Казки для дітей » Казки про їжачка Буля » Казка про ніч: як їжачок Буль припинив спати
Казки про їжачка Буля Короткі казки на ніч

Казка про ніч: як їжачок Буль припинив спати

Їжачок Буль дуже любив спати. Але на Новий Рік під ялинкою він знайшов планшет. Малюк неймовірно зрадів, адже вже у всіх його друзів були гаджети. Перед сном мама читала казки синові і йшла до себе у кімнату. А Буль діставав планшет і починав грати в усі улюблених гри. Вони затягували його з головою. В одному додатку «Казка про ніч» героєм був вампір, який не спав після заходу сонця. Завданням Їжачка було проходити рівні і збирати бали. Так за допомогою Їжачка в грі вампір ставав багатим, зміг побудувати собі замок і купити багато машин. Радості Буля не було меж. Всі канікули він проводив з планшетом, засипав все пізніше і пізніше. Але прийшов час йти в школу.

Читати коротку казку про ніч

Перед школою мама почитала казку Їжачкові і побажала солодких снів. Поцілувала і закрила двері. Їжачок відразу ж потягнувся за планшетом і почав гру. Але мама знову зазирнула до Буля, щоб дізнатися, чи зібрав він портфель:
- Синку, чому ти не спиш? Завтра рано прокидатись.
- Так-так, мам. Ще хвилинку, - пробурмотів Буль, не відриваючись від гри. Він дуже хотів зробити свого героя вампіра ще більш успішним і багатим.
- Давай планшет мені. Бачу, ти вже жити без нього не можеш. Важко мені буде завтра тебе підняти в школу. А моя коротка казка про ніч не допоможе тобі заснути, адже після неї ти відразу летиш в гру.
- Ні-ні, не забирай планшет, - затремтів від страху їжачок. Адже він вже майже пройшов рівень улюбленої гри.
Мама помітила неладне. Син був залежний від планшета. Тому вона забрала гаджет в свою кімнату, а Булю побажала швидше засипати.

Але не так сталось, як гадалось. Їжачок перевертався в ліжку і ніяк не міг заснути. Він весь час думав про гру. Та й звик за канікули засинати пізно вночі. Адже організм - це не робот, якого можна відключити і відправити в сон. Як не намагався їжачок заснути, нічого не виходило.
- Ну і добре. Не буду спати зовсім. - сказав Буль о дванадцятій ночі і встав з ліжка. Він думав, чим би зайнятися, але не знаходив заняття. Тоді вирішив спуститися в гараж і пошукати там свою стару скриню з іграшками. Коли їжачок вийшов з дому, він раптово побачив на галявині вампіра. Точнісенько такого, як в своїй грі.
- Невже мені тепер ввижаються вампіри, - злякався Буль.
- Ні. Я справжній вампір. - відповів елегантний вампір в дорогому костюмі і з червоною накидкою позаду. В роті у нього стирчали ікла. - А чому ти не спиш?
- Не можу заснути. Я звик грати в ігри про вампірів. Але сьогодні мама забрала у мене планшет. Заснути без нього складно. Казка про ніч заснути не допомагає.
- Невже ти грав в ту саму гру про вампірів, де головний герой - я?
- Так-так! Та сама гра! Як тобі пощастило бути героєм такої гри.
- Так ні ж. Я дуже засмучений. Адже там головний герой багатіє просто так, проходячи рівні. Можна подумати, купити замок так легко, варто лише перейти поле з колючками, стрибнути на гриби-мухомори, побороти перевертня. А в житті все зовсім не так. В житті, щоб заробити багато грошей, потрібно працювати щодня. Боротися за свою мрію, ризикувати, створювати щось корисне для суспільства, терпіти невдачі. Як все просто в іграх. Мені здається, вони шкодять дитячим мізкам, формуючи іншу реальність.
Буль був здивований такому зізнанню. Вампір був його кумиром, він і уявити собі не міг, який тяжкий шлях привів героя до успіху.

- Значить, щоб бути таким як ти, потрібно перестати грати в ігри?
- Я граю в ігри раз на місяць. Іноді, коли я перечитаю всі останні новини про світ науки, технологій і політики. Дам завдання, виплачу заробітну плату, займусь спортом, заплачу податки і проведу час зі своєю сім'єю і друзями. Як багато справ у мене щоночі. Навіть зараз. Відчуваю, пора поспішати. Тікати робити корисні справи. І ти не забувай, ігри не повинні контролювати тебе і твій мозок. Ти повинен бути сильніше і не повинен від них залежати.
Вампір швидко зник з очей, а їжачок ще довго приходив до тями. Ніч видалася несподіваною. Зробивши висновки, їжачок повернувся додому і вирішив бути схожим на свого кумира. Він склав список справ:
- почитати казку про ніч самостійно, щоб поліпшити навички читання
- вирішити задачу з математики, щоб згадати шкільну програму
- прибрати у себе в кімнаті, щоб все було впорядковано і чисто
- віджатися від підлоги 10 разів.
Попереду вся ніч, Буль повинен був все встигнути. Він робив завдання за завданням і викреслював зі свого списку виконані справи. Близько третьої ночі все було готово, а Буль неймовірно втомився. Він завалився на ліжко і заснув за секунду.
З тих пір їжачок грає в ігри дуже рідко. Він зрозумів, шлях до успіху йде через працю, а свою енергію потрібно вкладати в свій розвиток. А не в чужі ігри і фанатичні розваги.
Буль не здогадався про те, що вампіром насправді був його тато. Мама їжачка поділилася з чоловіком переживаннями, і тато знайшов у гаражі костюм вампіра. Хотів піднятися до сина в кімнату, але Буль зустрів його на галявині.
А ви любите грати в ігри на планшеті і телефоні? Скільки годин на день ви граєте?

Автор - Маргарита Сурженко

✨️Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб отримувати інформацію про нові казки на сайті✨️

Ми створили більше 300 безкоштовних казок на сайті Dobranich. Прагнемо перетворити звичайне вкладання спати у родинний ритуал, сповнений турботи та тепла. Бажаєте підтримати наш проект? Будемо вдячні, з новою силою продовжимо писати для вас далі!

ПІДТРИМАТИ

Про авторку

Маргарита Сурженко

Я засновниця сайту Добраніч та автор більшості казок, що зібрані тут. Казки короткі та сучасні, містять важливу мораль та поширюють цінності добра, свободи, взаємопідтримки, любові до себе. В казках торкаюсь тем екології, досягнення успіху, розвитку емпатії, комунікабельності, адаптивності, цілеспрямованості, критичного мислення. Якщо вам цікаво більше дізнатись про мене, ось моя коротка біографія.

2 коментарі

Клацніть сюди

Підтримати проект

Ми вже 8 років пишемо та публікуємо казки на ніч на сайті Dobranich. Ми хочемо зробити світ навколо добрішим та свідомішим. Цю місію складно виконувати наодинці. Нам необхідна ваша допомога! Будемо вдячні за будь-яку підтримку, навіть 50 гривень в місяць є важливою для нас сумою!

Підтримати