Казки для дітей » Розмова з особистістю » Які казки читали безпритульним?
Розмова з особистістю

Які казки читали безпритульним?

З 2016 року я почала брати інтерв’ю у цікавих та успішних особистостей та запитувати у них про казки, які їм читали в дитинстві. Я намагалась знайти зв'язок улюблених казок, які програмують нас змалку та успіху в майбутньому. Одного разу в 2018 році я вирішила зазирнути на так зване соціальне дно і дізнатися, що ж читали у дитинстві тим, хто не досягнув успіху або того, що соціаум називає успіхом. Я пішла говорити про казки з безхатьками.

Ми з фотографом Ксюшей Колесниковою пішли на вулицю шукати безпритульних. Дівчина Мілка зі Small Talk Coffee приготувала для них смачне какао, налила його в термос, дала еко-стаканчики. Тож до безхатьків ми приходили не з пустими руками.

На заваді виникла одна проблема. Іноді люди виглядали ніби і схожими на безпритульних, але ми не були впевнені у тому, що є саме ними і насправді.

Раптом ми підійдемо до людини, спитаємо:

- А як живеться на вулиці?

А людина замість відповіді подивиться на нас зневажливо і виявиться, що це на ньому пуховик-ковдра. Так можна поранити і чиєсь серце, і отримати по лобі.

Спочатку ми підійшли до чотирьох чоловіків на Бессарабці. Вони їли бутерброди з ковбасою, пили пиво.
Я запитала їх, чи можна поговорити про казки, які їм читали у дитинстві,
вони здивувались, а один з них відразу ж почав монетизувати історію і просити у нас гроші за свої відповіді. Почав запитувати:
- А скільки коштує ваш телефон? А ви нам заплатите? Дайте хоч гривню? То скільки телефон коштує?
- "Колобок" - сказав інший чоловік.
- Платіть за його відповідь. - сказав третій.

Ми почали віддалятися від чоловіків, відчувши непривітний вайб.

Біля парку Шевченка ми знайшли чоловіка з пакетами та втраченим поглядом. Накинулися напувати його какао, хоча він уже пив еспресо. Чоловік зрадів чомусь теплому, адже на вулиці було холодно, тримав у руках два стаканчика. Запитали його про казки, але чоловік довго згадував та не зміг нічого згадати. Ксюша-фотограф сказала, що чоловік був красивим.

Олександ Смирнов

Далі ми пішли до Золотих воріт, де зустріли Олександра Смирнова. Він був усміхнений, привітний, чуйний. Біля нього стояли сумки, він ходив туди-сюди біля виходу з метро. Дуже чемно відмовився від какао, тому що в туалет бігати доводиться постійно, він контролює рівень рідини. На запитання відповідав із радістю. Олександр розповів про те, що йому читали. Перше, що згадав – «Іванушку-дурачка». Потім розповів про казки Копенгагена – міста, де народився Ганс Християн Андерсон. А ще згадав про Карлсона. Коли Олександр виріс, він дуже любив читати історію.

Валерій

Далі ми дійшли до Контрактової площі, зустріли Валерія, який розповів нам про улюблену казку «Івасика Телесіка». Валерій був дуже вдячний за какао.

Григорій

І майже одразу ми побачили Григорія, який згадав, як батько читав йому про «Солом'яного бичка».

Який я зробила висновок із цієї історії? Я переконалася, що не важливо, які казки читали в дитинстві, в біді може виявитися кожен. Так само, як і успіху може досягти кожен. А людяність – це про те, щоб допомагати тим, кому гірше, не питаючи причин їх слабкостей.

Текст - Маргарита Сурженко
Фото - Ксюша Колесникова

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати