Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про книгу
Казки на ніч

Казка про книгу

У білченята Міккі і Джима були дуже добрі батьки. Вони дозволяли їм робити все, що захочеться. Міккі і Джим могли їсти морозиво і цукерки, дивитися багато мультиків і навіть пропускати школу. Джиму подобалося порушувати заборони і робити те, що іншим дітям було не можна. А ось Джим недовго користувався свободою. Хоча йому можна було їсти багато цукерок, він вважав за краще споживати овочі та фрукти. А ще багато читав. Наша казка про книгу розповість про те, що трапилося з Мікіі і Джимом в їх казковій країні білок.

Казка про книгу для дітей читати


Джим додивився черговий мультик і прийшов до Міккі, щоб розповісти про те, що сталося з героями. Але Міккі як завжди читав нудну книгу.
- Ну скільки можна читати, це ж так нудно!
- Я люблю читати і отримую від цього задоволення. Шкода, що ти не можеш прочитати жодної книги .
- Я можу, але вони дуже нудні.
- Ти звик до веселих і яскравих мультиків, ось тобі і нудно. Книги змушують мислити і фантазувати. Вони розвивають.
- Ти такий же нудний, як і ці книги! - відповів нудьгуючий Джим.
- А давай посперечаємося, що ти не зможеш прочитати книгу навіть за місяць?
- Давай! А ти цей місяць будеш дивитися мультики, тоді ти зрозумієш, що в них є теж багато корисного!
Брати білочки домовилися, Міккі вибрав найтовстішу книгу і вручив її Джиму. Білченятку було дуже важко почати читати. А казка про книгу Міккі перетворилася в жах, адже його кохана бібліотека тепер не приносила радості. Він змушував себе дивитися мультики і кожного разу його мучило сумління через те, що він витрачає свій дорогоцінний час даремно.

- Але ж я б міг дізнатися багато нового, але доводиться дивитися ці жахливі мультики, - думав Міккі.
- Але ж мені могло б бути весело, а доводиться нудьгувати, - думав Джим.

Але чим більше брати проводили час в своєму новому середовищі, тим більше звикали до нього. Джим раптом захопився книгою. Читати казку було важче, ніж дивитися мультик. Доводилося бути більш посидючим, уважним, здавалося, мозок витрачає більше енергії на цей процес. Але з іншого боку кожен день хотілося знову потрапити в цей дивовижний світ, щоб казка про книгу стала реальністю. Адже там описувався внутрішній світ героя і його переживання, Джим співпереживав і нібито сам проживав цю казку.

Міккі також відкрив для себе багато нового. Виявляється, мультики зовсім не дурна трата часу. У багатьох мультиках білченя відкрив дуже повчальні сюжети, з деяких дізнався про закони фізики і хімії, новинки техніки. Виявляється, в мультики вкладали більше сенсу, ніж він думав раніше. А ще Міккі усвідомлював, що сміється і переживає, дивується і плаче. Так багато емоцій переживає за допомогою мулька.

Пройшов місяць і суперечка закінчилася. Джиму вдалося дочитати книгу до кінця, а Міккі переглянув всі улюблені мультфільми брата.
- А знаєш, даремно я лаяв мультики. Вони не такі вже й погані.
- А я даремно недооцінював твої книги. Читати казки - дуже цікаво.
Коли на наступний День народження бабуся подарувала онукам книги, Джимі навіть зрадів і відразу ж почав читати казку про книгу. Тепер він умів отримувати радість від читання. А Міккі з тих пір не відчуває провину або сором від того, що дивиться мультики, адже розважатися теж корисно. Читати інші казки про білочок можна тут .
Автор - Маргарита Сурженко

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

Коментувати

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати