Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про дружбу для дітей
Казки на ніч Казки про їжачка Буля Новорічні казки

Казка про дружбу для дітей

На новорічні канікули Їжачок Буль вперше відправився в зимовий табір. Він повинен був жити без батьків десять днів! Буль мріяв знайти в таборі нових друзів, кататися на санчатах і лижах, подивитися соснові ліси і гори. Їжачок точно знав, як перетворити звичайного знайомого на справжнього найкращого друга. Потрібно було просто багато розповідати йому про свої успіхи і довести свою крутість. Казка про дружбу розповість про пригоди Буля в зимовому таборі.

Маленька казка про дружбу

Їжачок приїхав в табір одним з перших і зайняв собі найкраще місце біля вікна. Слідом за ним в кімнаті з'явився зайчик і хлопчаки швидко познайомилися. Зайчик сподобався Їжакові, і він вирішив зробити його своїм другом. Для цього він тут же почав розповідати про себе.

- Я вчуся у другому класі, обожнюю математику і фізкультуру.
- А мені дуже подобається англійська мова.
- Мені теж, але все таки фізкультура набагато більше. Обожнюю бігати з м'ячем, грати в теніс, скручуватися в клубочок і оббігати по колу велику відстань.
- Я теж бігати люблю, а ще стрибати...
- А у мене стрибати виходить погано.- перебив Буль.

Через деякий час до кімнати заселилися інші хлопчаки і Буль зауважив, що його казка про дружбу не стає реальністю. Адже зайчик почав спілкуватися з іншими хлопцями. З ким би не говорив Буль, через деякий час його починали уникати. Тоді Їжак вирішив, що розповідає про себе занадто мало цікавого.

На наступний день біля умивальника Буль побачив красиву бельчіху, яка старанно чистила зубки. Буль підійшов до неї і почав розповідати про свою нову електронe зубнe щітку, яка відчистить все бактерії і мікроби з порожнини рота. Бельчіха ввічливо послухала, але майже нічого не відповіла. На сніданку Буль побачив іншого їжачка, у якого був Айфон, і вирішив розповісти йому про свої улюблені ігри і додатки. Адже іншому їжакові було більше цікаво сидіти в своєму Айфоні. Через добу перебування в таборі Буль був на межі нервового зриву і сльози накочувалися йому на обличчя. Це помітила їх вихователька міс Лань. Вона підійшла до Буля і запитала, чому той сумує.

- Я їхав в табір, сподіваючись, тут знайду казку про дружбу. Але ніхто не хоче зі мною дружити.
- З ким же ти намагався дружити?
- З зайчиком, бельчіхой і їжачком.
- А чим цікавиться зайчик?
- Не пам'ятаю, але я розповідав йому цікаві історію про мою школу.
- А він тобі?
- Не пам'ятаю, що він розповідав.
- А чим цікавиться бельчіха?
- Не знаю, але я розповів їй про нові функції моєї електронної зубної щітки! Це дуже цікаво!
- А чи знаєш ти, кого ми вважаємо найцікавішим співрозмовником?
- Того, хто розповідає багато цікавого!
- Зовсім ні! Того, хто вміє слухати! Того, хто задає питання і щиро цікавиться нами. А того, хто розповідає лише про себе, перебиває і не вміє слухати, ми намагаємося уникати. Кожен хоче тепла і любові, і коли в розмові з іншим ти можеш отримати його щиру увагу, цікавість і захоплення, ти розквітаєш. Але коли інший базікає лише про себе, хвалиться і перевантажує інформацією лише про себе, ми намагаємося віддалитися від нього, адже нічого не можемо отримати для себе.

Їжачок Буль був дуже вдячний міс Лані за те, що та розповіла йому про принципи дружби і спілкування. Їжак вирішив змінити свій підхід і почав менше розповідати про себе.

- Зайчик. Здається, ти говорив про те, що любиш стрибати. А як у тебе виходить стрибати так високо? - запитав він у сусіда по кімнаті, а зайчик з радістю розповідь йому про свої фізкульт захоплення. І так як зайчик вже мав навички спілкування, він поставив Їжакові зустрічне запитання. Так малюки весь день спілкувалися, цікавлячись один одним і розповідаючи потім про себе. Незабаром до них приєдналася й бельчинятко. Хлопчаки розпитали у неї про те, як їй вдається тримати свої зубки такими білими і гострими, а вона розповіла їм про всі секрети догляду за зубами.

Так Їжачок Буль знайшов багато друзів в зимовому таборі. Вони не тільки спілкувалися, але і каталися разом на санках, ліпили сніговика, ходили на дискотеку. Буль досі спілкується зі своїми друзями з табору в месенджерах. Але на навряд чи йому б це вдалося, якби він не навчився уважно слухати і цікавитись іншими.

Автор - Маргарита Сурженко

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

4 коментарі

Клацніть сюди

    • Це казка в ній звірі говорять , тут шо хочеш може бути.тому подумайте хто тупий(;

  • Благодарю 🥰 за чудесные сказки, я с удовольствием читаю своей 8-милетней дочери, и с интересом жду следующих! Удачи вам и вдохновения!

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати