гармонійного особистісного розвитку, які неодмінно стануть ключем до майбутнього успіху. Серед багатьох популярних методик раннього розвитку на особливу увагу заслуговує ментальна арифметика, яка з’явилась в нашій країні відносно недавно, однак з кожним роком впевнено завойовує прихильність все більшої кількості батьків та дітей. Давайте з’ясуємо, в чому ж полягає феномен її популярності.

Ментальна арифметика: навчання на Абакусі

Суть ментальної арифметики полягає у використанні спеціальних рахівниць, які називаються Абакус. Кожен абакус являє собою прямокутну раму з певною кількістю спиць, на які нанизуються кісточки. Спочатку дитина вчиться рахувати, перебираючи кісточки пальцями, а на пізніших етапах лише уявляє абакус, безпосередньо його не використовуючи. Слід зауважити, що саме цей момент і є найголовнішим в методиці ментальної арифметики, адже її основною метою є не лише навчити дитину швидко рахувати в умі, але забезпечити гармонійний інтелектуальний розвиток.
Цікаво, що ментальна арифметика прийшла до нас із Японії, а історія її виникнення сягає кількох сотень років. Методика є настільки унікальною та важливою, що світова організація ЮНЕСКО визнала її одним із найцінніших історичних нематеріальних артефактів. Нензважаючи на це, стрімкого розвитку ментальна арифметика в себе на Батьківщині досягла лише у 80-х роках XX століття. На сьогоднішній день вона є основою японської початкової освіти, а також вивчається у понад 50 країнах світу.

Ментальна арифметика: відгуки та переваги

Батьки, які записали своє чадо на гурток ментальної арифметики залишають лише найкращі відгуки про цю унікальну японську методику. Можна виділити як мінімум 5 причин, чому ж таки варто початися навчатися лічбі на Абакусі:
1. Методика сприяє гармонійному та одночасному розвитку правої та лівої півкуль головного мозку, що створює передумови для досягання успіху в різних видах діяльності, що не є безпосередньо пов’язаними з математичними здібностями. Іншими словами, ментальна арифметика є своєрідним тренуванням мозку, яке проявляється у всьому.
2. Навчання розвиває уяву та творчі здібності, відкриває в дитини нові таланти.
3. За допомогою ментальної методики дитина вже за короткий час відчуває свої переваги над однолітками, а іноді навіть дорослими, тому стає більш впевненою в собі, покращується соціальна адаптація.
4. Інтелектуальний розвиток стає збалансованішим. Зокрема, явні гуманітарії легше опановують точні науки, а діти з математичним та аналітичним мисленням без проблем можуть впоратися із гуманітарними дисциплінами.
5. Ментальна арифметика — це не суха наука, а цікаве та захоплююче хобі, яке дає дітям можливості для самореалізації. Також, дуже часто організовуються спеціальні змагання та навіть олімпіади з усного рахунку, що додає дітям здорового азарту. Окрім того, це чудова нагода познайомитися з новими людьми та розширити свій кругозір.


Тренери, що навчають ментальній арифметиці, зазначають, що передумовою успіху є зацікавленість, тому якщо ваше чадо не проявляє інтересу, ні в якому разі не наполягайте та не змушуйте дитину займатися. Також важливо не попустити вдалий момент для початку навчання. Хоча в групи, як правило, приймають дітей з 5 до 14 років, визнано, що оптимальним часом для старту є 2 клас початкової школи, коли дитина найбільш схильна до освоєння такої інформації. Заняття для менших дітей будуть мати ефективність лише за умови проведення в ігровій формі.


В цілому, методика ментальної арифметики є універсальною та підходить як тим, хто змалку проявляє математичні здібності, так і для тих, кому точні науки даються важко.
На сьогоднішній день в багатьох містах є школи та гуртки усного рахунку за цією методикою. Також ефективною є ментальна арифметика в домашніх умовах. За допомогою спеціальних відео ваша дитина зможе освоїти ази усного рахунку на абакусі та визначитись, чи цікаво їй розвиватися в цьому напрямку.

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати