Казки для дітей » Виховання дітей » Навчання малюванню дітей: чи потрібне мистецтво творіння зовсім маленьким дітям?
Виховання дітей

Навчання малюванню дітей: чи потрібне мистецтво творіння зовсім маленьким дітям?

Навчання дітей техніці малювання, навчання малюванню дітей дошкільного віку, навчання дітей малювання, навчання малюванню немовлят.

Все більше батьків стають прихильниками ознайомлення малюків з творчим процесом з самого раннього віку. Вони розуміють, що це навчання дітей техніці малювання можна розпочати з 6-7 років, а показати захопливий світ фарб треба вже у 6-7 місяців. Бо малювання – це один з способів дослідити цей світ, спосіб цікавий і корисний для розвитку дитини.

Навчання малюванню: яка користь для немовлят?

Не зважаючи на те, що в ранньому віці дитина ще не усвідомлює процес малювання, користь від нього відчутна:

  • це розвиток дрібної моторики рук та вдосконалення рухових рефлексів;
  • задіяні у процесі органи зору, дотикова та нюхова системи розвиваються інтенсивніше;
  • розширюється світогляд дитини;
  • життя немовляти стає цікавішим, а зв'язок з мамою зміцнюється завдяки сумісній творчості;
  • розширюється пізнання дитиною навколишнього світу за рахунок кольорів;
  • активне проведення часу;
  • задоволення від усвідомлення самостійного виконання завдання.
Four barefoot babies playing with paints
Four barefoot babies playing with paints

Відлучення дитини від грудей є для неї стресом. Малювання допоможе зняти цей стрес. Батьки відзначають, що в немовляти, яке займається малюванням, спостерігають стрибок у розвитку – вдосконалюється інтелект, фантазія та емоційність дитини. Це відбувається завдяки тому, що стають більш міцнішими зв’язки між лівою та правою півкулями мозку.

Малювання разом з малюком стане відрадою і для матері, це допоможе при стресі, перевтомі та депресії.

Навчання техніці малювання: в чому переваги пальчикових фарб

Не бійтеся дати малюкові, якому ще не виповнилось року, фарби чи олівець. Єдина умова – придбайте спеціальні товсті олівці та пензлики, тримати їх у маленьких рученятах буде легше. Для немовлят придумали спеціальні пальчикові фарби. Ними можна малювати долонями, ступнями або кулачками. Отримані таким чином тактильні відчуття сприяють поліпшенню стану внутрішніх органів і систем, адже на долонях та стопах розташовані активні точки.

Пальчикові фарби екологічно чисті та безпечні для дитини, не страшно, навіть, якщо малюк спробує їх на смак, спеціальний склад робить легким змиття фарби з тіла або поверхонь. В наборах для самих маленьких фарби трьох різних кольорів, для початку цього цілком достатньо. Для малюків старше року можна придбати тематичні набори для творчості з частково нанесеним малюнком та вільним місцем для відбитку дитячої долоні або ступні. Можна малювати такими фарбами за допомогою пензлика або штампів.

Як самим зробити фарби

Якщо фарби зробити своїми руками з їстівних продуктів, то можна бути стовідсотково певним в їхній безпечності для дитини. Для цього знадобиться кукурудзяний крохмаль (пів стакану), цукор (четверта частина стакану), сіль (пів чайної ложки) та вода (два стакани). Інгредієнти поміщаємо в ємність, добре перемішуємо, варимо на слабому вогні, помішуючи, хвилин 15. Знімаємо, розливаємо в невеликі ємності з кришками. Для забарвлення використовуємо харчовий барвник, який добавляємо в теплу основу для фарби, та добре розмішуємо.
maljuvannja-olijnimi-farbami_2

Як привчити малюка до роботи з фарбами

Спочатку 5-6-місячну дитину треба просто познайомити з фарбами. Для цього мама садовить його на руки, сама бере на пальці фарби та водить ними на папері. Дитина з цікавістю буде стежити за процесом. А вже через деякий час можна брати дитячий пальчик, опускати його у фарбу, та робити розводи на папері. З часом немовля вже буде все це робити самостійно. Як і при всякому навчальному процесі важлива регулярність і поступове збільшення часу на малювання і кількості фарб, що використовуються.

Four barefoot babies playing with paints
Four barefoot babies playing with paints

Як показує практика, найбільше занепокоєння у мам викликає забруднення фарбами як самого малюка, так і предметів, що його оточують. Щоб цього не допустити можна для малювання використовувати ванну, а потім дитину викупати. Або застелити цератою підлогу та меблі, на які може розбризкатись фарба, а дитину вдягнути у речі, що не шкода забруднити. Шпалери можна захистити, пришпиливши до них ватман. Легше буде відмити фарбу, яка має спеціальний склад, або якщо добавити краплю миючого засобу. Малюкові треба давати небагато фарби, малювати на щільному папері.

А чи можна при малюванні зовсім не забруднитися?

Виявляється, що можна, придумали і такі творчі набори. Мова йде про малювання водою. За допомогою пензлика та звичайної води малюнок на папері стає кольоровим. А є й такі набори, які можна використовувати декілька разів, в них фарби після висихання зникають, а замість пензля використовують водний маркер. Можна придбати набори для малювання в домашніх умовах або під час подорожі.

Малювання після року – розширюємо можливості

Для більш старших дітей існує багато можливостей – малювання олівцями, фарбами, маркерами, фломастерами, крейдою. Існують спеціальні розмальовки та набори для малювання. Для навчання малюванню дітей дошкільного віку рекомендують використовувати приналежності, що потребують зусиль при надавлюванні – олівці з грифелем середньої м’якості, крейда. Вони будуть розвивати м’язи рук, до того ж краще передають відтінки. Грифель олівця сильно очищати не потрібно, він повинен бути коротким та закругленим. Щоб папір не порвався від над зусиль маленького художника, його вибирають щільним та міцним.

Навчання малюванню дітей рекомендують проводити два рази на тиждень. Процедура проводиться стільки часу, скільки дитині це буде подобатись. Треба давати можливість малюкові використовувати як праву, так и ліву руки. Починати з двох-трьох відтінків теплих тонів. Дати дитині повну самостійність у творчості.
uroki_maljuvannja_dlja_ditej
У два роки малюк зможе зображати на папері не тільки крапки та каракулі, але й палички та щось схоже на округлості. І неважливо, що дитина не створює шедеврів. Розвивання дрібної моторики рук сприяє кращий вимові слів та підготує руку до письма. А також закладаються основи образного мислення. Малювання сприяє виробленню усидливості, зніме зайву збудливість (що особливо важливе у гіперактивних дітей), привчає дитину до терпіння і акуратності. Батькам важливо заохочувати дітей до малювання та хвалити за успіхи. Ще треба розпитати малюка, що у нього зображено і разом пофантазувати над сюжетом.

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати