Казки для дітей » Виховання дітей » Чи можна брати дітей на кладовище?
Виховання дітей

Чи можна брати дітей на кладовище?

Дорослі люди ходять на кладовище, щоб згадати і пом'янути своїх близьких. Далеко не кожен переносить подібні візити легко. Часто на кладовищі важка і гнітюча атмосфера. Могили померлих змушують відчувати страх і смуток. Чи можна брати дітей на кладовище? Подібні візити зашкодять психіці або навпаки допоможуть побудувати зв'язок з родом? Ми дізналися відповідь у священиків і психологів.

Чи можна маленьких дітей брати на кладовище?

Психіка дітей влаштована інакше. У дошкільному та шкільному віці вона тільки формується. Брати дітей на похорон, за словами психологів, ризиковано. Ви ніколи не зможете дізнатися, як відреагує малюк на траурне поховання близької людини. Часто подібні ритуали дуже вражають дітей. Психолог Марина Ковальова коментує це так:
іти сприймають світ, як гру. Вона для них позбавлена ​​драматизму. Поняття смерті та життя розмиті. Діти живуть одним днем. Часто буває, що діти на похоронах не розуміють всієї глибини і трагічності того, що відбувається. Для них все логічно і просто. Але буває і справжня зустріч з першим усвідомленням смертності, яка є важким потрясінням і першим уроком дорослому житті. Подібний досвід може стати травмою, але може ніяк не позначитися на малюкові. »

Якщо ви вирішили взяти дитину на кладовищі, то:

• Не допускайте на відспівування. Дитині краще не бачити небіжчика в труні.
• Залишатися одній на кладовищі дитині також не слід, подбайте про те, щоб про малюка було кому подбати.
• Дитина до трьох років не розумітиме, що відбувається і може втручатися в ритуал, порушувати тишу. Психологи радять залишати маленьких дітей вдома.

Чи можна брати на кладовище немовля? Екстрасенси не радять, адже маленькі діти чутливі до неспокою душ. Мама повинна цілком присвятити себе дитині, а її емоційна реакція на поховання також може відбитися на малюкові. Тому з немовлятами краще залишитися вдома або залишити їх з близькою людиною, нянею.

Вирішивши, що вашу дитину можна брати на кладовище, поясніть йому кілька правил поведінки і також проясніть можливого того, що багато людей будуть плакати і сумувати. Скажіть, що на похоронах не можна кричати і балуватися, бігати біля могил, піднімати будь-які речі з землі, тягнути руки в рот, приставати до чужих людей.

Якщо дитина не хоче їхати на кладовище, не змушуйте його, поважайте його вибір.

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати