Казки для дітей » Виховання дітей » Як навчити дитину математиці
Виховання дітей

Як навчити дитину математиці

Математика - один з найважливіших шкільних предметів, який допоможе дитині в майбутньому. Математика знадобиться, як на продуктовому ринку, щоб порахувати здачу. Так і на співбесіді, щоб отримувати зарплатню мрії. Допоможе в побуті і в професійному зростанні. Як навчити дитину математиці? Доцент департаменту психології Марі Арсаліду допомогла відповісти на це питання. Вона займається дослідженням зв'язків активності мозку з поведінкою людини. Тому знає, як мотивувати дитину вчити математику та інші предмети.

Як навчити дитину вирішувати математику

Арсаліду вивчає мозок за допомогою МРТ. Дослідження Марі показали, які зони мозку активізуються при вирішенні математичних завдань. Виявляється, коли дитина сидить над прикладами, в мозку починає активно працювати острівковая частка. Ця частка відповідає за:
• увагу;
• зосередженість;
• реакцію на обіцяну винагороду;
• прийняття рішень.


Виходить, що вчені побачили на МРТ наукове підтвердження того, що мотивація допомагає вирішувати математичні завдання. Здавалося б, це очевидно. Ще до винаходу МРТ дорослі могли помітити, що мотивована людина буде справлятися зі своїми завданнями краще. Виявляється, справа в тому, що мозок людини активніше працює, якщо знає про існування мотивації.

Арсіліду радить на практиці застосовувати це відкриття в такий спосіб:

  • Хваліть дітей, а не сваріть.
  • Помилка - це не вирок , не діагноз, не привід накричати або образити, поставити хрест або повісити на дитину ярлик «гуманітарій». Помилка - це зона розвитку.
  • Необхідно пояснювати дітям, що якщо розв'язати задачу не виходить, значить потрібно більше часу і старань. Після цього розв'язати обов'язково вийде.

Наш мозок є нейропластичним. Для того щоб мозок навчився вирішувати математику, його потрібно тренувати. Практика дозволяє перебудувати нейронні мережі для потрібних завдань. Тому, якщо розуміння не приходить одразу, слід пробувати ще і ще до тих пір, поки не відбудеться инсайт.

Як навчити дитину математики: додаткові способи:

  • Підключайте фантазію. У сучасній школі часто пригнічують творчість і креативність. Дитина не вміє абстрактно мислити і уявляти. Для неї 2 + 2 - це цифрі, а не два яйця в тарілці, до яких додали ще два яйця. Намагайтеся надолужити згаяне, нехай дитина бачить математику не тільки цифрами, але і прикладами з життя.
  • Завдання мовою дитини. У підручниках можуть бути не актуальні завдання. Наприклад, про те, як доярка подоїла десять корів, а її учениця в два рази менше. Дитина з міста уявлення не має про те, хто така доярка, що таке доїти корову і як ця корова виглядає. Скажіть дитині про те, що її улюблена група чи улюблений блогер з YouTube записали десять треків в минулому році. А їх менш улюблені виконавець в два рази менше. Так ви підключите емоції в рішення задачі.
  • Знизити стрес. Якщо у дитини підвищений гормон стреса, вона буде погано вирішувати не тільки математику, а й інші предмети. Переконайтеся, що у нього немає проблем з однокласниками, а вдома панує атмосфера підтримки і любові.
  • Спробуйте ментальну арифметику.

Як вчать математику азіатські діти?

Давно помічено, що азіати знають математичні науки краще за інших. Довгий час люди вважали, що вони більш талановиті або ж мають іншу будову мозку. Насправді в Азії приділяють більше уваги вирішенню завдань. В цьому і весь секрет. В кількості повторень. Виходить, що будь-яка дитина може навчитися вирішувати математику швидко, якщо буде тренуватися щодня.

Для цього зовсім не обов'язково ходити до репетиторів. В інтернеті є багато безкоштовних прикладів, задач, відео, статей, підручників. Кожен день додаткові 30 хвилин для вирішення математики і мозок дитини швидше налаштується на хвилю розуміння цієї науки.

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати