Казки для дітей » Виховання дітей » Культура дітям: діти потребують мистецтва та книг так само, як їжу та любов
Виховання дітей

Культура дітям: діти потребують мистецтва та книг так само, як їжу та любов

Письменник Філіп Пулман, який отримав в 2005 році премію Меморіалу Астрід Ліндгрен, доповнює список потреб дитини для нормального розвитку. Культура дітям необхідна як повітря, їжа, вода, ігри і любов. Без їжі про нездужання малюка батьки дізнаються швидко. Без свіжого повітря та ігор про погіршення стану здоров'я стане помітно трохи пізніше. Якщо ви не будете любити свою дитину, проблеми можуть з'явитися через десятиліття. Якщо ви не дасте культуру дітям, позбавите їх віршів, малювання, музики, шкоди можна не помітити. Дитина може не поскаржитися на це психотерапевту, дружині або друзям. Але шкоду особистості відсутність культури принесе колосальну.

Про важливість культури для дітей

Всі батьки знають, що дітей потрібно годувати. Це знання прошито в кожній людині на рівні інстинктів, цьому не вчать в школі, це зрозумілий факт. Психологи доповнили знання про виховання дітей. У минулому столітті стало важливим приділяти дітям увагу, проявляти до них любов. Сьогодні мами знають, як важливо гуляти з дітьми на свіжому повітрі і організовувати для них ігри.
Але не всі знають про те, що знайомство дітей з мистецтвом допоможе виховати їх духовно багатими і щасливими особистостями. Відсутність мистецтва нагадує свого роду голод, про який можна будь-коли дізнатися. Філіп Пулман говорить про те, що знає прекрасних людей, в будинку яких немає книг і музичних інструментів, картин. Це хороші люди.

Але в один момент людина, яка не познайомилася з культурою в дитинстві, може проходити біля вікна і почути звуки піаніно. Або прослухати по радіо вірш. Разом з емоціями прекрасного, людина здатна отримати запаморочливий удар. Удар про усвідомлення, все життя вона прожила без знання такої втіхи для серця. Чому її позбавили прекрасного? Чому так пізно вона відкрила для себе цей чудовий світ культури? Чому раніше не знала про свій голод?
Кожна дитина має право на розвиток в культурі. Він проявляється в отриманні контакту з:
• розповідями;
• казками;
• музикою;
• картинами;
• театральними виставами.
Це те, що живить душу. Відніміть у дітей культуру, вони будуть дихати, бігати, веселитися, але їх душі не будуть такі повні, як могли б. Завданням батьків сьогодні є не тільки годування дітей, організація відпочинку і прогулянок, ігор. Важливою місією кожних сучасних мами і тата є знайомство з дітей з культурою.

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати