Навчати граючись. Цей вислів можна назвати основним правилом педагогіки, адже ігрова форма занять сприяє кращому запам’ятовуванню одержаних знань та їх закріпленню. Окрім того, вона є найкращим способом зацікавити дитину, а це вже більше, ніж 50% успіху. Переконайтеся в ефективності методики, спробувавши зробити прості хімічні фокуси разом з дитиною. Чудові емоції та приємні враження вам гарантовані.
Домашній хімічний фокус: як підготуватися
Якщо ви вирішили перетворити помешкання в хімічну лабораторію, пам’ятайте, потрібно подбати про безпеку. Перш за все, уважно ознайомтеся з описом досліду та переконайтеся, що в ньому не будуть застосовуватися легкозаймисті та небезпечні речовини.
Підбирайте експерименти за віком: десятирічній дитині сподобаються фараонові змії, а от дошкільнятам дослідів з вогнем краще поки не демонструвати. Ніколи не залишайте дитину саму, навіть якщо ви впевнені в безпечності використовуваних речовин. Усі дії повинні виконуватися під вашим строгим контролем, а якщо дитина ще зовсім маленька, то краще їй залишитись в ролі глядача. Повірте, вражень і емоцій в цьому випадку буде не менше.
Хімічні фокуси в домашніх умовах: що зацікавить найменших?
Прищеплювати любов до науки варто ще з пелюшок. Тому не полінуйтеся показати вашому малюку кілька найпростіших хімічних дослідів. У 2-3-річному віці він ще сприйматиме побачене як таємничий і захоплюючий фокус, але маленький вклад у те, щоб дитина в майбутньому не прогулювала уроки хімії буде зроблено.
Найпростіший дослід для найменших – звичайна реакція нейтралізації:
- насипте в глибоку тарілку харчової соди;
- полийте її оцтом;
- сода почне пінитись, утворюючи великі бульбашки;
- можна проявити трішки фантазії та додати у соду кілька крупинок харчового барвника.
У білій купці він буде ледь помітним, однак при контакті з оцтом утворюватимуться красиві кольорові бульбашки.
Для юних шпигунів
Які ж хлопчаки не мріють стати шпигунами? Допоможіть їм в цьому, навчивши готувати невидимі чорнила. Написати таємний лист дуже просто:
- замість фарб потрібно взяти молоко;
- коли листок підсохне, нагрійте його полум’ям свічки чи праскою і напис стане видимим.
Також в якості таємних чорнил можна використати сік лимона.
Трішки медитації
Пам’ятаєте популярні лавові лампи? Є нагода приготувати цей чудовий засіб для релаксації самостійно. Для цього вам знадобиться:
- висока пляшка,
- олія,
- вода,
- барвник,
- таблетка аспірину.
Трішки більше половини пляшки слід заповнити олією, а решту залити водою. Після того як вода опиниться внизу, додайте кілька крапель харчового барвника та поступово кидайте шматочки таблетки. Ефект вас неодмінно здивує.
Фараонові змії
Цей хімічний фокус має давню історію: ще в Стародавньому Єгипті жреці демонстрували його народу, щоб налякати інших та підтвердити свій зв’язок із «вищими силами».
Існує кілька реакцій, в результаті яких утворюється пористий продукт, що нагадує змію, яка вилазить із полум’я. Найбільш простою із них є горіння глюконату кальцію. Цей дослід легко зробити в домашніх умовах: покладіть таблетку глюконату кальцію на таблетку сухого спирту і підпаліть. Уже за кілька секунд ви зможете спостерігати за незвичним явищем. Будьте обережні, цей фокус підходить тільки для старших дітей.
7 струн веселки
Усім дітям надзвичайно подобаються хімічні досліди, під час яких змінюється колір рідин. Для цього заздалегідь приготуйте:
- розчин харчової соди;
- звичайну воду, з розчиненою в ній таблеткою фенолфталеїну;
- розчин йоду (5-7 крапель на 100 мл води);
- насичений розчин кухонної солі;
- розчин мідного купоросу (1 ч.л. на 150 мл. води);
- розчин картопляного крохмалю (1 ч.л. на 100 мл води).
Перші два розчини абсолютно прозорі, однак при змішуванні вони перетворюються на яскраво-малинову речовину. Змішуючи блакитний розчин мідного купоросу з безбарвним розчином кухонної солі отримаємо зелений колір, а білий розчин крохмалю в поєднанні з йодом дають темно-фіолетове забарвлення. Для вас ці метаморфози не будуть несподіванкою, адже мають цілком логічне підґрунтя – в результаті змішування інгредієнтів проходять хімічні реакції та утворюються зовсім інші речовини з відмінними фізичними характеристиками, зокрема кольором. Але вашій дитині вони видадуться справжньою загадкою.
З розчином мідного купоросу можна провести ще один дослід, заодно пояснивши дитині, як правильно нюхати хімічні речовини: не нахилятися над посудиною, а легким помахом руки направити до себе повітря. Для його проведення вам знадобиться нашатирний спирт. Відкривши пляшечку, ваша дитина відразу зрозуміє, чому слід обов’язково дотримуватися цього правила. Додайте кілька крапель спирту в розчин, і з блідо-блакитного він перетвориться на насичений синій.
✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️
Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!
Коментувати