Казки для дітей » Виховання дітей » Про коронавірус дітям
Виховання дітей

Про коронавірус дітям

У суспільстві страх поширюється швидше за вірус. Жахливі новини, паніка в магазинах, нервові розмови на кухнях. Все це впливає на дітей, яким складно розібратися в тому, що відбувається. З одного боку, малюки були раді карантину. З іншого боку, дітям трохи набридло сидіти в трьох стінах. Важливо про коронавірус дітям пояснити якомога раніше, заспокоїти їх і зайняти справою. Не менш важливо заспокоїтися самим дорослим, адже емоційний фон в сім'ї діти зчитують на підсвідомому рівні.

Інформація для дітей про коронавірус

Якщо дитина дошкільного або молодшого шкільного віку, найкраще розповісти казку про вірус. У казковій формі ви можете пояснити малюкам всю важливість процесу:

  • миття рук,
  • зменшення спілкування з друзями,
  • дотримання дистанції з бабусями і дідусями.

Коронавірус можна описати, як іноземного гостя, несхожого на людину, тварину або бактерію. Цей гість такий маленький, що побачити його можна тільки з мікроскопом. Найцікавішим фактом про вірус є те, що він дуже любить живих істот, адже тільки з їх допомогою сам стає живим. Якщо «іноземний маленький гість» піде за межі живого організму, він швидко загине.    Іноземний гість не поганий, він так само як і всі, бореться за своє існування. І скоріше за все навіть не підозрює про те, як руйнує порядок життя всього людства. Адже його поява в оргазмах людей негативно впливає на останніх. Людині може бути дуже погано і йому доведеться лягти в лікарню. Тому всім людям важливо об'єднатися і не дозволяти іноземному гостю подорожувати в їх організмах. Як це зробити? Просто ізолюватися від інших людей, в яких вже може жити потенційна загроза. А для цього не варто ходити дитячий садок, школу, на дитячі майданчики, гуртки. Замість цього можна:

 • спілкуватися з друзями онлайн;
 • грати з сім'єю в настільні ігри;
 • дивитися мультики;
 • читати книги;
 • малювати;
 • допомагати мамі готувати їсти і мити посуд;
 • вчити нову мову.

  Старшим дітям про коронавірус

  У менш казковій формі можна розповісти старшим дітям про коронавирус. Що ж ми знаємо про віруси?
  - Бактерія в порівнянні з вірусом є велетнем. Не варто плутати бактерію і вірус.
  - На кінчику тонкої голки може поміститися 100 тисяч вірусних частинок.
  - Вчених до сих пір не визначилися чи зараховувати віруси до живої або неживої природи. Адже поза оргазмів вони гинуть і можуть жити тільки за рахунок чужої живої середовища. Але, як і живі організми, вони розмножуються.
  - Багато віруси безпечні для людини. І тут слід віддати належне імунній системі людини, яка захищає нас. Вона вироблялася тисячоліттями. Але існують нові віруси, з якими імунітет поборотися може не завжди. До таких належить коронавірус.
  - 1 з 10 заражених коронавірусів почне відчувати нездужання. Інші ж навіть не помітять те, що інфіковані. Але вони можуть при цьому можуть заразити тих, з ким спілкуються. Особливо небезпечний коронавірус для старших людей. Адже здоров'я бабусь і дідусів гірше, тому вірус вони переносять важко.
  - вітрянка, грип, кір, скарлатина - захворювання, причиною яких також є вірус.

  Тати та мами по всьому світу мучать себе думками про те, як платити іпотеку, кредити, зарплату підлеглим. За що купувати продукти, де знайти нову роботу. Тисячі бізнесів постраждали - туризм, ресторанний бізнес та інші. Загальна панічний стан не може не передатися і дітям. Вони також відчувають тривогу і страх. Все це відбувається на тлі загальної зниженою фізичної активності і відсутності соціальної взаємодії з однолітками. Тому дуже важливо зараз для дітей забезпечити підтримку, турботу і дати їм увагу. Для цього важливо заспокоїтися самим. Людство переживало важкі часи, війни, епідемії, економічні війни. Людство виживало, змінювалося в лучшею сторону і життя тривало. Так буде і цього разу, тому озбройтесь вірою і надією, оптимізмом, інфікується їм своїх дітей, тримайте соціальну дистанції і скоро про коронавіруси дітям розповідатимуть лише на уроках історії.

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати