Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про хвіст ящірки
Казки на ніч

Казка про хвіст ящірки

На літній галявині жила була ящірка Цаца. Вона дуже переймалась через свою красу і постійно порівнювала себе з іншими. Дуже шкодувала, що не може літати, як пташка або стрибати як зайчик. Казка про хвіст ящірки розповість про пригоду Цаци.

Казка про хвіст для дітей

Одного разу Цаца гуляла по галявині і побачила пташку з довгим красивим хвостом. Вона заговорила до неї:
- Яка ти красива! Таке яскраве пір'ячко і довгий хвіст!
- Дякую. Я теж дуже люблю все в собі. І хвіст у мене дійсно прекрасний. Твій теж нічого.
Сказавши це, пташка полетіла. Ящірка була вражена тим, як перната не соромлячись говорила про любов до себе. І була приємно вражена тим, що вона помітила її хвостик. З того дня Цаца любила свій хвіст ще сильніше.
Але одного разу ящірка побачила пса. Пес щось нюхав на галявині і, помітивши Цацу, погнався за нею. Цаца дуже злякалася і помчала в нірку. У нірці вона виявила, що у неї відпав хвіст.

- Який жах, який жаааах! Як же я буду без хвоста! Це було єдина красива частина мене. Тепер я зовсім негарна ящірка.
Цаца плакала весь день. Мама і тато заспокоювали її.
- Наші хвости швидко відростають!
- Але що ж мені робити весь цей час, поки він росте? Ховатися?
- Гуляй!
- Як я буду гуляти? Мене помітять на галявині і будуть сміятися наді мною!
- Але ж ти ж ящірка! І бути без хвоста природно для нас!

Цілий місяць ящірка вибігала на вулицю швидко і ненадовго. Лише полювала на комашок і пила крапельки роси, але не гуляла, адже вважала себе дуже негарною. Здалеку спостерігала за красою пернатих і заздрила їх довгим пір'їнкам на хвостиках.

І ось одного разу казка про хвіст здійснилася – хвостик став ще довшим, ніж раніше. І з гордістю Цаца поповзла гуляти. Вона поважно демонструвала всім свою красу, адже вірила, що краса – це хвостик! Вона знову зустріла красиву пташку, яка чистила свої крильця. Вони привітати один одного. Але не встигли поговорити більше ні про що, адже раптово звідки не візьмися на них знову вискочив собака. Вона схопила Цацу за хвіст, але ящірка скинула хвіст і сховалася за каменем. Тоді пес вхопив за хвіст птицю і та ніяк не могла вирватися. Пес відчинив пащу і вже було хотів проковтнути пташку. Але ящірка вкусила його за лапу і той від несподіванки відпустив пташку. Вона полетіла, а Цаца втекла в нірку.
Вдома Цаца оглянула себе і виявила, що знову без хвоста. Але цього разу вона дивилася на себе з гордістю. Це ж прекрасно, що вона не така як всі, і що її хвіст може відпадати. Це врятувало їй життя. І навіть врятувало життя красивій пташці. З тих пір ящірка не соромилася відсутності хвоста і з гордістю гуляла по галявині без нього. Вона полюбила себе такою, яка вона є.

Автор-Маргарита Сурженко

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати