Казки для дітей » Казки на ніч » Казка про корову
Казки на ніч

Казка про корову

Багато століть тому корови жили в полях і лісах. Люди не знали, що молоко цих тварин дуже смачне і корисне для здоров'я. Корови не знали, що люди можуть допомогти їм з домівкою і їжею. Тому корови жили окремо від людей. Казка про корову Крісті розповість про те, як вперше тварини подружилися з людьми.

Казка про корову для малюків

Корова Крісті не любила слухати вчителів на уроках, але іноді задавала питання, які дуже турбували старших. Адже вони не знали, як на них відповісти.
- А що, якщо на нас нападуть вовки?
- Ми підемо від них.
- Але вовки бігають, а ми ходимо.
- Ми сховаємось за деревом.
- Але дерева тонкі, а ми величезні.
- Крісті, ти прекрасна в будь-якій своїй фізичній формі. Йди поїж трави.
- А що, якщо колись трава закінчиться?
- Це неможливо. Трава нескінченна.
- А якщо в нашу країну прийде холод?
- У нашу країну ніколи не прийде холод.

І все-таки юна Крісті вже в шкільні роки розуміла, корови не можуть протистояти вовкам та іншим хижакам. А ще вони не можуть протистояти негоді. В їх фізичній формі краще було б знайти союзників. Вона часто говорила про цю ідею батькам і іншим коровам. Але над нею всі тільки сміялися.
- Корови зможуть захистити себе самі. Ми сильні і незалежні. Нам не потрібні друзі!

Пройшли роки. Клімат на планеті мінявся, з кожним роком осінь ставала все холодніше. Корови почали помічати, що з холодами трава переставала рости, а листя на деревах почали жовтіти і опадати. Природа адаптувалася до нових погодних умов. Крісті в той час вже виросла. Вона спостерігала за тим, що все більше корів були в розпачі. З одного боку, їй хотілося кричати про те, що вона була права все життя, а її ніхто не слухав. З іншого боку, Крісті хотіла врятувати всіх і стати лідером корів. Адже у неї вже давно було бачення того, як потрібно діяти.

Казка про корову для дітей розповість, як стати лідером і об'єднати навколо себе інших. Крісті зібрала все стадо корів і сказала:
- Ми більше не можемо терпіти негоду, ми повинні діяти і об'єднуватися з іншими звірами. Я вважаю, кращим вибором для нас є печерні люди. У них є вогонь і розум, вони можуть побудувати для нас притулок на зиму. Там нам буде тепло. А ще люди вміють запасатися плодами і пшеницею на зиму. Вони можуть допомогти нам і зібрати сіно, якщо взимку вся трава замерзне.

- Це безглуздо, - почала кричати одна половина корів.
- Це геніально! - почала кричати інша половина корів.

Більшість проголосувала за ідею Крісті. Тоді вона додала:
- Але пам'ятайте. Нам ніхто нічого не винен. І люди не будуть рятувати нас просто так. Ми повинні домовитися з ними так, щоб союз був вигідний і їм, і нам.
- Що ж ти пропонуєш?
- Я пропоную ділитися з людьми нашим молоком.
- Ні! Це вже занадто! Молоко наших діток давати якимось двоногим істотам!
- Але вони натомість дадуть нам тепло і турботу!
- Ми не згодні, - сказали корови.

У підсумку за ідею Крісті проголосувало лише п'ять корів. Разом вони відокремилися від стада і пішли до людей.
- Назад можете не повертатися! - промовило стадо. - Відтепер ви для нас зрадники.

Крісті було дуже сумно чути такі слова. Назад шляху вже не було. Казка про корову закінчилася і настав справжній серйозний період в житті Крісті, яка повела за собою інших.

Вони прийшли в плем'я до людей.
- Давай, скажи їм, що нам потрібно тепло і турбота! - прошепотіла одна корова.
- Ні. Спочатку я покажу, що у нас є. І якщо їм сподобається, вони самі дадуть нам тепло і турботу.

Так Крісті і поступила. Вона дала людям смачне парне молочко, яке дуже сподобалося діткам і дорослим. Спочатку печерні люди злякалися великих рогатих звірів, але побачили, що вони добродушні і з подарунками. Молоко було таке смачне, що людям дуже сподобалося. Вони побудували хлів для корів, де Крісті почала жити. Кожен день їх водили на прогулянки в поля і до водойм.
- Ну і як вам жити у неволі? - запитали якось на водоймі корови з стада, яке покинула Крісті.

Корова нічого не відповіла, а лише з сумом подивилася, як опадає листя. Вона знала, скоро настане холод і її стаду буде не солодко. Так і сталося. Через місяць почав падати перший сніг в полях, корови без хліва дуже страждали і мерзли. А Крісті і її послідовники відтепер мали будинок і тепло. Так всі зрозуміли, що ділитися і обмінюватися - добре і може врятувати життя. Дитяча казка про корову підійшла до кінця. Бажаємо вам на добраніч і солодких снів!

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

1 Comment

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати