Виховання дітей

7 фактів про користь читання казок на ніч

Казки на ніч - найкращий спосіб прищепити дитині моральні цінності і зміцнити зв'язок між крихітками та їх батьками. Але в сучасному світі захопити малюків книжкою стає все важче. Конкурентами казок перед сном є телефони, комп'ютери, планшети, телевізори. Якщо маленькій дитині дати вибір: з'їсти брокколі або цукерку, вона потягнеться до останньої. Адже дітей цікавить все яскраве, соковите, швидке, що дарує емоції тут і зараз. Читати казки спочатку складно, важко, вимагає від мозку більше енергії.

Коли починати читати дитині казку на ніч?

Почати ніколи не пізно. Кращим варіантом долучити дитину до казковим історіям є читання на ніч під час вагітності. Енергія спрямована туди, куди спрямована увага. Сісти увечері на зручний диван, звернутися до малюка в животі, почати розповідати йому історію ніжним голосом. Таке інтимне і ласкаве спілкування створить дивовижні довірчі відносини між жінкою і дитиною. Ще один прекрасний варіант читання казки - долучати до процесу тата. Чим раніше він усвідомить свою відповідальність перед сім'єю, тим краще. Ще більша користь від читання казки на ніч буде для крихти. Він почне впізнавати голос тата.

Коли дитина народитися, вона зможе швидше засинати, якщо ви будете продовжувати читати казки в один і той же час. У житті новонародженого відбудеться багато змін. Він буде дихати повітрям, харчуватися молоком, зігрівати себе самостійно. Але мамина казка і її тепло, любов і турбота, як і раніше залишаться в його житті. Це зробить дитину більш впевненою і спокійною, наповнить любов'ю.

Користь казок на ніч: 7 причин читати для дитини

7 фактів про користь читання казок на ніч

1. Розвивають пам'ять.

Читаючи казки дитині, запитуйте його, що він почув і як він зрозумів почуте. Що, де, коли, чому? Таким чином, малюк буде тренувати пам'ять.

2. Розширюють словниковий запас. 

Ви знайомите дитину з новими словами, він краще засвоює їх під час повторення. Підбирайте казки відповідно до віку, щоб малюк розумів слова. Пояснюйте незрозумілі слова. Застосовуйте нові слова в повсякденному житті. В результаті малюк зможе краще висловлювати думки.

3. Розвивають фантазію. 

Ваш малюк почне малювати дивовижні світи в своїй голові. Анаматори працюють на славу, малюючи картинки до сучасних мультиків. Для цього вони використовують свою фантазію. Але просто споживаючи мультфільми діти не тренують свою фантазію. Вони просто насолоджуються процесом і стежать за розвитком чужих історій. Як же почати складати свої дивовіжні фантазії та історії, вигадувати в голові свої образи і звучання? За допомогою фантазії. Казка змушує дитину закривати очі і уявляти улюблених героїв в своїй голові.

4. Покращують знання про світ. 

За допомогою казок дитина може дізнатися про інші країни і тварин. Вивчити історію або науку. Казка про динозавра може захопити малюка археологією, а казка про квіти мотивує вивчити назви кольорів і посадити їх біля будинку. Дитина стає більш зацікавленою навколишнім світом і більш ерудованою. Ви розширюєте його горизонти.

5. Допомагають сформувати моральні принципи. 

Ви можете сто разів сказати дитині про те, що життя справедливе, потрібно ділитися добром, бути працьовитим і чесним. Але ці слова залишаться лише словами. Щоб піднести дитині справжній урок, прочитайте казки на ніч з історією героя, які ділиться добром, є працьовитою і чесною. Прочитайте історію про те, що трапилося з жадібною людиною, що трапилося з ледачим героєм, а що сталося з щедрим і працьовитим. Дитина сама зробить висновки.

7 фактів про користь читання казок на ніч

6. Казка на ніч створює зв'язок між вами. 

У читанні важливі важливі три елементи. Слухач, казка і любляча людина, яка читає її. Ви не просто вимовляєте слова з твору. Ви наповнюєте їх любов'ю, емоціями і своєю увагою. Дитина буде згадувати ваш вечірній ритуал читання все життя і перенесе цю традицію в свою сім'ю.

7. Прояв батьківської любові 

Мабуть, найважливіший з усіх пунктів. Можна багато говорити про любов, але краще демонструвати її вчинками. Оладки на вихідних, гра в настільну гру по п'ятницях, похід в гості по неділях і читання книги вечорами. Що може продемонструвати вашу любов краще, ніж увага і турбота? Після читання поцілуйте дитини, укрийте ковдрою і малюк засне з посмішкою на обличчі.

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати