Казки для дітей » Виховання дітей » Як вибрати школу: 5 несподіваних порад від психологів
Виховання дітей

Як вибрати школу: 5 несподіваних порад від психологів

Як вибрати школу для дитини? Оскільки гарна освіта відноситься до однієї з найбільш обґрунтованих інвестицій в сучасному суспільстві, більшість батьків задаються цим питанням ще на етапі відвідування їх чадом дитячого садка. Ще б пак, потрібно не лише знайти школу з професійним підходом, цікавою спеціалізацією і досвідченими вчителями, а й ретельно продумати, хто і як буде забирати дитину додому. Тому до вже сформованих критеріїв додається ще один, не менш важливий - місце розташування. Якщо враховувати також рівень безпеки, наявність секцій і гуртків, шкільну форму, систему харчування та освітню програму, то вибір школи взагалі перетворюється в складну задачу, що вимагає багато батьківського часу і нервів.

Всі ці критерії насправді дуже важливі, але, як стверджують психологи, часто в прагненні до абсолютного ідеалу батьки вибирають школу, забуваючи про головне - це місце, де ваша дитина повинна навчитися не тільки читати і писати, а й отримати більш важливі навички - навчитися жити в сучасному світі, пізнавати його, не просто обробляти величезні обсяги інформації, а отримувати від неї найбільш корисне і необхідне, а також шукати своє місце в суспільстві. Тому нерідко батьки приймають за погане те, що насправді є хорошим, і акцентують увагу на тому, що грає другорядну роль. Щоб не повторити цю поширену помилку, зверніть увагу на наступні міфи і їх трактування на думку психологів і педагогів раннього розвитку.

Яку школу вибрати: 5 ознак «правильного» закладу

1. Домашня робота займає менше 20 хвилин. Вас це дивує і навіть обурює, адже за цей час неможливо як слід підготуватися до уроку? Зовсім дарма. Насправді це означає, що вчитель правильно розставив акценти і сприяє продуктивній домашній роботі. Тим більше, американські психологи прийшли до висновку, що саме стільки часу дитина, яка відвідує початкову школу, може ефективно використовувати на підготовку домашніх завдань.

2. Діти прогулюють заняття разом з учителем - саме так найчастіше батьки ставляться до уроків на відкритому повітрі, вважаючи, що прогулянки в парку або на шкільному подвір'ї - це звичайні розваги, а не навчання. Перш ніж критикувати вчителя або припускати, що в школі відсутні вільні класи, ознайомтеся з найбільш ефективними системами освіти в світі. Всі вони включають саме такі «відкриті» заняття, адже вже давно доведена їх ефективність.

3. Діти постійно розмовляють на уроках. Батькам, які виросли в традиційному радянському вихованні, складно зрозуміти, що тиша на уроці і ефективність навчання - це зовсім різні, якщо навіть не протилежні, поняття. Насправді дитині дуже важливо вчитися висловлювати власну думку і задавати питання.

4. Уроки більше схожі на костюмовані вистави. Якщо вчитель історії час від часу ходить у костюмі Наполеона, вам зовсім не обов'язково вимагати довідку про стан його психічного здоров'я. Швидше навпаки, це означає, що він використовує головні досягнення відомих педагогів раннього розвитку на практиці. Багато педагогів і психологи вважають, що саме ігровий підхід є найбільш ефективним при освоєнні нових знань, а також сприяє більшій мотивації до навчання.

5. У їдальні відсутнє загальне меню з традиційними стравами, а замість них - шведський стіл. Якщо в школі вашій дитині надають вибір, нехай і в таких дрібницях як щоденний раціон, - вам потрібно не переживати, а радіти, адже це означає, що вчителі створюють ідеальні умови для того, щоб учні могли безперешкодно формувати власну особистість.


Взявши до уваги ці поради і розвінчання поширених міфів при пошуку відповіді на питання, яку школу вибрати, ви точно не помилитеся і зможете забезпечити своїй дитині по-справжньому гарну освіту.

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати