Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про ключики
Казки на ніч Казки про їжачка Буля

Казка про ключики

Їжачок Буль прокинувся в жахливому настрої. Йому потрібно було збиратися в школу. Він відвик від навчання, уроків, домашніх завдань. Але ось знову настала осінь і треба було замість улюблених ігор на телефоні йти і слухати вчителя. Їжачок Буль повільно брів по алеї в школу, хоча запізнювався. Казка про ключики розповість про те, як Буль знайшов магічний спосіб отримувати високі оцінки.

Казка про золотий ключик

Їжачок побачив на алеї фургончик з морозивом. Він дуже здивувався. Навколо нікого не було, та й раніше цей фургончик там ніколи не стояв. Буль підійшов і побачив спокусливий ріжків з манговим морозивом. Він поліз у кишеню і назбирав там потрібну кількість монет. Продавцем був дідусь з довгою бородою.

- Ти сьогодні мій перший покупець! За це тобі незвичайне морозиво. Воно - чарівне. - сказав дідусь, що нагадував чарівника. - Ось про що ти мрієш найбільше?
- Про високі оцінки. Але так, щоб вчити при цьому нічого не потрібно було.
- Буде зроблено!

Буль подякував дідуся і посміхнувся. Їжачок сподівався, що старий не був міським божевільним і не отруїв його морозиво. Адже його слова здалися Булю дивними. Майже доївши морозиво і вже наблизившись до самої школі, Їжак побачив на дні ріжка ключик. Він взяв його і затиснув в кулаці.

Буль зайшов до класу і відразу побачив злу вчительку. Вона терпіти не могла, коли хтось спізнюється.

- Ну якщо ти запізнився, з тебе і почнемо! Виходь до дошки, розповідай вірш.
- Який вірш?
- Той, який я задавала вивчити влітку.
Буль зовсім забув про вірші, але для чогось вийшов до дошки. Він почервонів від сорому. Його однокласники дивилися на нього, вчителька чекала вірша, а Буль міг лише потиснути плечима. Раптово ключ в його кулаці став дуже теплим і засвітився. Після цього вчителька поплескала в долоні.
- Сідай, Буль! 12 балів.

Їжачок не повірив в це і подумав, що це жарт. Але після уроку він дійсно побачив в журналі 12 балів. При цьому у тих дітей, які і справді вивчили вірш і розповіли його, оцінки були нижчими. Невже ключі і справді працюють? Невже мрія збудеться?

Щоб перевірити свою теорію, на наступному уроці Буль сам підняв руку і зголосився вийти до дошки. Він зовсім забув, як вирішувати приклади з математики. Стояв біля дошки і просто стискав у руках ключі. Цього разу вчителька також поплескала в долоні і поставила йому найвищу оцінку. Це була справжня казка про ключики!

З цього дня Їжачок відчував себе найщасливішою їжаком в Чарівному лісі. Вечорами він міг грати в ігри, дивитися відео в інтернеті і TikTok. Але на наступний день в його щоденнику красувалися високі оцінки. Мама постійно дивувалася:
- Знову 12! Але ж ти вчора навіть не відкривав підручник!
- Я все вирішував ще в школі після уроків.
- Так швидко? Який же ти у мене молодець! Такий кмітливий! І талановитий! На музиці у тебе 12, з фізкультури 12, з математики 12, з англійської 12! Ти навіть зможеш полетіти в Америку і говорити там з іноземцями!
- Звісно! - посміхався Буль. Але мамині слова його трохи насторожили. Адже його мрією було просто високі оцінки. Навряд чи ключик допоможе в Америці і розмовах з іноземцями.

Минуло кілька тижнів і Буль почав все більше переживати через оцінки. Всі до одного були високими, але вже не радували його. Він все більше думав про справжні знання. У магазині він не міг порахувати, чи правильно йому дали здачу. Писав друзям в месенджерах і не був упевнений в правильності своїх повідомлень. А думки про те, що він поїде за кордон і не зможе сказати ні слова англійською, розчарує маму, яка вірить в нього, і зовсім не давала Булю спати.

Казка для дітей про ключики

Одного разу Їжачок повернувся після уроків додому і почав вчити уроки сам. Хоча йому довелося наздоганяти весь клас і вчити все з самого початку, він ні на хвилину не здавався. Сам вивчив всі теми з математики, літератури, англійської. А ключі і зовсім перестав брати з собою в школу. Буль так старався наздогнати однокласників не оцінками, а справжніми знаннями, що дійсно вивчив більше інших. Тепер він виходив до дошки і заробляв свої 12 по-справжньому. Це було в мільйони разів приємніше, ніж отримувати оцінки за допомогою магії.

Минуло ще кілька місяців, і Буль знову побачив фургончик з морозивом. Було вже дуже холодно на вулиці, тому морозиво посеред алеї виглядало дуже дивно.

- Ну як, Їжачок, ти повірив в магію?
- Повірив! Але вона мені більше не потрібна.
- Як же так!
- Ось ваш ключик! - Буль простягнув ключик дідусеві. Той взяв його і відразу відчув, що користувалися ключем мало і давно.
- Чому ж ти не користувався магією?
- Тому що я вирішив здійснити свою мрію своїми силами. І у мене вийшло! І те, що мені подарував пройдений мною шлях, набагато приємніше магії.

Чарівник посміхнувся.
- За те, що ти опинився таким славним хлопчиком, я подарую тобі це, - чарівник простягнув Булю ще одні ключі. Буль обгорнув і побачив справжній БМВ.
- Це мені?
- Ти заслужив своїми стараннями! Удачі, Буль!

Чарівник розчинився на місці разом з фургончиком, а Буль так і залишився стояти біля машини з ключами.
Казка про ключики підійшла до кінця. А ви коли-небудь знаходили чарівний золотий ключик?
Автор - Маргарита Сурженко

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

4 коментарі

Клацніть сюди

  • Дякуємо. Нашим дітям дуже не вистачало саме сучасних казок. Щоб навести приклад саме про їх спосіб життя та його можливі наслідки. Дякуємо. І щиро бажаємо, щоб ваше натхнення продовжувало нам дарувати цікаві казки.

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати